feminature clinic

Nietrzymanie moczu i obniżenie ścian pochwy

Kiedy?

Obniżenie narządu rodnego i problemy z trzymaniem moczu są schorzeniami dotykającymi licznej grupy kobiet, ale w znacznej mierze są często bagatelizowane przez pacjentki – głównie z powodu wstydu.

Problemy te mogą być przejściowe – podczas ciąży i połogu, mogą dotyczyć zarówno kobiet w okresie rozrodczym jak i tych po menopauzie. Początkowo pogarszają one jakość życia kobiety, są przyczyną rezygnacji z wielu aktywności fizycznych, spotkań towarzyskich czy unikania kontaktów seksualnych lub pogorszenia satysfakcji seksualnej. W zaawansowanym stadium mogą powodować ból, otarcia i nadkażenia wynikające z podrażniania przemieszczonych narządów przy zwykłej codziennej aktywności. Dlatego tak ważne jest, by kobieta zgłosiła się do ginekologa kiedy zauważy pierwsze niepokojące objawy i mogła skorzystać ze skutecznego i jak najmniej inwazyjnego leczenia.

Jak to wygląda?

W przeszłości terapia bazowała głównie na leczeniu operacyjnym. Dziś wiemy, że znacznej grupie pacjentek zaproponować można leczenie farmakologiczne oraz miejscowe, które połączone z fizjoterapią uroginekologiczną lub stosowanymi doraźnie miejscowymi środkami podpierającymi daje doskonałe rezultaty. Podstawą sukcesu terapeutycznego jest dokładne ustalenie charakteru problemu oraz potrzeb i oczekiwań pacjentki wobec terapii.

Czym to skutkuje?

Zarówno przejściowe zaburzenia jak i te utrwalone możemy leczyć zachowawczo i operacyjnie istotnie poprawiając komfort życia pacjentki.

Dlaczego my?

W Feminature Clinic  masz możliwość skorzystania z konsultacji lekarzy ginekologów  oraz fizjoterapeutów uroginekologicznych specjalizujących się konkretnie w leczeniu zaburzeń statyki narządu rodnego, oraz nietrzymania moczu. Wiemy, że ich współpraca oraz wieloletnie doświadczenie gwarantuje kompleksowe podejście do Twojego problemu i skuteczne, satysfakcjonujące Cię leczenie.

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.