feminature clinic

Mięśniaki macicy

Kiedy?

Mięśniaki macicy to częste, łagodne nowotwory macicy. Częstość ich występowania wzrasta wraz z wiekiem, a wielkością mogą osiągnąć imponujące wymiary kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu centymetrów. Ich objawy mogą być zupełnie skrajne – od całkowitego braku jakichkolwiek dolegliwości, przez problemy z zajściem i utrzymaniem ciąży, po przewlekłe bóle podbrzusza czy obfite i krwotoczne miesiączki.

W rzadkich przypadkach mogą ulec przemianie do nowotworu złośliwego. Jeśli masz wrażenie, że Twoje miesiączki zmieniają się, pojawia się ucisk i ból w podbrzuszu nie lekceważ tych niepokojących objawów. Jednocześnie nawet gdy czujesz się dobrze, pamiętaj o regularnych badaniach  kontrolnych, podczas których można wykryć mięśniaka na wczesnym etapie rozwoju.

Jak to wygląda?

W przypadku większych mięśniaków wstępne rozpoznanie można postawić na podstawie badania ginekologicznego. Dokładną diagnozę, z określeniem wielkości, typu i lokalizacji mięśniaków stawiamy na podstawie badania ultrasonograficznego, które wykonają nasi specjaliści po uprzednim badaniu ginekologicznym. Dalsze postępowanie zawsze ustalamy indywidualnie z pacjentką, biorąc pod uwagę wskazania medyczne, wiek kobiety oraz jej preferencje.

Czym to skutkuje?

Rozpoznanie problemu pozwala na wdrożenie leczenia, które wyeliminuje nieprzyjemne objawy lub umożliwi zajście w ciążę i jej szczęśliwe zakończenie. Nie każdy mięśniak wymaga leczenia operacyjnego. Część można leczyć farmakologicznie. W przypadku małych mięśniaków, niepowodujących dolegliwości zaplanujemy schemat kontroli, by mieć pewność, że Twojemu zdrowiu nic nie zagraża.

Dlaczego my?

Specjaliści Feminature Clinic dzięki doświadczeniu i pracy na nowoczesnym sprzęcie diagnostycznym, pozwalającym na przeprowadzenie precyzyjnego badania będą w stanie już na wstępie określić ryzyko związane ze stwierdzoną zmianą. Jeśli to możliwe zastosujemy bezpieczne leczenie zachowawcze, dzięki czemu unikniesz stresu związanego z pobytem w szpitalu i operacją. Coraz nowocześniejsze i skuteczne metody farmakologiczne pozwalają właściwie zastosowane zapewnić Ci komfort i bezpieczeństwo i unikniecie operacji.

W przypadku, gdy niezbędna będzie operacja, nasi specjaliści pokierują Cię tak, by z wykorzystaniem małoinwazyjnych technik operacyjnych usunąć jedynie nieprawidłową zmianę, bez niekorzystnego wpływu na płodność. Niekiedy niezbędne jest usunięcie całej macicy. Pamiętamy, by zawsze słuchać Twoich oczekiwań i nie narażać Cię dodatkowo na nadmierną ingerencję w Twoje zdrowie, a operację zaplanować i przeprowadzić wtedy, gdy jest to dla Ciebie najbardziej bezpieczne.

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.