feminature clinic
ginekolog

dr Artur Drobniak

Doktor Artur Drobniak jest współzałożycielem Feminature Clinic i Dyrektorem Medycznym placówki.

Swą pracę naukową i kliniczną rozpoczął po ukończeniu I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z nagrodą Studenckiego Towarzystwa Naukowego.

Doktor Drobniak doświadczenie zawodowe budował odbywając staże i szkolenia w czołowych polskich Klinikach. Specjalizację odbywał pod okiem konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii, prof. Stanisława Radowickiego, w Szpitalu Klinicznym WUM przy ul. Karowej w Warszawie. Obecnie pracuje w czołowej polskiej klinice zajmującej się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych kobiet – Klinice Endokrynologii Ginekologicznej WUM.

Wieloletnia praca i dyżury w II Klinice Ginekologii i Położnictwa WUM pozwoliły mu nabyć niezbędną wiedzę i doświadczenie w położnictwie i patologii ciąży.

Ukończył Modern Hysteroscopy Course organizowany przez European Society for Gynecological Endoscopy i z powodzeniem zajmuje się diagnostyką i leczeniem zmian wewnątrzmacicznych.

Od wielu lat jest nauczycielem akademickim endokrynologii ginekologicznej studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzi wykłady na kursach specjalizacyjnych z dziedziny endokrynologii ginekologicznej dla lekarzy w trakcie szkolenia specjalizacyjnego.

W 2017 roku otworzył przewód doktorski dotyczący autoimmunologicznej choroby tarczycy i zaburzeń cyklu miesiączkowego.

Prywatnie pasjonuje się kinematografią, ogrodnictwem oraz sportem.

Artur Drobniak - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy