feminature clinic

Menopauza

Kiedy?

Nieoczekiwane uderzenia fali gorąca, problemy ze snem, zlewne poty w nocy, ale też problemy z zapamiętywaniem i koncentracją, spadek libido i dyskomfort okolic intymnych, a nawet problemy z utrzymaniem moczu – te i wiele innych problemów zgłasza większość kobiet już w okresie bezpośrednio poprzedzającym zakończenie miesiączkowania. Najczęściej to one kierują Twoje kroki do gabinetu lekarza ginekologa.

Poza wymienionymi dokuczliwymi objawami musimy pamiętać o cichych zmianach, które zachodzą wówczas u kobiety, a które negatywnie odbijają się na Twoim zdrowiu.

Wzrasta objętość tkanki tłuszczowej, przyspiesza się rozwój miażdżycy, obniża się gęstość kości i rozwija się osteoporoza, co początkowo przebiega bezobjawowo, docelowo powoduje jednak najpoważniejsze dla Ciebie konsekwencje zdrowotne.

Jak to wygląda?

Podczas wizyty nasi specjaliści pomogą Ci właściwie określić czy wchodzisz bądź jesteś już w okresie menopauzy. Możliwe, że przyczyna Twego złego samopoczucia jest inna, a menopauza jedynie z nią współistnieje.

Odpowiednio przeprowadzone badanie lekarskie, badania laboratoryjne i obrazowe, a przede wszystkim ich właściwa interpretacja pozwoli uczynić pierwszy krok przywracający Cię do pełni formy.

Czym to skutkuje?

Odpowiednio dobrana dla Ciebie terapia, nie zawsze farmakologiczna, pozwoli ograniczyć lub zatrzymać towarzyszące menopauzie negatywne zjawiska w funkcjonowaniu Twojego organizmu. Pozostawienie ich samym sobie najczęściej prowadzi do szybkiego pogarszania się działania układów nerwowego, sercowo-naczyniowego i kostnego.

Dlaczego my?

Rolą naszych specjalistów jest utrzymać Cię w zdrowiu i dobrej formie mentalnej i fizycznej nawet gdy wydaje się, że najlepsze lata za Tobą. Nie jest tak i nigdy tak być nie musi. Odpowiednio dobrana terapia musi być dla Ciebie bezpieczna. Powinna być też wysoce skuteczna i dobrze tolerowana. Z doświadczenia wiemy, że nie jest łatwo od razu odpowiednio ją dostosować, ale wzajemne zaufanie i współpraca najczęściej szybko kończy się sukcesem. Pamiętamy i zawsze wskazujemy, że terapia wymaga też odpowiedniej regularnej kontroli, byś czuła się zdrowo, swobodnie i komfortowo.

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.