feminature clinic

Ginekologia dziecięca i dziewczęca

Ginekolog dziecięcy zajmuje się problemami ginekologicznymi pacjentek od urodzenia do 18 roku życia. Sytuacje, które powinny zwrócić uwagę rodziców i wymagają wizyty w gabinecie:

  • zrośnięcie warg sromowych u dziewczynek.
  • nieprawidłowa wydzielina z pochwy w każdym wieku i inne objawy infekcji jak zaczerwienienie, świąd okolic intymnych
  • bolesne miesiączkowanie u nastolatek
  • zaburzenia miesiączkowania – zbyt wczesne ( przed 9-10. rokiem życia ) lub zbyt późne pojawienie się miesiączki (brak po 16. roku życia)
  • zaburzenia hormonalne- nadmierne owłosienie, trądzik, otyłość
  • porady profilaktyczne dla nastolatek- jak przygotować się do współżycia i zastosować skuteczną i bezpieczną antykoncepcję

Jak to wygląda?

Na wizyty pacjentki zgłaszają w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego. W pierwszej kolejności lekarz zbiera wywiad dotyczący dolegliwości i dotychczasowego rozwoju.

Badanie i jego zakres zawsze dostosowane jest indywidualnie do wieku młodej pacjentki i powodu zgłoszenia się na wizytę. Przeprowadzone jest z troską o jej komfort, obejmuje tylko niezbędny zakres. Lekarz może zadecydować o  nieinwazyjnych badaniach dodatkowych  jak ultrasonografia przez powłoki brzuszne, czy pobranie materiału do badań mikrobiologicznych.

W przypadku starszych pacjentek- od 16 rż, przy uzyskaniu zgody obydwu stron, rodzic może opuścić gabinet na czas badania.

Czym to skutkuje?

Odpowiednio szybko wdrożone leczenie pozwala na uniknięcie leczenia chirurgicznego jak np. przy zrośnięciu się warg sromowych, oraz zaistnienia sytuacji, kiedy zaburzenia z okresu rozwojowego rzutować będą na zdrowie, samopoczucie i płodność kobiety w dorosłym życiu.

Dlaczego my?

Pierwsze spotkanie z ginekologiem w wieku dziecięcym może mieć wpływ na psychikę i późniejsze podejście młodej pacjentki do jej zdrowia i wizyt u ginekologa.
Nasi specjaliści zapewnią najlepszą opiekę z zachowaniem subtelności, delikatności i  cierpliwości, tak ważnych w tej specjalności.

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.