feminature clinic
ginekolog

dr Kinga Wdowiarz

Dr Kinga Wdowiarz jest specjalistką ginekologii i położnictwa, przyjmuje również w ramach kontraktu z NFZ.

Dr Kinga Wdowiarz w swojej codziennej praktyce zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem zmian narządu rodnego. Prowadzi też dobór odpowiedniej antykoncepcji i hormonalnej terapii zastępczej. Lubi prowadzić ciąże i zawsze nawiązuje dobry kontakt z pacjentkami. Przyjmuje w związku z tym porody i wykonuje cięcia cesarskie.
Ponadto dr Kinga Wdowiarz wykonuje badania USG: ginekologiczne oraz USG wczesnej ciąży. Posiada certyfikat IOTA uprawniający do ultrasonograficznej oceny zmian przydatków.

W swojej pracy stawia na komfort pacjentki. Wizyty przebiegają w bezstresowej i przyjaznej atmosferze. Stara się również w sposób jak najbardziej zrozumiały i przystępny odpowiedzieć na pytania pacjentek w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną.

 

Dr Kinga Wdowiarz – ginekologia estetyczna i ginekologia operacyjna

Jej głównym obszarem zainteresowań jest ginekologia operacyjna z zastosowaniem technik małoinwazyjnych (histeroskopia i laparoskopia). Uważa, że właśnie ta strefa intymna jest niezwykle istotna dla komfortu fizycznego i psychicznego każdej kobiety, stąd doskonali swoje umiejętności w ginekologii estetycznej.

Dr Kinga Wdowiarz chce, by każda pacjentka czuła się cudownie ze swoim ciałem i funkcjonowaniem swojej sfery seksualnej.

 

Chcesz poznać tajniki ginekologii funkcjonalnej i ginekologii estetycznej – przejdź tutaj.

Więcej o laparoskopii dowiesz się tutaj. 

Histeroskopia – co to zabieg, jak go przeprowadzamy w Feminature Clinic i jakie są ceny – dowiedz się pod tym linkiem. 

Doświadczenie i wykształcenie

Pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Szpitala Praskiego w Warszawie, gdzie odbywała swoje szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Pełni również dyżury medyczne w Oddziale Ginekologiczno-Położnicznym Szpitala św. Anny w Piasecznie.

Uczestniczy w licznych konferencjach i kursach, zarówno w kraju jak i zagranicą. Dlatego zawsze stara się poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w zakresie ginekologii i położnictwa i uczyć się od najlepszych.

Dr Wdowiarz jest absolwentką II Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W ramach stypendium europejskiego Erasmus studiowała też na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach w latach 2015-2016.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »