feminature clinic

Nietrzymanie moczu i obniżenie ścian pochwy

Kiedy?

Obniżenie narządu rodnego i problemy z trzymaniem moczu są schorzeniami dotykającymi licznej grupy kobiet, ale w znacznej mierze są często bagatelizowane przez pacjentki – głównie z powodu wstydu.

Problemy te mogą być przejściowe – podczas ciąży i połogu, mogą dotyczyć zarówno kobiet w okresie rozrodczym jak i tych po menopauzie. Początkowo pogarszają one jakość życia kobiety, są przyczyną rezygnacji z wielu aktywności fizycznych, spotkań towarzyskich czy unikania kontaktów seksualnych lub pogorszenia satysfakcji seksualnej. W zaawansowanym stadium mogą powodować ból, otarcia i nadkażenia wynikające z podrażniania przemieszczonych narządów przy zwykłej codziennej aktywności. Dlatego tak ważne jest, by kobieta zgłosiła się do ginekologa kiedy zauważy pierwsze niepokojące objawy i mogła skorzystać ze skutecznego i jak najmniej inwazyjnego leczenia.

Jak to wygląda?

W przeszłości terapia bazowała głównie na leczeniu operacyjnym. Dziś wiemy, że znacznej grupie pacjentek zaproponować można leczenie farmakologiczne oraz miejscowe, które połączone z fizjoterapią uroginekologiczną lub stosowanymi doraźnie miejscowymi środkami podpierającymi daje doskonałe rezultaty. Podstawą sukcesu terapeutycznego jest dokładne ustalenie charakteru problemu oraz potrzeb i oczekiwań pacjentki wobec terapii.

Czym to skutkuje?

Zarówno przejściowe zaburzenia jak i te utrwalone możemy leczyć zachowawczo i operacyjnie istotnie poprawiając komfort życia i współżycia pacjentki.

Dlaczego my?

W Feminature Clinic masz możliwość skorzystania z konsultacji lekarzy ginekologów  oraz fizjoterapeutów uroginekologicznych specjalizujących się konkretnie w leczeniu zaburzeń statyki narządu rodnego oraz nietrzymania moczu. Wiemy, że ich współpraca oraz wieloletnie doświadczenie gwarantuje kompleksowe podejście do Twojego problemu i skuteczne, satysfakcjonujące Cię leczenie.

Ponadto dysponujemy nowoczesnym laserem, który pozwala leczyć małoinwazyjnie problemy z nietrzymaniem moczu i statyką narządu rodnego. Koniecznie skontaktuj się z rejestracją w Feminature Clinic i dowiedz się więcej.

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.