Właściwa diagnostyka podstawą sukcesu terapeutycznego
Wielu kobietom zdarzają się odchylenia w zakresie cykli miesiączkowych. To, co może Cię zmartwić to sytuacja, gdy Twój cykl wydłuża się powyżej 35 dni lub skraca się poniżej 21 dni. Jeśli nie towarzyszą temu inne dolegliwości, a dzieje się to jednorazowo nie martw się – każda kobieta może mieć od czasu do czasu nieprawidłowy cykl.
Gdy jednak zdarza Ci się to regularnie (kilka razy pod rząd lub kilka razy w roku) może to już świadczyć o rozwijającej się patologii – najczęściej nieprawidłowym wydzielaniu hormonów przysadki mózgowej, tarczycy lub jajnika.
Zaburzenia nie dotyczą samej długości cykli. Objawem tworzącej się lub toczącej się patologii może być znaczna zmiana nasilenia krwawień miesiączkowych oraz pojawienie się towarzyszącym krwawieniom bóli podbrzusza i miednicy. W tym przypadku może to być objaw zarówno ostrej, świeżo utworzonej patologii: torbieli jajnika, polipa trzonu macicy lub szyjki macicy, zakażenia macicy jak również przewlekłej patologii: endometriozy, mięśniaka macicy, żylaków przymacicz czy rozwijającej się choroby nowotworowej.
Wszystkie powyżej opisane stany, które wywołują Twój niepokój, przebadamy w odpowiedni sposób, dociekając przyczyny ich powstania. Do tego potrzeba najczęściej przeprowadzenia odpowiednich badań z krwi (pakiet badan diagnostycznych w zaburzeniach miesiączkowania) oraz badań obrazowych: USG, USG Doppler lub Rezonansu Magnetycznego.
Możemy obiecać, że przeprowadzona diagnostyka będzie dokładna i adekwatna do potrzeb, i będziemy przestrzegać zasady – nic więcej i nic mniej, tyle ile u Was konkretnie potrzeba.
Skuteczne leczenie
Po przeprowadzonej diagnostyce postaramy się możliwie szybko przejść do procesu terapeutycznego. Niekiedy uda się to przeprowadzić już podczas pierwszej wizyty, niekiedy zostanie wprowadzone ono po uzupełniających badaniach diagnostycznych. Jeśli stwierdzona patologia będzie wymagała postępowania zabiegowego, nasi specjaliści przeprowadzą odpowiednie procedury, nawet jeśli będzie to wymagało leczenia szpitalnego. Niezwykle ważne jest dla nas poczucie, że nasz pacjent wychodząc z gabinetu, zawsze wie, na którym etapie procesu terapeutycznego się znajduje, jakie są adekwatne dalsze kroki leczenia i jakie powikłania grożą pacjentce w związku z chorobą i proponowanym leczeniem.