feminature clinic
ginekolog

dr Artur Drobniak

Doktor Artur Drobniak jest współzałożycielem Feminature Clinic i Dyrektorem Medycznym placówki.

Swą pracę naukową i kliniczną rozpoczął po ukończeniu I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z nagrodą Studenckiego Towarzystwa Naukowego.

Doktor Drobniak doświadczenie zawodowe budował odbywając staże i szkolenia w czołowych polskich Klinikach. Specjalizację odbywał pod okiem konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii, prof. Stanisława Radowickiego, w Szpitalu Klinicznym WUM przy ul. Karowej w Warszawie. Przez 9 lat pracował w czołowej polskiej klinice zajmującej się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych kobiet – Klinice Endokrynologii Ginekologicznej WUM.

Wieloletnia praca i dyżury w II Klinice Ginekologii i Położnictwa WUM pozwoliły mu nabyć niezbędną wiedzę i doświadczenie w położnictwie i patologii ciąży.

Ukończył Modern Hysteroscopy Course organizowany przez European Society for Gynecological Endoscopy i z powodzeniem zajmuje się diagnostyką i leczeniem zmian wewnątrzmacicznych.

Przez wiele lat był nauczycielem akademickim endokrynologii ginekologicznej studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzi wykłady na kursach specjalizacyjnych z dziedziny endokrynologii ginekologicznej dla lekarzy w trakcie szkolenia specjalizacyjnego.

W 2017 roku otworzył przewód doktorski dotyczący autoimmunologicznej choroby tarczycy i zaburzeń cyklu miesiączkowego.

Doktor Drobniak aktywnie działa w strukturach samorządu lekarskiego. Jest Wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej obecnej kadencji. Kieruje Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej szkolącym co roku tysiące lekarzy.

Prywatnie pasjonuje się kinematografią, ogrodnictwem oraz sportem.

Artur Drobniak - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy