feminature clinic

Hiperprolaktynemia

Czy każda wysoka wartość prolaktyny jest chorobą?

Często trafiają do nas pacjentki po przeprowadzonej wstępnie diagnostyce z powodu zaburzeń miesiączkowania lub niepłodności, które leczone są z powodu hiperprolaktynemii. Nie zawsze słusznie. Prolaktyna jest hormonem, którego potrzebuje Twój organizm. I w niektórych normalnych życiowych sytuacjach produkuje go więcej, niż wynosi przyjęta norma laboratoryjna. Takimi sytuacjami są np.: stosunek seksualny, uprawianie intensywne sportu, masaż piersi czy po prostu sen.

W przewlekłym stresie i aktywnym trybie życia, jaki prowadzi wiele osób w aglomeracji warszawskiej, również w sposób naturalny podnosi się poziom prolaktyny. Dlatego często błędną decyzją jest walka z „nieprawidłowym wynikiem badania”, który nie jest chorobą.

Hiperprolaktynemia potrafi jednak też być groźną chorobą, jeśli jej przyczyna leży w rozroście przysadki mózgowej pod postacią gruczolaka. Niekontrolowany wzrost takiej zmiany powoduje nie tylko wyciek mleka z piersi czy zatrzymanie miesiączkowania, ale może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia wzroku. U pary nieskutecznie starającej się o ciążę m.in. utrudnia proces owulacji i ogranicza odpowiednią produkcję progesteronu przez ciałko żółte, niezbędną dla rozwijającego się zarodka i możliwości jego zagnieżdżenia się w macicy.

Skuteczne i bezpieczne podejście terapeutyczne

W sytuacji nieprawidłowej produkcji prolaktyny przez Twój organizm ważne, by zajął się Tobą specjalista. W tej trudnej sytuacji, gdzie balans między zdrowiem a chorobą nie zawsze jest oczywistą granicą, nasi lekarze zajmą się Tobą starannie. Możemy obiecać, że przeprowadzimy wystarczającą diagnostykę, która często nie opiera się wyłącznie na oznaczeniu stężenia prolaktyny z krwi, lecz wymaga przeprowadzenia innych badań hormonalnych lub obrazowych.

Nasi specjaliści odpowiednio będą Cię leczyć wtedy gdy jest to konieczne, w sposób zapewniający Ci dobrą jakość życia i jednocześnie dający poczucie bezpieczeństwa. Chcemy likwidować, gdy to możliwe, przyczynę tej choroby i przywrócić Ci niezbędne dla Twego komfortu naturalne samopoczucie.

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.