feminature clinic

Objawy menopauzy

Czy menopauza zagraża każdej kobiecie, również Tobie?

Zaskakujące uderzenia fali gorąca, problemy ze snem, zlewne poty w nocy, ale też problemy z zapamiętywaniem i koncentracją czy spadek libido, a nawet problemy z utrzymaniem moczu. Te i wiele innych problemów zgłasza większość kobiet w momencie zakończenia miesiączkowania i wejścia w menopauzy. Ale nie wszystkie kobiety mają te objawy menopauzy.

Jeśli nie wystąpiły czy oznacza to, że menopauza Cię ominęła? Niestety nie. Poza dokuczliwymi i wyraźnymi zmianami tego okresu życia musimy pamiętać również o tych cichych, które zachodzą u kobiety, gdy jej jajniki przestają produkować „życiodajne” estrogeny.

Wzrastająca objętość tkanki tłuszczowej, przyspieszenie rozwoju miażdżycy, obniżająca się gęstość kości (co zwiększa ryzyko złamań), pogłębiające się zmarszczki, to tylko niektóre z procesów okresu okołomenopauzalnego i pomenopauzalnego.

W tym trudnym okresie poprzedzającym menopauzę i na początku jej trwania często kobiety są zagubione, bo nie wiedzą gdzie szukać właściwej pomocy. Nie ma się co dziwić, skoro przez setki lat po odegraniu roli społecznej matki, kobiety godziły się z końcem swojej aktywności: seksualnej, zawodowej i życiowej.

Dziś, gdy życie aktywnie spędzamy przynajmniej do siedemdziesiątki, nie sposób przechodzić obok menopauzy obojętnie, szczególnie gdy Twoje zdrowie i komfort życia są zagrożone.

Prawdy i mity terapii hormonalnej menopauzy

Terapia hormonalna owiana jest, zupełnie niesłusznie, złą sławą. Oczywiście niesie za sobą pewne zagrożenia i nie każda kobieta może ją stosować, jednak ilość korzyści, znacznie je przewyższa i pozwala cieszyć się życiem na długie lata. Menopauzę da się leczyć – zadbaj o swoje kości, serce, skórę i umysł bezpiecznie. Pomożemy Ci w tym.

 

Właściwy proces diagnostyczny menopauzy

Uważasz, że zbliżasz się do tego trudnego okresu lub masz już pierwsze symptomy? A może dotychczasowe działania w kierunku ograniczenia efektów wywołanych wejściem w menopauzę są niezadowalające?  Nasi specjaliści pomogą Ci właściwie określić czy wchodzisz bądź jesteś już w okresie menopauzy. Być może nie tylko menopauza odpowiada za to, że źle się czujesz. Wtedy znajdziemy przyczynę i jeśli będzie taka potrzeba, zaczniemy leczyć ją razem z menopauzą.

Zapisz się już dziś do naszych specjalistów.

 

Pozostań aktywna – skuteczne, mało inwazyjne leczenie hormonalne

Rolą naszych specjalistów jest utrzymać Cię w zdrowiu i doskonałej formie, nawet gdy wydaje Ci się, że najlepsze lata masz już za sobą. Zapewne słyszałaś gdzieś podobne stwierdzenia. My mówimy stanowczo: To nieprawda! Możesz czuć się i wyglądać świetnie w każdym wieku.

Wykorzystujemy metody płynące z natury i wspomagamy się zdobyczami medycyny. To połączenie da Ci najlepsze efekty i zapewni bezpieczeństwo terapii. Leczenie menopauzy powinno iść w parze z kontrolą  Twoich piersi, macicy, jajników, krzepliwości krwi czy funkcji wątroby i my o tym pamiętamy. Jeżeli chcesz dalej żyć tak jak lubisz zgłoś się do nas – my zajmiemy się resztą.

Naszą ofertę badań laboratoryjnych i obrazowych niezbędnych kobiecie w okresie menopauzy znajdziesz tutaj.

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.