feminature clinic
ginekolog

dr Paulina Majek

Dr Paulina Majek jest lekarzem rezydentem Położnictwa i Ginekologii, pod koniec szkolenia specjalizacyjnego.

Diagnostyka żylaków przymacicza i bólu miednicy mniejszej

Dr Paulina Majek zajmuje się diagnostyką i leczeniem bólów miednicy mniejszej. Szczególnym jej obszarem zainteresowań są zaburzenia ukrwienia miednicy mniejszej: żylaki przymacicz i zespół przekrwienia miednicy małej. Wykonuje badanie USG miednicy mniejszej z oceną żylaków przymacicza.

Ponadto jej zainteresowania zawodowe skupiają się na ginekologii operacyjnej i pracy z ciężarnymi na sali porodowej. Bardzo lubi pracę z ciężarnymi, prowadzi zajęcia w ramach Szkoły Rodzenia Szpitala Praskiego. Dr Paulina Majek przeprowadza też zabiegi małoinwazyjne: histeroskopię i laparoskopię, lecząc polipy endometrialne, mięśniaki macicy i torbiele jajników.

W pracy z pacjentką stawia na przyjazny kontakt i rozmowę. Chce też, by wizyta przebiegała w swobodnej atmosferze a relacja pacjent-lekarz nie była obarczona stresem podczas wizyty. Zawsze dąży do tego, by pacjentka wychodząc z gabinetu miała pełny przegląd informacji na temat swojego stanu zdrowia i możliwych dalszych działań terapeutycznych. Współpracuje z dr Arturem Drobniakiem, współtworząc zespół ds. diagnostyki i leczenia zespołów bólowych miednicy małej.

Wykształcenie – dr Paulina Majek

Szkolenie specjalizacyjne odbywa na Oddziale Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej w Szpitalu Praskim w Warszawie. Dr Majek ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w 2019 roku. Nadal pozostaje związana z tą uczelnią jako studentka ostatniego roku Szkoły Doktorskiej. Jest również autorką i współautorką wielu publikacji naukowych.  Stale też kształci się w swojej dziedzinie, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Prywatnie to fanka podróży, również tych ekstremalnych, na studiach zwiedziła autostopem Europę i nie bez powodu odbywała wymiany naukowe na Oddziałach w Hiszpanii, Omanie, Tajlandii i Gwatemali.

Więcej o endometriozie mogącej być przyczyną bólów miednicy mniejszej przeczytasz tutaj.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »