feminature clinic

Laparoskopia

Laparoskopia w ginekologii to małoinwazyjna technika operacyjna mająca szerokie zastosowanie w leczenie chorób ginekologicznych.

Zabieg laparoskopii wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i polega na wprowadzeniu przez małe – ok. 1 cm nacięcia skóry: laparoskopu – czyli urządzenia z kamerą pozwalającą na wizualizację narządów i zmian w jamie brzusznej oraz 2-3 specjalistycznych narzędzi, którymi przeprowadza się operację.

Dzięki temu, że kamera oraz narzędzia są w stanie dotrzeć do trudno dostępnych obszarów miednicy mniejszej, a obraz operowanych struktur widoczny jest w powiększeniu możliwa jest dużo większa precyzja i dokładność podczas operacji.

Wskazania do laparoskopii ginekologicznej:

  • torbiele jajników
  • niepłodność kobieca o nieustalonej przyczynie
  • podejrzenie niedrożności jajowodów
  • endometrioza
  • wodniaki jajowodów
  • przewlekły zespół bólowy miednicy mniejszej
  • podejrzenie zrostów w miednicy mniejszej
  • mięśniaki macicy

Jak przygotować się do laparoskopii?

Pierwszym etapem przygotowania do laparoskopii jest wizyta kwalifikacyjna u lekarza mającego przeprowadzić zabieg podczas której na podstawie wywiadu, wyników badań obrazowych i dodatkowych oraz osobistego zbadania Pacjentki możliwa jest kwalifikacja do zabiegu operacyjnego.

Ze względu na znieczulenie ogólne potrzebne są badania laboratoryjne z krwi wykonane bezpośrednio przed zabiegiem. W przypadku zabiegów, podczas których badana jest drożność jajowodów, wymagany jest posiew wymazu z kanału szyjki macicy. Konieczna jest również profilaktyka przeciwzakrzepowa oraz przygotowanie jelit.

W Feminature CLINIC Pacjentka objęta jest opieką Koordynatora zabiegów, który zadba, by żaden z elementów przygotowania nie został pominięty, co niezbędne dla maksymalnego bezpieczeństwa i powodzenia operacji.

Postępowanie po zabiegu laparoskopii

Leki przeciwbólowe stosowane doustnie w trakcie pierwszych kilku dni. Należy wtedy prowadzić oszczędzający tryb życia. Konieczna jest również kontynuacja profilaktyki przeciwzakrzepowej przez 7 dni po zabiegu.

W zależności od rodzaju operacji przez okres 1-4 tygdoni konieczne jest zwolnienie z pracy zawodowej.

Po 7 dniach od zabiegu zdejmowane są szwy ze skóry.

Kontrola lekarska odbywa się ok. 3-4 tygodnie po zabiegu.

LAPAROSKOPIA W FEMINATURE CLINIC

Pozwól nam przywrócić Ci zdrowie - bezpiecznie i skutecznie

Podsumowanie - LAPAROSKOPIA

Okres gojenia

7 dni

Możliwe powikłania

Częste: ból podbrzusza o średnim nasileniu

Rzadkie

  • zakażenie i rozejście się rany pooperacyjne
  • silny ból miejsca operowanego
  •  

Bardzo rzadkie:

  • możliwość uszkodzenia narządów jamy brzusznej,
  • krwotok wewnętrzny,
  • konieczność otwarcia klasycznego jamy brzusznej.

Oczekiwanie na wynik

Czas oczekiwania na wynik histpat – do 14 dni.

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.