feminature clinic

Mięśniaki macicy

Kiedy?

Mięśniaki macicy to częste, łagodne nowotwory macicy. Częstość ich występowania wzrasta wraz z wiekiem, a wielkością mogą osiągnąć imponujące wymiary kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu centymetrów. Ich objawy mogą być zupełnie skrajne – od całkowitego braku jakichkolwiek dolegliwości, przez problemy z zajściem i utrzymaniem ciąży, po przewlekłe bóle podbrzusza czy obfite i krwotoczne miesiączki.

W rzadkich przypadkach mogą ulec przemianie do nowotworu złośliwego. Jeśli masz wrażenie, że Twoje miesiączki zmieniają się, pojawia się ucisk i ból w podbrzuszu nie lekceważ tych niepokojących objawów. Jednocześnie nawet gdy czujesz się dobrze, pamiętaj o regularnych badaniach  kontrolnych, podczas których można wykryć mięśniaka na wczesnym etapie rozwoju.

Jak to wygląda?

W przypadku większych mięśniaków wstępne rozpoznanie można postawić na podstawie badania ginekologicznego. Dokładną diagnozę, z określeniem wielkości, typu i lokalizacji mięśniaków stawiamy na podstawie badania ultrasonograficznego, które wykonają nasi specjaliści po uprzednim badaniu ginekologicznym. Dalsze postępowanie zawsze ustalamy indywidualnie z pacjentką, biorąc pod uwagę wskazania medyczne, wiek kobiety oraz jej preferencje.

Czym to skutkuje?

Rozpoznanie problemu pozwala na wdrożenie leczenia, które wyeliminuje nieprzyjemne objawy lub umożliwi zajście w ciążę i jej szczęśliwe zakończenie. Nie każdy mięśniak wymaga leczenia operacyjnego. Część można leczyć farmakologicznie. W przypadku małych mięśniaków, niepowodujących dolegliwości zaplanujemy schemat kontroli, by mieć pewność, że Twojemu zdrowiu nic nie zagraża.

Dlaczego my?

Specjaliści Feminature Clinic dzięki doświadczeniu i pracy na nowoczesnym sprzęcie diagnostycznym, pozwalającym na przeprowadzenie precyzyjnego badania będą w stanie już na wstępie określić ryzyko związane ze stwierdzoną zmianą.

Jeśli to możliwe zastosujemy bezpieczne leczenie zachowawcze, dzięki czemu unikniesz stresu związanego z pobytem w szpitalu i operacją. Coraz nowocześniejsze i skuteczne metody farmakologiczne pozwalają właściwie zastosowane zapewnić Ci komfort i bezpieczeństwo i unikniecie operacji.

W przypadku, gdy niezbędna będzie operacja, nasi specjaliści pokierują Cię tak, by z wykorzystaniem małoinwazyjnych technik operacyjnych usunąć jedynie nieprawidłową zmianę, bez niekorzystnego wpływu na płodność. Niekiedy niezbędne jest usunięcie całej macicy.

Pamiętamy, by zawsze słuchać Twoich oczekiwań i nie narażać Cię dodatkowo na nadmierną ingerencję w Twoje zdrowie, a operację zaplanować i przeprowadzić wtedy, gdy jest to dla Ciebie najbardziej bezpieczne.

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.