feminature clinic
ginekolog

dr Monika Drobniak

Dr Monika Drobniak jest specjalistką położnictwa i ginekologii.
To współzałożycielka Feminature CLINIC.

Operacje ginekologiczne w praktyce

Dr Monika Drobniak w praktyce zajmuje się przede wszystkim położnictwem i ginekologią operacyjną. Prowadzi również ciąże fizjologiczne i z towarzyszącymi patologiami ciąży. Zajmuje się także zajmuje się nowoczesną diagnostyką i leczeniem zmian w zakresie narządu rodnego.
Wykonuje dużo zabiegów operacyjnych przy użyciu technik małoinwazyjnych: laparoskopia i histeroskopia. Leczy w ten sposób torbiele jajników, mięśniaki macicy, niepłodność czy polipy macicy. Zawsze przykłada uwagę, by leczenie było jak najmniej inwazyjne i skuteczne.

Chcesz przeczytać więcej o laparoskopii – kliknij (link)
Chcesz przeczytać więcej o histeroskopii – kliknij (link)

 

Dr Monika Drobniak – ginekologia estetyczna

Szczególny obszar zainteresowań dr Moniki Drobniak stanowi ginekologia estetyczna jako nowoczesna dziedzina leczenia i poprawy komfortu w sferze intymnej kobiet.
Dr Monika Drobniak wykonuje zabiegi z użyciem lasera – labioplastyka oraz rewitalizacja pochwy i leczenie nietrzymania moczu (więcej o zabiegach labioplastyki i ginekologii estetycznej – link).

Jest uczestniczką wielu konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Co ważne, doskonali swoje umiejętności i poszerza wiedzę o najnowsze standardy i merytoryczne doniesienia naukowe.

W 2014 roku wzięła udział w pierwszym sezonie telewizyjnego serialu dokumentalnego „Młodzi Lekarze”, ponieważ chciała przybliżyć pacjentom kulisy pracy lekarza szpitalnika i pokazać jak ważna jest odpowiednia – merytoryczna i ciepła opieka nad Pacjentkami.

 

Opieka ambulatoryjna

„Staram się łączyć indywidualne podejście do każdej Pacjentki ze stosowaniem najnowszych standardów medycznych. Kładę nacisk na profilaktykę chorób kobiecych oraz skuteczne mądre leczenie. Właściwie dobieram też metody antykoncepcyjne oraz skuteczne i bezpieczne metody leczenia chorób ginekologicznych.”

Dr Monika Drobniak działalność zawodową rozpoczęła po ukończeniu Pierwszego Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywała w Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” w Warszawie i w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Praskim, z którym wciąż współpracuje po zakończeniu szkolenia specjalizacyjnego .

 

Prywatnie pasjonuje się kinematografią, modą i wykończeniem wnętrz.

To właśnie doktor Monika Drobniak zaprojektowała i zaaranżowała wnętrza i styl Feminature Clinic.

Monika Drobniak - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »