feminature clinic

Menopauza

Kiedy?

Nieoczekiwane uderzenia fali gorąca, problemy ze snem, zlewne poty w nocy, ale też problemy z zapamiętywaniem i koncentracją, spadek libido i dyskomfort okolic intymnych, a nawet problemy z utrzymaniem moczu – te i wiele innych problemów zgłasza większość kobiet już w okresie bezpośrednio poprzedzającym zakończenie miesiączkowania. Najczęściej to one kierują Twoje kroki do gabinetu lekarza ginekologa.

Poza wymienionymi dokuczliwymi objawami musimy pamiętać o cichych zmianach, które zachodzą wówczas u kobiety, a które negatywnie odbijają się na Twoim zdrowiu. Wzrasta objętość tkanki tłuszczowej, przyspiesza się rozwój miażdżycy, obniża się gęstość kości i rozwija się osteoporoza, co początkowo przebiega bezobjawowo, docelowo powoduje jednak najpoważniejsze dla Ciebie konsekwencje zdrowotne.

Jak to wygląda?

Podczas wizyty nasi specjaliści pomogą Ci właściwie określić czy wchodzisz bądź jesteś już w okresie menopauzy. Możliwe, że przyczyna Twego złego samopoczucia jest inna, a menopauza jedynie z nią współistnieje.
Odpowiednio przeprowadzone badanie lekarskie, badania laboratoryjne i obrazowe, a przede wszystkim ich właściwa interpretacja pozwoli uczynić pierwszy krok przywracający Cię do pełni formy.

Czym to skutkuje?

Odpowiednio dobrana dla Ciebie terapia, nie zawsze farmakologiczna, pozwoli ograniczyć lub zatrzymać towarzyszące menopauzie negatywne zjawiska w funkcjonowaniu Twojego organizmu. Pozostawienie ich samym sobie najczęściej prowadzi do szybkiego pogarszania się działania układów nerwowego, sercowo-naczyniowego i kostnego.
Pamiętaj, że wiele problemów może minąć przy odpowiedniej rehabilitacji: fizjoterapii uroginekologicznej, fizjoterapii tradycyjnej oraz ginekologii estetycznej: laserowej rewitalizacji pochwy czy plastyce krocza i pochwy.

Dlaczego my?

Rolą naszych specjalistów jest utrzymać Cię w zdrowiu i dobrej formie mentalnej i fizycznej nawet gdy wydaje się, że najlepsze lata za Tobą. Nie jest tak i nigdy tak być nie musi.

Odpowiednio dobrana terapia musi być dla Ciebie bezpieczna. Powinna być też wysoce skuteczna i dobrze tolerowana. Z doświadczenia wiemy, że nie jest łatwo od razu odpowiednio ją dostosować, ale wzajemne zaufanie i współpraca najczęściej szybko kończy się sukcesem. Pamiętamy i zawsze wskazujemy, że terapia wymaga też odpowiedniej regularnej kontroli, byś czuła się zdrowo, swobodnie i komfortowo.

Na miejscu w Feminature Clinic zajmiemy się Tobą niezwykle kompleksowo: od badań diagnostycznych, poprzez rehabilitację fizjoterapeutów, leczenie hormonalne pod opieką specjalistów, po nowoczesne metody zabiegowe w zakresie rewitalizacji pochwy.

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.