feminature clinic
ginekolog

dr Monika Drobniak

Doktor Monika Drobniak jest specjalistką Położnictwa i Ginekologii.
To współzałożycielka Feminature CLINIC.

W codziennej praktyce zajmuje się przede wszystkim położnictwem i ginekologią operacyjną. Prowadzi ciąże fizjologiczne i z towarzyszącymi patologiami ciąży, a także zajmuje się nowoczesną diagnostyką i leczeniem zmian w zakresie narządu rodnego. Wykonuje zabiegi operacyjne przy użyciu technik małoinwazyjnych jak laparoskopia i histeroskopia.

Szczególny obszar zainteresowań stanowi ginekologia estetyczna jako nowoczesna dziedzina leczenia i poprawy komfortu w sferze intymnej kobiet. Wykonuje zabiegi z użyciem lasera – labioplastykę oraz rewitalizację pochwy i leczenie nietrzymania moczu.

Jest uczestniczką wielu konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, doskonali swoje umiejętności i poszerza wiedzę o najnowsze standardy i merytoryczne doniesienia naukowe.
W 2014 roku wzięła udział w pierwszym sezonie telewizyjnego serialu dokumentalnego „Młodzi Lekarze”, ponieważ chciała przybliżyć pacjentom kulisy pracy lekarza szpitalnika i pokazać jak ważna jest odpowiednia – merytoryczna i ciepła opieka nad Pacjentkami.

Stara się łączyć indywidualne podejście do każdej Pacjentki ze stosowaniem najnowszych standardów medycznych, kładąc nacisk na profilaktykę chorób kobiecych, właściwy dobór metody antykoncepcyjnej oraz skuteczne i bezpieczne metody leczenia.

Działalność zawodową rozpoczęła po ukończeniu Pierwszego Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywała w Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” w Warszawie i w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Praskim, z którym wciąż współpracuje po zakończeniu szkolenia specjalizacyjnego .

Prywatnie pasjonuje się kinematografią, modą i wykończeniem wnętrz.
To właśnie doktor Monika Drobniak zaprojektowała i zaaranżowała wnętrza i styl Feminature Clinic.

Monika Drobniak - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »