feminature clinic
ortopeda, traumatolog

dr Przemysław Moskal

Doktor Przemysław Moskal jest absolwentem II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał odbywając staże i szkolenia w czołowych polskich Klinikach. Specjalizację odbywał w Klinice Ortopedii i Traumatologii WUM w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, prowadzonym przez ówczesnego wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie ortopedii i traumatologii – prof. Jarosława Deszczyńskiego. Wieloletnia praca pod okiem czołowych w swych dziedzinach specjalistów pozwoliła mu nabyć niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie leczenia chorób przewlekłych/zwyrodnieniowych jak i przypadków ostrourazowych. Szczególnie dobrze odnajduje się w leczeniu ostrych urazów i odpowiednim prowadzeniu pacjenta w okresie powrotu do pełni sprawności.   Swoją wiedzę i umiejętności poszerzał poza miejscem pracy, uczestnicząc w konferencjach naukowych i szkoleniach praktycznych jak AO Trauma Course Advanced o charakterze międzynarodowym, a organizowany przez AO Trauma Foundation, skupiającą wytyczne leczenia zabiegowego i niezabiegowego w ortopedii, będące konsensusem i złotym standardem postępowania dla ortopedów i traumatologów na całym świecie.

Jego główny obszar zainteresowań zawodowych to szeroko rozumiana traumatologia narządu ruchu dorosłych, choroby stawów biodrowego i kolanowego.

W Feminature Clinic jego wiedza, doświadczenie i zmysł diagnostyczny z pewnościa zaprocentuje u kobiet ciężarnych zmagających się z przeciążeniowymi urazami i dolegliwościami bólowymi układu kostno-szkieletowego.

Prywatnie pasjonuje się sportem, grami logiczno-strategicznymi i ekonomią.

Przemysław Moskal - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Traumatologia

Złamania Podstawowa kwestia – czy potrzebna jest operacja? Leczenie operacyjne to nie zawsze najlepsze rozwiązanie, operacja nie przyspiesza gojenia ani nie gwarantuje zrostu kości. W

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Ortopedia

Choroby kręgosłupa – Zasadnicze pytanie – co stanowi przyczynę bólu? Ok. 97% przypadków bólu kręgosłupa nie wymaga interwencji zabiegowej. Zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatia, a może zaburzenia

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »