feminature clinic
ginekolog

dr n. med. Artur Drobniak

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Artur Drobniak jest współzałożycielem Feminature Clinic i Dyrektorem Medycznym placówki.

Jego głównym obszarem zainteresowań są zaburzenia endokrynologiczne w ginekologii. Zajmuje się parami z problemem niepłodności, prowadząc je przez diagnostykę tego schorzenia oraz jak najskuteczniejsze leczenie, tak by zakończone było posiadaniem zdrowych dzieci. Prowadzi pacjentki z zespołem policystycznych jajników i insulinoopornością. Jednym z jego koników zawodowych są choroby tarczycy i ich wpływ na funkcje hormonalne innych układów. Nieprzypadkowo w 2017 roku otworzył przewód doktorski dotyczący właśnie choroby Hashimoto i zaburzeń cyklu miesiączkowego. Pracę doktorską obronił w maju 2022 roku. W pracy zawodowej zawsze ze zrozumieniem problemu stara się zastosować najskuteczniejszą drogę wyjścia z chorób. Bardzo lubi współpracę z kobietą cieżarną. Opiekuje się ciężarnymi prowadząc ciąże fizjologiczne i patologiczne.

Dr n. med. Artur Drobniak ukończył Modern Hysteroscopy Course organizowany przez European Society for Gynecological Endoscopy i z powodzeniem zajmuje się diagnostyką i leczeniem zmian wewnątrzmacicznych.

Dr Artur doświadczenie zawodowe budował odbywając staże i szkolenia w czołowych polskich Klinikach. Przez całą specjalizację był związany ze Szpitalem Klinicznym WUM przy ul. Karowej w Warszawie. 10 lat pracował w czołowej polskiej klinice zajmującej się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych kobiet – Klinice Endokrynologii Ginekologicznej WUM. Swą pracę naukową i kliniczną rozpoczął po ukończeniu I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z nagrodą Studenckiego Towarzystwa Naukowego. Wieloletnia praca i dyżury w II Klinice Ginekologii i Położnictwa WUM pozwoliły mu nabyć niezbędną wiedzę i doświadczenie w położnictwie i patologii ciąży.

Dr Artur Drobniak przez wiele lat był nauczycielem akademickim endokrynologii ginekologicznej studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadził wykłady na kursach specjalizacyjnych z dziedziny endokrynologii ginekologicznej dla lekarzy w trakcie szkolenia specjalizacyjnego.

Doktor Drobniak aktywnie działa w strukturach samorządu lekarskiego. Był Wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej poprzedniej kadencji. W poprzedniej i obecnej kadencji kieruje Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej szkolącym co roku tysiące lekarzy.

Prywatnie pasjonuje się kinematografią, ogrodnictwem oraz sportem.

Artur Drobniak - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »