feminature clinic

Hiperprolaktynemia

Co to jest hiperprolaktynemia?

Pod tym groźnie brzmiącym słowem – hiperprolaktynemia, kryje się po prostu zbyt duże stężenie prolaktyny w krwi. Jakie mogą być skutki hiperprolaktynemii? Zaburzenia miesiączkowania, niepłodność, a nawet wyciek mleka z sutków u kobiet, które nie są w okresie karmienia piersią. Ale czy zawsze wzrost stężenia prolaktyny oznacza hiperprolaktynemię?

Często trafiają do nas pacjentki po przeprowadzonej wstępnie diagnostyce z powodu zaburzeń miesiączkowania lub niepłodności, które leczone są z powodu hiperprolaktynemii. Nie zawsze słusznie. Prolaktyna jest hormonem, którego potrzebuje Twój organizm. I w niektórych normalnych życiowych sytuacjach produkuje go więcej, niż wynosi przyjęta norma laboratoryjna. Kiedy? Na przykład podczas stosunku seksualnego, intensywnego uprawiania sportu, masażu piersi czy po prostu, gdy śpisz.

W przewlekłym stresie i aktywnym trybie życia, jaki prowadzi wiele osób w aglomeracji warszawskiej, również w sposób naturalny podnosi się poziom prolaktyny prowadząc do hiperprolaktynemii w wyniku z krwi. Dlatego często błędną decyzją jest walka z „nieprawidłowym wynikiem badania”, który tak naprawdę nie jest chorobą! Kluczem do postawienia prawidłowej diagnozy jest… rozmowa. Nasi specjaliści przeprowadzą z Tobą dokładny wywiad lekarski i dzięki temu będą mogli spojrzeć na Twój organizm również przez pryzmat stylu życia, jaki prowadzisz.

Hiperprolaktynemia potrafi być jednak groźną chorobą, jeśli jej przyczyna leży w rozroście przysadki mózgowej. Jej niekontrolowany wzrost powoduje nie tylko wyciek mleka z piersi czy zatrzymanie miesiączkowania, ale może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia wzroku. U pary nieskutecznie starającej się o ciąż.in.in. utrudnia proces owulacji i ogranicza odpowiednią produkcję progesteronu przez ciałko żółte, niezbędną dla rozwijającego się zarodka i możliwości jego zagnieżdżenia się w macicy.

Skuteczne i bezpieczne leczenie hyperprolaktynemii

W sytuacji nieprawidłowej produkcji prolaktyny przez Twój organizm ważne, by zajął się Tobą specjalista. Hiperprolaktynemia nie zawsze jest chorobą. W tej trudnej sytuacji, gdzie balans między zdrowiem a chorobą nie zawsze jest oczywistą granicą, nasi lekarze zajmą się Tobą starannie.  Przeprowadzimy dokładną diagnostykę, która oprócz samego oznaczenia stężenia prolaktyny we krwi, zapewni Ci jeszcze inne badania hormonalne i obrazowe.

Nasi specjaliści będą Cię leczyć, wtedy gdy jest to naprawdę potrzebne, w sposób zapewniający Ci komfort i jednocześnie dający poczucie bezpieczeństwa. Chcemy likwidować, gdy to możliwe, przyczynę tej choroby i przywrócić Ci naturalnie dobre samopoczucie.

O innych niż hiperprolaktynemia przyczynach zaburzeń miesiączkowania przeczytasz tutaj (link).

 

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.