feminature clinic
ginekolog

dr n. med. Małgorzata Radowicka

Dr Małgorzata Radowicka jest specjalistką położnictwa i ginekologii.

Dr Radowicka zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób ginekologicznych. Dobiera właściwą bezpieczną antykoncepcję oraz hormonalną terapię zastępczą. W obszarze jej szczególnych zainteresowań leży endometrioza, zarówno diagnostyka jak również nowoczesna terapia endometriozy.  Wykonuje specjalistyczne badanie USG endometriozy głębokonaciekającej – sonowaginoskopia. 

Więcej o diagnostyce endometriozy w sonowaginografii przeczytasz tutaj. 

 

Dr Małgorzata Radowicka Pomaga też kobietom z zaburzeniami cyklu miesiączkowego oraz zespołem policystycznych jajników.
W swojej praktyce klinicznej lubi również pracować z kobietami ciężarnymi. Dlatego chętnie prowadzi ciąże i wykonuje USG ginekologiczne i USG wczesnej ciąży.

Atutem dr Radowickiej jest empatia i zaangażowanie. Za priorytet uznaje komunikację z pacjentką oraz stworzenie przyjaznej atmosfery w gabinecie.

Więcej o endometriozie przeczytasz tutaj (link). 

 

Dr Małgorzata Radowicka – wykształcenie i doświadczenie

Doktor nauk medycznych Małgorzata Radowicka ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywa w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka przy placu Starynkiewicza w Warszawie. Od lat jest również nauczycielem akademickim w  I Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Stale rozwija swoje umiejętności i kompetencje zawodowe uczestnicząc w konferencjach zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

W 2017 roku doktor Małgorzata Radowicka otworzyła przewód doktorski dotyczący zaburzeń hormonalnych u stewardess, który obroniła w kwietniu 2022 roku.

Więcej o lataniu w ciąży dowiesz się tutaj (link).

 

Uwielbia podróżować i aktywnie spędzać czas. Od kilkunastu lat gra w tenisa ziemnego. Mama Jaśka i Kuby.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »