feminature clinic

Objawy zespołu menopauzalnego

Czy menopauza stanowi zagrożenie dla każdej kobiety?

Zaskakujące uderzenia fali gorąca, problemy ze snem, zlewne poty w nocy, ale też problemy z zapamiętywaniem i koncentracją czy spadek libido, a nawet problemy z utrzymaniem moczu – te i wiele innych problemów zgłasza większość kobiet w momencie zakończenia miesiączkowania. Część z nich pojawia się jeszcze w trakcie, gdy miesiączkują. Jednakże nie wszystkie kobiety mają te objawy.

Jeśli u Ciebie nie występują, to oznacza, że jesteś bezpieczna? Natura i medycyna potwierdziły, że niestety nie jesteś. Poza wymienionymi dokuczliwymi i wyraźnymi zmianami tego okresu życia musimy pamiętać o cichych zmianach, które zachodzą u kobiety, gdy jej jajniki przestają produkować „życiodajne” estrogeny.

Wzrastająca objętość tkanki tłuszczowej, przyspieszenie rozwoju miażdżycy, obniżająca się gęstość kości prowadząca to późniejszych złamań osteoporotycznych, problemy z utrzymaniem młodego wyglądu skóry to tylko niektóre z niewidocznych procesów okresu okołomenopauzalnego i pomenopauzalnego.

W tym trudnym okresie poprzedzającym menopauzę i na początku jej trwania często kobiety są zagubione, bo nie wiedzą gdzie szukać właściwej pomocy. Nie ma się co dziwić, skoro przez setki lat po spełnieniu roli społecznej matki, kobiety godziły się z końcem swojej aktywności: seksualnej, zawodowej i życiowej.

Dziś, gdy życie aktywnie spędzamy przynajmniej do siedemdziesiątki, nie sposób przechodzić obok menopauzy obojętnie, szczególnie gdy Twoje zdrowie i komfort życia są zagrożone.

Prawdy i mity terapii hormonalnej

Terapia hormonalna owiana jest, zupełnie niesłusznie, złą sławą. Oczywiście niesie za sobą pewne zagrożenia, nie każda kobieta może ją stosować, jednak ilość korzyści, jakie niesie, znacznie je przewyższa i pozwala cieszyć się forma kobietą po menopauzie na długo. Musimy dbać o Twoje mózg, kości, serce, skórę i umysł bezpiecznie myśląc o ewentualnych niekorzystnych konsekwencjach, stąd niezbędne jest zachowanie właściwej kontroli lekarskiej.

Właściwy proces diagnostyczny

Uważasz, że zbliżasz się do tego trudnego okresu lub masz już pierwsze symptomy? A może dotychczasowe działania w kierunku ograniczenia efektów wywołanych wejściem w menopauzę są niezadowalające?  Nasi specjaliści pomogą Ci właściwie określić czy wchodzisz bądź jesteś już w okresie menopauzy. Być może trzeba znaleźć przyczynę, współistniejąca z menopauzą, która powoduje, że nie czujesz się wystarczająco dobrze. Odpowiednie przeprowadzone badanie lekarskie, badania laboratoryjne i obrazowe, a przede wszystkim ich właściwa interpretacja – zrobimy to dokładnie, pozostając przy towarzyszącej nam zasadzie – diagnozujemy i leczymy tyle, ile u Was konkretnie potrzeba.

Pozostań aktywna – skuteczne, mało inwazyjne leczenie

Rolą naszych specjalistów jest utrzymać Cię w zdrowiu i formie mentalnej i fizycznej nawet gdy wydaje się, że najlepsze lata za Tobą. Nie jest tak i nigdy tak być nie musi.

Wykorzystanie metod płynących z natury i wspomożenie się zdobyczami medycyny i wieloletnich badań to najlepszy kompromis, jaki zapewnia Ci nowoczesna i bezpieczna terapia. Taka terapia wymaga też odpowiedniej kontroli m.in. Twoich piersi, macicy, jajników, krzepliwości i funkcji wątroby i my o tym pamiętamy. Gdy chcesz być prowadzona przez ludzi, którzy kierują się takimi zasadami – zgłoś się do nas w dogodnym dla Ciebie terminie.

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.