feminature clinic

Zaburzenia miesiączkowania

Właściwa diagnostyka podstawą sukcesu terapeutycznego

Wielu kobietom zdarzają się odchylenia w zakresie cykli miesiączkowych. To, co może Cię zmartwić to sytuacja, gdy Twój cykl wydłuża się powyżej 35 dni lub skraca się poniżej 21 dni. Jeśli nie towarzyszą temu inne dolegliwości, a dzieje się to jednorazowo nie martw się – każda kobieta może mieć od czasu do czasu nieprawidłowy cykl.

Gdy jednak zdarza Ci się to regularnie (kilka razy pod rząd lub kilka razy w roku) może to już świadczyć o rozwijającej się patologii – najczęściej nieprawidłowym wydzielaniu hormonów przysadki mózgowej, tarczycy lub jajnika.

Zaburzenia nie dotyczą samej długości cykli. Objawem tworzącej się lub toczącej się patologii może być znaczna zmiana nasilenia krwawień miesiączkowych oraz pojawienie się towarzyszącym krwawieniom bóli podbrzusza i miednicy. W tym przypadku może to być objaw zarówno ostrej, świeżo utworzonej patologii: torbieli jajnika, polipa trzonu macicy lub szyjki macicy, zakażenia macicy jak również przewlekłej patologii: endometriozy, mięśniaka macicy, żylaków przymacicz czy rozwijającej się choroby nowotworowej.

Wszystkie powyżej opisane stany, które wywołują Twój niepokój, przebadamy w odpowiedni sposób, dociekając przyczyny ich powstania. Do tego potrzeba najczęściej przeprowadzenia odpowiednich badań z krwi (pakiet badan diagnostycznych w zaburzeniach miesiączkowania) oraz badań obrazowych: USG, USG Doppler lub Rezonansu Magnetycznego.

Możemy obiecać, że przeprowadzona diagnostyka będzie dokładna i adekwatna do potrzeb, i będziemy przestrzegać zasady – nic więcej i nic mniej, tyle ile u Was konkretnie potrzeba.

Skuteczne leczenie

Po przeprowadzonej diagnostyce postaramy się możliwie szybko przejść do procesu terapeutycznego. Niekiedy uda się to przeprowadzić już podczas pierwszej wizyty, niekiedy zostanie wprowadzone ono po uzupełniających badaniach diagnostycznych. Jeśli stwierdzona patologia będzie wymagała postępowania zabiegowego, nasi specjaliści przeprowadzą odpowiednie procedury, nawet jeśli będzie to wymagało leczenia szpitalnego. Niezwykle ważne jest dla nas poczucie, że nasz pacjent wychodząc z gabinetu, zawsze wie, na którym etapie procesu terapeutycznego się znajduje, jakie są adekwatne dalsze kroki leczenia i jakie powikłania grożą pacjentce w związku z chorobą i proponowanym leczeniem.

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.