feminature clinic

Zespół policystycznych jajników PCOS

Objawy PCOS (zespół policystycznych jajników)?

  • Zauważyłaś u siebie pojawiające się na ciele ciemne włoski, które Ci przeszkadzają?
  • Trądzik, mimo że powinien minąć, nadal pojawia się na twarzy, ramionach, plecach lub dekolcie?
  • Masz wrażenie, że na głowie tworzą Ci się zakola, włosy się przerzedzają?
  • Mimo wielu zabiegów kosmetologicznych czy dermatologicznych problem ciągle nawraca?
  • A może dodatkowo Twoja miesiączka stała się lub od dawna jest nieregularna?

Wszystkie te problemy mogą mieć wspólny mianownik – jest nim nieprawidłowe wydzielanie hormonów przez Twój organizm.

Czy wiesz, że zespół policystycznych jajników (PCOS), który jest najczęstszą przyczyną tych zaburzeń dotyka nawet 10 -12% wszystkich kobiet? Jest też najczęściej nieprawidłowo rozpoznawaną chorobą w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej.

WAŻNE: Często słyszysz hasło, że w USG ginekologicznym Twoje jajniki są policystyczne. Jajniki policystyczne są objawem przewlekłego braku owulacji, nie zawsze znaczy to że cierpisz na zespół policystycznych jajników (PCOS)! Dlatego w odpowiedniej diagnozie potrzebny jest specjalista!

Diagnoza i leczenie zespołu policystycznych jajników PCOS

By uniknąć pomyłek, niepotrzebnego stresu i nadmiernej farmakoterapii pozwól nam się przeprowadzić przez właściwy proces diagnostyczny PCOS (pakiet badań diagnostycznych). Nasi specjaliści wiedzą jak się Tobą zająć, by właściwie rozpoznać Twoje problemy i zaproponować skuteczną oraz bezpieczną terapię.

W naszej Klinice zajmiemy się Tobą od momentu, gdy poczujesz, że Twoje problemy z cerą lub miesiączkowaniem wymagają odpowiedniej opieki.  Na pierwszą wizytę weź ze sobą dotychczas wykonane badania hormonalne i USG. W razie konieczności, nasi specjaliścizlecą brakujące badania i postawią właściwą diagnozę.

Wtedy zapewnimy Ci skuteczne leczenie PCOS. W niektórych sytuacjach być może trzeba będzie wykonać dodatkowe badania takie jak Rezonans Magnetyczny,  Tomografię Komputerową lub kariotyp. Wówczas doradzimy Ci, gdzie najlepiej je wykonać.

 

Skuteczna i bezpieczna terapia PCOS

Wszystko, co robimy do osiągnięcia celu, jakim jest Twoje zdrowie w równowadze hormonalnej, jakim jest Twoja samoakceptacja, radość ze swojego wyglądu i samopoczucia, staramy się, by było oparte o rzetelne informacje naukowe i współgrało z wykorzystywaniem natury – odpowiednim żywieniem i stylem życia. Stąd o właściwe leczenie PCOS i jego finalny efekt, prócz lekarzy specjalistów, zadba nasz dietetyk kliniczny i psycholog.

PCOS – zespół policystycznych jajników – fakty i mity  – zajrzyj tutaj (link).

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.