feminature clinic
radiolog, ultrasonografista

dr Agnieszka Oronowicz – Jaśkowiak

Dr Agnieszka Oronowicz – Jaśkowiak specjalizuje się w USG piersi i USG tarczycy.

 

Dr Agnieszka Oronowicz-Jaśkowiak o sobie: Jestem lekarzem rezydentem radiologii w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marie Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Posiadam certyfikat umiejętności w zakresie diagnostyki ogólnej USG Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Moje zainteresowania radiologicznie obejmują przede wszystkim diagnostykę i profilaktykę onkologiczną, przede wszystkim USG piersi i USG tarczycy.

Jestem czynną członkinią Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz European Society of Radiology. Jestem też autorką licznych publikacji z zakresu radiologii. Stale również poszerzam swoje kompetencje, uczestnicząc w licznych kursach, konferencjach i kongresach organizowanych w Polsce i za granicą.

Ukończyłam z wyróżnieniem kierunek lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Część studiów zrealizowałam na Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg, który znajduje się w światowej czołówce uniwersytetów medycznych. Ponadto jestem laureatką prestiżowego Stypendium Ministra Zdrowia.

W pracy lekarza ważne jest dla mnie jednak nie tylko stałe poszerzanie swojej wiedzy, ale także to, by pacjenci dobrze czuli się w moim gabinecie. Zależy mi na tym, aby każdy pacjent rozumiał swoją diagnozę i wiedział, gdzie w razie konieczności powinien się dalej udać. Potwierdzeniem mojego partnerskiego stosunku do pacjenta może być fakt, że przez dwa lata pracowałam na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym jako wykładowca akademicki, ucząc przyszłych lekarzy komunikacji z pacjentem.

Władam biegle językiem angielskim, niemieckim oraz francuskim.

Więcej o badaniach USG w Feminature Clinic możesz przeczytać w naszej Strefie Ultrasonografii (link). 

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »