feminature clinic

Zaburzenia miesiączkowania

Jak diagnozować zaburzenia miesiączkowania?

Wielu kobietom zdarzają się nieregularne miesiączki. To, co może Cię zmartwić to sytuacja, gdy Twój cykl miesiączkowy (czyli czas od jednej miesiączki do następnej) wydłuża się powyżej 35 dni lub skraca się poniżej 21 dni. Jeśli nie towarzyszą temu inne dolegliwości, a dzieje się to jednorazowo nie martw się – każda kobieta może mieć od czasu do czasu nieprawidłowy cykl.

Gdy jednak zdarza Ci się to regularnie (kilka razy z rzędu lub kilka razy w roku) może to już świadczyć o rozwijającej się chorobie – najczęściej nieprawidłowym wydzielaniu hormonów przysadki mózgowej, tarczycy lub jajnika.

Zaburzenia nie muszą dotyczyć tylko długości cykli. Objawem tworzącej się lub toczącej się choroby może być znaczna zmiana nasilenia krwawień miesiączkowych oraz pojawienie się towarzyszących krwawieniom bóli podbrzusza i miednicy. W tym przypadku może to być objaw zarówno nowopowstałych dolegliwości: torbieli jajnika, polipa trzonu macicy lub szyjki macicy, zakażenia macicy, jak również przewlekłej choroby: endometriozy, mięśniaka macicy, żylaków przymacicza, a nawet rozwijającej się choroby nowotworowej.

Wszystkie powyżej opisane objawy, które wywołują Twój niepokój, przebadamy w odpowiedni sposób i znajdziemy ich przyczynę. W takich przypadkach zlecamy najczęściej odpowiednie badania z krwi (pakiet badan diagnostycznych w zaburzeniach miesiączkowania) oraz badania obrazowe: USG ginekologiczne (w tym USG 3D), USG Doppler lub Rezonans Magnetyczny miednicy mniejszej lub przysadki.

Gwarantujemy, że przeprowadzona diagnostyka będzie dokładna i adekwatna do potrzeb, zgodnie z zasadą – nic więcej i nic mniej, tyle ile konkretnie potrzeba w Twoim przypadku.

Skuteczne leczenie zaburzeń miesiączkowania

Po przeprowadzonej diagnostyce postaramy się możliwie szybko przejść do leczenia. Czasem udaje się to już podczas pierwszej wizyty, a czasem po uzupełniających badaniach diagnostycznych. Jeśli okaże się, że potrzebujesz leczenia zabiegowego, nasi specjaliści pomogą Ci, nawet jeśli będzie to wymagało pobytu w szpitalu.

Niezwykle ważne jest dla nas to, żebyś wychodząc z naszego gabinetu, wiedziała, na którym etapie procesu terapeutycznego się znajdujesz, jakie są dalsze kroki leczenia i jakie skutki może wywołać Twoja choroba oraz  proponowane leczenie. Z nami zawsze wiesz, co będzie dalej.

 

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.