feminature clinic
ginekolog

dr n. med. Artur Drobniak

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Artur Drobniak jest współzałożycielem Feminature Clinic i Dyrektorem Medycznym przychodni. Dr Drobniak jest specjalistą położnictwa i ginekologii.

Jego głównym obszarem zainteresowań są zaburzenia endokrynologiczne w ginekologii. W związku z tym często zajmuje się parami z problemem niepłodności. Prowadzi diagnostykę niepłodności oraz jak najskuteczniejsze leczenie, tak by zakończone było posiadaniem zdrowych dzieci. Dr Artur Drobniak diagnozuje też i leczy pacjentki z zespołem policystycznych jajników PCOS i insulinoopornością. Jednym z jego koników zawodowych są choroby tarczycy i ich wpływ na funkcje hormonalne innych układów. Nieprzypadkowo w 2017 roku otworzył przewód doktorski dotyczący właśnie choroby Hashimoto i zaburzeń cyklu miesiączkowego. Pracę doktorską obronił w maju 2022 roku.

Więcej o chorobach tarczycy przeczytasz tutaj (link).

Co to jest PCOS – jak je diagnozować – przeczytasz tutaj (link).

Więcej o niepłodności przeczytasz tutaj (link).

 

Dr Artur Drobniak – opieka nad kobietą w ciąży

W pracy zawodowej zawsze ze zrozumieniem problemu stara się zastosować najskuteczniejszą drogę wyjścia z chorób. Bardzo lubi również współpracę z kobietą cieżarną. Dlatego opiekuje się ciężarnymi prowadząc ciąże fizjologiczne i patologiczne. Odpowiednio przygotowuje pacjentki do właściwej, bezpiecznej drogi porodu. W praktyce zawodowej przykłada też wagę do doskonałej komunikacji z pacjentką w czy i jej najbliższymi.

 

Zabiegi małoinwazyjne w ginekologii – histeroskopia i laparoskopia

Dr n. med. Artur Drobniak ukończył Modern Hysteroscopy Course organizowany przez European Society for Gynecological Endoscopy i z powodzeniem zajmuje się diagnostyką i leczeniem zmian wewnątrzmacicznych. Wykonuje histeroskopię diagnostyczną i histeorskopię operacyjną. Podczas histeroskopii usuwa polipy macicy, mięśniaki macicy, zrosty wewnątrzmaciczne. Wykonuje też histeroskopię w niepłodności ze skaryfikacją (skretchingiem) endometrium. 

Przeprowadza zabieg laparoskopię. W trakcie operacji usuwa torbiele jajników, diagnozuje drożność jajowodów. Niekiedy odpowiednie małoinwazyjne leczenie wymaga usuwania zrostów, co też wykonuje podczas operacji.

Więcej o histeroskopii przeczytasz tutaj (link).

Co to laparoskopia i jak się ją wykonuje – przeczytasz tutaj (link).

Guzy i torbiele jajników są częsta są przyczyną operacji – przeczytaj o nich tutaj.

 

Dr Artur Drobniak – doświadczenie zawodowe

Dr Artur Drobniak swą pracę naukową i kliniczną rozpoczął po ukończeniu I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z nagrodą Studenckiego Towarzystwa Naukowego.

Doświadczenie zawodowe budował odbywając staże i szkolenia w czołowych polskich Klinikach. Przez całą specjalizację był związany ze Szpitalem Klinicznym WUM przy ul. Karowej w Warszawie. 10 lat pracował w czołowej polskiej klinice zajmującej się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych kobiet – Klinice Endokrynologii Ginekologicznej WUM.  Wieloletnia praca jak również dyżury w II Klinice Ginekologii i Położnictwa WUM pozwoliły mu nabyć niezbędną wiedzę i doświadczenie w położnictwie i patologii ciąży.

Dr Artur Drobniak przez wiele lat był również nauczycielem akademickim endokrynologii ginekologicznej studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadził też wykłady na kursach specjalizacyjnych z dziedziny endokrynologii ginekologicznej dla lekarzy w trakcie szkolenia specjalizacyjnego.

Dr Artur Drobniak aktywnie działa w strukturach samorządu lekarskiego. Był Wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej poprzedniej kadencji. Ponadto w poprzedniej i obecnej kadencji kieruje Centralnym Ośrodkiem Badań Innowacji i Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej (COBIK NIL) szkolącym co roku tysiące lekarzy.

Prywatnie pasjonuje się kinematografią, ogrodnictwem oraz sportem.

Artur Drobniak - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »