feminature clinic

Ginekologia dziecięca i dziewczęca

Ginekolog dziecięcy zajmuje się problemami ginekologicznymi pacjentek od urodzenia do 18 roku życia. Sytuacje, które powinny zwrócić uwagę rodziców i wymagają wizyty w gabinecie:

  • zrośnięcie warg sromowych u dziewczynek.
  • nieprawidłowa wydzielina z pochwy w każdym wieku i inne objawy infekcji jak zaczerwienienie, świąd okolic intymnych
  • bolesne miesiączkowanie u nastolatek
  • zaburzenia miesiączkowania – zbyt wczesne ( przed 9-10. rokiem życia ) lub zbyt późne pojawienie się miesiączki (brak po 16. roku życia)
  • zaburzenia hormonalne- nadmierne owłosienie, trądzik, otyłość
  • porady profilaktyczne dla nastolatek- jak przygotować się do współżycia i zastosować skuteczną i bezpieczną antykoncepcję

Jak to wygląda?

Na wizyty pacjentki zgłaszają w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego. W pierwszej kolejności lekarz zbiera wywiad dotyczący dolegliwości i dotychczasowego rozwoju.

Badanie i jego zakres zawsze dostosowane jest indywidualnie do wieku młodej pacjentki i powodu zgłoszenia się na wizytę. Przeprowadzone jest z troską o jej komfort, obejmuje tylko niezbędny zakres. Lekarz może zadecydować o  nieinwazyjnych badaniach dodatkowych  jak ultrasonografia przez powłoki brzuszne, czy pobranie materiału do badań mikrobiologicznych.

W przypadku starszych pacjentek- od 16 rż, przy uzyskaniu zgody obydwu stron, rodzic może opuścić gabinet na czas badania.

Czym to skutkuje?

Odpowiednio szybko wdrożone leczenie pozwala na uniknięcie leczenia chirurgicznego jak np. przy zrośnięciu się warg sromowych, oraz zaistnienia sytuacji, kiedy zaburzenia z okresu rozwojowego rzutować będą na zdrowie, samopoczucie i płodność kobiety w dorosłym życiu.

Dlaczego my?

Pierwsze spotkanie z ginekologiem w wieku dziecięcym może mieć wpływ na psychikę i późniejsze podejście młodej pacjentki do jej zdrowia i wizyt u ginekologa, dlatego nasi specjaliści zapewnią najlepszą opiekę z zachowaniem subtelności, delikatności i  cierpliwości, tak ważnych w tej specjalności.

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.