feminature clinic
ginekolog, endokrynolog, leczenie niepłodności

dr n. med. Aleksandra Zyguła

Dr Aleksandra Zyguła jest specjalistką ginekologii oraz specjalistką endokrynologii ginekologicznej.

Dr Aleksandra Zyguła jest wykształconym lekarzem, szczególnie ukierunkowanym na zaburzenia hormonalne i leczenie problemów z płodnością.  Jak sama mówi: „w codziennej praktyce szczególnie bliski jest mi temat diagnostyki i leczenia niepłodności oraz zaburzeń endokrynologicznych”. Szczególnie interesuje się też diagnostyką i leczeniem zespołu policystycznych jajników czy farmakologicznym leczeniem endometriozy. Prowadzi pacjentkę od etapu diagnostyki po rozpoznanie i wdrożenie leczenia.

Więcej o niepłodności przeczytasz tutaj.

Więcej o zaburzeniach miesiączkowania przeczytasz tutaj.

Bardzo chętnie opiekuje się kobietami w ciąży. Właśnie dlatego jej praca doktorska dotyczyła kobiet ciężarnych. Zawsze na wizycie z ciężarną stara się bardzo dokładnie tłumaczyć pacjentce wszystkie niuanse związane z przebiegim ciąży i wzrostem dziecka.

Dr Zyguła – doświadczenie zawodowe

Dr Aleksandra Zyguła w 2010 roku ukończyła II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Po stażu podyplomowym odbywała specjalizację w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii w I Katedrze i Klinice Położnictwa
i Ginekologii WUM, w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka przy ul. Starynkiewicza.
Od 2019 roku jest specjalistą położnictwa i ginekologii, a ponadto w listopadzie 2021 r. zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.

W 2021 roku z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską poruszającą problematykę stresu oksydacyjnego w ciąży, uzyskując tytuł Doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Od 2012 roku do 2023 roku pracowała w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka przy Pl. Starynkiewicza 1/3 w Warszawie. Ta też nieustannie poszerzała swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Aktywnie uczestniczy również w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Jest też członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

W stosunku do pacjenta najważniejsze jest dla dr Zyguły indywidualne podejście oraz skuteczna pomoc w określonych problemach.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »