feminature clinic

Zaburzenia cyklu miesiączkowego

Kiedy?

U wielu kobiet występują nieregularne cykle miesiączkowe. To, co powinno zwrócić Twoją uwagę to sytuacja, gdy Twój cykl wydłuża się powyżej 35 dni lub skraca się poniżej 21 dni. Jeśli nie towarzyszą temu inne dolegliwości, a dzieje się to jednorazowo nie martw się – każda kobieta może mieć od czasu do czasu nieprawidłowy cykl.

Gdy jednak zdarza Ci się to regularnie (kilka razy pod rząd lub kilka razy w roku) może to już świadczyć o rozwijającej się patologii – najczęściej nieprawidłowym wydzielaniu hormonów przysadki mózgowej, tarczycy lub jajnika.

Zaburzenia cyklu miesiączkowego to wbrew powszechnej opinii nie tylko zmienna długość cyklu. Objawem tworzącej się lub toczącej się patologii może być znaczna zmiana nasilenia krwawień miesiączkowych oraz pojawienie się towarzyszącym krwawieniom bóli podbrzusza i miednicy. W tym przypadku może to być objaw zarówno ostrej, świeżo utworzonej patologii: torbieli jajnika, polipa trzonu macicy lub szyjki macicy, zakażenia macicy jak również przewlekłej patologii: endometriozy, mięśniaka macicy, żylaków przymacicz czy rozwijającej się choroby nowotworowej. Z tego powodu konieczna jest wizyta u specjalisty.

Jak to wygląda?

Wywiad z lekarzem
Wszystkie powyżej opisane stany, które wywołują Twój niepokój, przebadamy w odpowiedni sposób, dociekając przyczyny ich powstania.
Niezbędne badania
Do tego potrzeba najczęściej przeprowadzenia odpowiednich badań z krwi (pakiet badan diagnostycznych w zaburzeniach miesiączkowania) oraz badań obrazowych: USG i/lub USG Doppler. Niekiedy potrzebne jest wykonanie badania Tomografii Komputerowej lub Rezonansu Magnetycznego.
Diagnoza i rozpoczęcie leczenia
Po przeprowadzonej diagnostyce postaramy się możliwie szybko przejść do procesu terapeutycznego. Niekiedy uda się to przeprowadzić już podczas pierwszej wizyty, niekiedy zostanie wprowadzone ono po uzupełniających badaniach diagnostycznych.

Czym to skutkuje?

Nieleczone zaburzenia miesiączkowania, a właściwie wywołujące je stany mogą powodować narastające dolegliwości bólowe w podbrzuszu, bolesne stosunki płciowe wywołać chorobę ogólnoustrojową lub znacznie utrudniać w przyszłości zajście w ciążę.

Dlaczego my?

W Feminature Clinic pracują lekarze wyczuleni na wychwytywanie wczesnych symptomów poważnych chorób. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi diagnostycznemu i zapleczu badań laboratoryjnych z krwi kompleksowo i sprawnie przeprowadzimy diagnostykę Twojego stanu zdrowia. Bezpośrednio po ustaleniu przyczyny Twoich zaburzeń cyklu miesiączkowego postaramy się przejść do skutecznej terapii. Niezwykle ważne jest dla nas poczucie, że nasz pacjent, wychodząc z gabinetu, zawsze wie, na którym etapie procesu terapeutycznego się znajduje, jakie są adekwatne dalsze kroki leczenia i jakie powikłania grożą pacjentce w związku z chorobą i proponowanym leczeniem.

Jeśli stwierdzona patologia będzie wymagała postępowania zabiegowego, nasi specjaliści przeprowadzą odpowiednie procedury, nawet jeśli będzie to wymagało leczenia szpitalnego.

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.