feminature clinic

Twoje miejsce nr 1
na USG w Warszawie

USG w Ciąży

I Trymestr

USG referencyjne I trymestru wykonuje się pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży, co odpowiada długości ciemieniowo-siedzeniowej dziecka – CRL 45-84 mm. Polega na ocenie markerów ultrasonograficznych, do których zaliczamy: przezierność karku (NT), częstość pracy serca (FHR), indeks pulsacji w przewodzie żylnym (PI), obecność przepływu wstecznego na zastawce trójdzielnej (TR). Dodatkowo rekomenduje się wykonanie markerów biochemicznych, tj. stężenie białka PAPP-A oraz wolnej podjednostki B-hCG. Tzw “test Pappa”.

II Trymestr

USG II trymestru (tzw. połówkowe) wykonuje się pomiędzy 18 a 22 tygodniem ciąży

III trymestr

USG III trymestru Wykonuje się pomiędzy 28 a 32 tygodniem ciąży

Pozostałe USG

USG ginekologiczne

Badanie ultrasonograficzne jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą diagnostyczną, pozwalającą na uzyskanie obrazu badanego narządu z dużą dokładnością, umożliwiając wykrywanie nawet bardzo małych zmian. W ginekologii służy ocenie narządów miednicy.

USG piersi

Każda kobieta, raz w roku, powinna wykonywać badanie USG piersi, a po ukończeniu 50 roku życia co 2 lata również mammografię. USG piersi jest szybkim, bezpiecznym i łatwo dostępnym badaniem pozwalającym na wykrycie zmian nowotworowych wielkości nawet kilku milimetrów.

USG pozostałych narządów

Jest to bezpieczny sposób sprawdzenia kondycji narządów wewnętrznych bez konieczności interwencji chirurgicznej.

VOLUSON EXPERT E 22 - obrazy 3D uzyskane w Feminature Clinic (przykłady)

Zobacz naszą bazę wiedzy