feminature clinic

Ginekolog Warszawa – konsultacja ginekologiczna

Czego się dowiesz z tego artykułu?

Ginekolog Warszawa

 

Jak wygląda konsultacja ginekologiczna w Warszawie w Feminature Clinic?

Konsultacja ginekologiczna w przychodni rozpoczyna się od rejestracji. Tam, zgodnie z przepisami prawa musimy potwierdzić Twoje dane i podpisać niezbędne zgody na przeprowadzenie wizyty nim udasz się do lekarza ginekologa na konsultację. Każdy ginekolog w Warszawie ma indywidualny sposób podejścia do prowadzenia wizyty, ale konsultacja ginekologiczna najczęściej zawiera w sobie  przeprowadzenie szczegółowego wywiadu oraz badanie ginekologiczne.

Podczas wywiadu lekarz ginekolog uzyskuje od Ciebie informacje na temat Twojego cyklu miesiączkowego, historii chorób czy operacji, przeprowadzonych badań laboratoryjnych oraz badań USG. W ginekologii ważne jest też, by dowiedzieć się  także o chorobach pojawiających się w rodzinie, bo wiele jest uwarunkowanych genetycznie. Zgłosisz również oczywiście obecne objawy, które są powodem zgłoszenia się na konsultację ginekologiczną w Warszawie.

Następnym elementem wizyty ginekologicznej jest najczęściej badanie ginekologiczne. Przeprowadza się je na fotelu ginekologicznym, który zapewnia optymalne ułożenie Twojego ciała do zbadania narządu rodnego.  Badanie ginekologiczne wykonuje się za pomocą specjalnego plastikowego, jednorazowego wziernika. Specjalista ginekolog przy jego pomocy uwidacznia wnętrze pochwy oraz szyjkę macicy, by dostrzec potencjalne patologie pochwy czy choroby szyjki macicy.

Podczas badania na fotelu ginekologicznym, tylko jeśli jest to potrzebne, pobiera się dodatkowe badania takie jak: cytologia szyjki macicy czy posiew z dróg rodnych w przypadku podejrzenia infekcji. Niekiedy potrzebne jest również zbadanie piersi. W tym przypadku badania naukowe wskazują, że diagnostyka piersi powinna być jednak przeprowadzona poprzez badanie USG piersi lub mammografię, w zależności od wieku, budowy i gęstości piersi.

Podczas konsultacji w Feminature Clinic lekarz ginekolog może wykonać także badanie USG przezpochwowe. Z tego względu w każdym gabinecie znajduje się nowoczesny aparat ultrasonograficzny umożliwiający precyzyjną ocenę macicy, jajników i ich okolic np. żylaków miednicy mniejszej.

Jeśli zaistnieje potrzeba i konieczność  specjalista może zlecić też dodatkowe badania: laboratoryjne i obrazowe.

 

Na czym polega wizyta u ginekologa?

Podobnie jak bardzo dbasz o wygląd swojej twarzy i zdrowie swojej rodziny, ważne jest byś nie zapominała o swoim zdrowiu intymnym. Odpowiednio regularne konsultacje w przychodni ginekologicznej stanowią podstawową formę dbania o zdrowie każdej kobiety. Profilaktyczne badania, takie jak cytologia, USG ginekologiczne, USG piersi czy sprawdzenie chorób przenoszonych drogą płciową dają bardzo dużą szansę na wykrycie problemu na wczesnym etapie rozwoju choroby. Pamiętaj, że wiele chorób ginekologicznych rozwija się bezobjawowo. Zbyt późne wykrycie uniemożliwia bądź utrudnia skuteczne leczenie. Pozwól nam w Feminature Clinic – Ginekolog Warszawa zając się Tobą profesjonalnie.

 

Kiedy udać się do ginekologa w Warszawie?

Każda kobieta, szczególnie aktywna płciowo, powinna udawać się na wizytę u ginekologa przynajmniej raz na rok. Wizyty profilaktyczne z wydaniem cytologii i USG ginekologicznego również zalecane są jeden raz na rok. Oczywiście, niekiedy potrzebna jest częstsza konsultacja i jest to uzależnione od Twoich potrzeb i pojawiających się problemów zdrowotnych. Jedną z najczęstszych przyczyn wizyt są objawowe infekcje intymne. Często też potrzebujesz dobrania odpowiedniej antykoncepcji czy z drugiej strony profesjonalnej opieki nad ciążą. Rzadszą, ale równie istotną przyczyną konsultacji ginekologicznych, są zaburzenia miesiączkowania, problemy z zajściem w ciążę – niepłodność, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych czy choroby szyjki macicy.

Pamiętaj proszę, że Twój wiek nie jest ograniczeniem dla wizyty u ginekologa w Warszawie. Różne problemy dotykają Cię podczas życia i są charakterystyczne dla danego wieku. Zarówno młode kobiety, które dopiero rozpoczęły współżycie powinny zostać zbadane przez ginekologa jak i kobiety w wieku pomenopauzalnym, gdy rośnie ryzyko chorób nowotworowych czy uporczywe objawy menopauzy wymagając natychmiastowej pomocy. Specjaliści w Feminature Clinic są przygotowani, by udzielić pomocy i wyjaśnić wszystkie wątpliwości i przeprowadzić niezbędną diagnostykę potrzebną dla Ciebie w danym momencie.

 

Jakie choroby leczy ginekolog?

Ginekolog w Feminature Clinic zajmuje się kompleksowym prowadzeniem kobiety w jej problemach zdrowntnych i profilaktyce zdrowia intymnego. Większości osób ginekolog kojarzy się z okresem ciąży i porodem dziecka, jednakże to tylko wycinek pracy ginekologa. Zajmuje się również problemami z miesiączkami, krwawieniami z dróg rodnych, doborem antykoncepcji czy infekcjami. W zakresie pracy ginekologa endokrynologa są takie choroby jak hiperprolaktynemia czy PCOS. Pary, które mimo starań nie mogą doprowadzić do ciąży poprowadzi ginekolog w diagnostyce i leczeniu niepłodności. Niestety często przyczyną różnych dolegliwości intymnych czy niepłodności jest endometrioza, którą zdiagnozujesz i będziesz mogła kompleksowo leczyć w Feminature Clinic.  Wreszcie, gdy trzeba będzie pozbyć się z narządu rodnego guzów takich jak mięśniaki macicy czy torbiele jajników ginekolog zoperuje Cię przy pomocy laparoskopii lub laparotomii. Jeśli rozwiną się zmiany wewnątrzmaciczne jak polipy lub zrosty ginekolog w Warszawie w Feminature Clinic wykona histeroskopię i usunie zmiany.

Jak widzisz  specjalista ginekolog to nie tylko lekarz zajmujący się prowadzeniem ciąży i porodem, ale osoba która odpowiada kompleksowo za całe Twoje zdrowie i równowagę hormonalną.

 

Badania wykonywane przez Ginekolog Warszawa

Badania wykonywane przez ginekologa pozwalają zdiagnozować i potem leczyć różne choroby ginekologiczne. Należą do nich m.in.:

  • cytologia – pozwala ocenić czy nie zmian przednowotworowych szyjki macicy mogących prowadzić do raka szyjki macicy, dodatkowo wskazuje potencjalnie możliwe zakażenie szyjki, choć badaniem właściwym dla określenia infekcji jest posiew,
  • wymaz / posiew z dróg rodnych – pozwala na określenie przyczyny dolegliwości w pochwie lub macicy, jeśli są związane z toczącą się infekcją: bakteryjną lub grzybiczą,
  • USG ginekologiczne – pozawala na dokładną ocenę narządu rodnego: szyjki macicy, jamy macicy, endometrium, jajników i przydatków oraz dodatkowych patologii jak np. torbiel jajnika, mięśniak macicy, polip macicy, wodniak jajowodu lub żylaki miednicy  lub żylaki przymacicza,
  • badania na STD czyli na choroby przenoszone drogą płciową takie jak : wirus HPV, chlamydia, ureaplasma, mycoplasma, rzeżączka, kilka czy wirusy HCV i HBV. W Feminature Clinic przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny pakiet tych badań dostępny w promocyjnej cenie, szczególnie pomocny, gdy chcesz bezpiecznie rozpocząć nowy związek lub masz wątpliwości co do swojego zdrowia płciowego,
  • kolposkopia – badanie pod mikroskopem szyjki macicy. Pozwala ocenić specjaliście ginekologii czy występują na niej zmiany przednowotworowe i w sposób celowany pobrać wycinki z szyjki macicy. 
  • USG ciąży – w zależności od zaawansowania ciąży przeprowadza się różne badania prenatalne. Badanie USG tzw. referencyjne: USG I trymestru, II trymestru czy III trymestru, ale również podglądowe pozwalające na monitorowanie stanu ciąży jak obejrzenie tętna płodu, ilości wód płodowych czy przepływów naczyniowych.

Podsumowując, w Feminature Clinic – Ginekolog Warszawa, możemy zając się diagnostyką każdej choroby związanej z Twoim zdrowiem, a następnie przeprowadzić Cię przez proces leczenia jak najbardziej skutecznie i bezpiecznie.
Feminature Clinic w Warszawie – miejsce stworzone dla kobiet.

 

Podziel się wiedzą

Powiązane wpisy