feminature clinic

Niepłodność

Niepłodność – kiedy i jak ją rozpoznać?

Niepłodność rozpoznaje się, gdy staracie się o ciążę, regularnie współżyjąc (nie rzadziej niż co 2-3 dni) bez użycia antykoncepcji przez rok. Od tej zasady są jednak wyjątki. Jeżeli masz nieregularne miesiączki (przez co podejrzewamy problemy z owulacją) lub masz powyżej 35 lat, odpowiednie kroki leczące niepłodność można i należy podjąć wcześniej.

Diagnostykę zawsze rozpoczynamy wywiadem lekarskim, przeprowadzonym przez lekarza zajmującego się niepłodnością. Potem przeprowadzimy odpowiednie badania (Zobacz w ofercie: pakiet niepłodność dla Niej, pakiet niepłodność dla Niego).

Być może Wasz problem niepłodności ma podłoże w zaburzeniach w funkcjonowaniu układu krzepnięcia lub układu immunologicznego i będzie wymagał bardziej precyzyjnych badań. Je również będziecie mogli wykonać w naszej klinice.

Prowadzenie przez proces diagnostyczno-leczniczy niepłodności

W naszej Klinice zajmiemy się Wami od pierwszej chwili gdy uznacie, że wymagacie porady i pomocy przy zachodzeniu w ciążę. Zawsze chcemy, by na 1 wizytę przyjść razem, bo problem niepłodności to problem pary. Nie tylko kobiety lub tylko mężczyzny.

Przeprowadzimy odpowiednią diagnostykę, wspomożemy opieką psychologiczną, zapewnimy odpowiednie leczenie niepłodności. Wszystko, co robimy do osiągnięcia celu, jakim jest ciąża, odbywa się w myśl zasady – nic więcej i nic mniej, tyle ile u Was konkretnie potrzeba.

Gdy już wspólnie osiągniemy upragniony cel, nasi specjaliści zaopiekują się Waszą ciążą, zgodnie z najbardziej aktualną wiedzą, w sposób zapewniający pełen komfort i bezpieczeństwo.

Czy in vitro jest niezbędne?

W większości przypadków niepłodności in vitro i procedura zapłodnienia pozaustrojowego nie jest potrzebna, bo kobieta zachodzi w ciążę na poprzedzających in vitro etapach leczenia. Są jednak sytuacje, w których in vitro może okazać się jedyną szansą na zajście w ciążę. Najczęściej dzieje się tak, gdy, oba jajowody są niedrożne lub parametry nasienia nie ulegają poprawie mimo leczenia.

Nasi specjaliści w przypadku stwierdzenia problemów, których nie da się rozwiązać inną drogą niż zapłodnienie pozaustrojowe, nie będą prowadzić dalszej, niepotrzebnej diagnostyki. Nie chcemy narażać Was na stratę czasu i pieniędzy. Przekierujemy Was za to w najlepsze znane nam ręce.

O jednym z podstawowych badań w diagnostyce niepłodności – HSG badaniu drożności jajowodów – przeczytasz tutaj (link). Przebieg badania zobacz poniżej. 

 

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.