feminature clinic
ginekolog

dr n. med. Artur Drobniak

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Artur Drobniak jest współzałożycielem Feminature Clinic i Dyrektorem Medycznym placówki.

Swą pracę naukową i kliniczną rozpoczął po ukończeniu I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z nagrodą Studenckiego Towarzystwa Naukowego.

Dr n. med. Artur Drobniak doświadczenie zawodowe budował odbywając staże i szkolenia w czołowych polskich Klinikach. Przez całą specjalizację był związany ze Szpitalem Klinicznym WUM przy ul. Karowej w Warszawie. Przez ponad 9 lat pracował w czołowej polskiej klinice zajmującej się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych kobiet – Klinice Endokrynologii Ginekologicznej WUM.

Wieloletnia praca i dyżury w II Klinice Ginekologii i Położnictwa WUM pozwoliły mu nabyć niezbędną wiedzę i doświadczenie w położnictwie i patologii ciąży.

Ukończył Modern Hysteroscopy Course organizowany przez European Society for Gynecological Endoscopy i z powodzeniem zajmuje się diagnostyką i leczeniem zmian wewnątrzmacicznych.

Dr Artur Drobniak przez wiele lat był nauczycielem akademickim endokrynologii ginekologicznej studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadził wykłady na kursach specjalizacyjnych z dziedziny endokrynologii ginekologicznej dla lekarzy w trakcie szkolenia specjalizacyjnego.

W 2017 roku otworzył przewód doktorski dotyczący autoimmunologicznej choroby tarczycy i zaburzeń cyklu miesiączkowego. Pracę doktorską obronił w maju 2022 roku.

Doktor Drobniak aktywnie działa w strukturach samorządu lekarskiego. Był Wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej poprzedniej kadencji. W poprzedniej i obecnej kadencji kieruje Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej szkolącym co roku tysiące lekarzy.

Prywatnie pasjonuje się kinematografią, ogrodnictwem oraz sportem.

Artur Drobniak - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »