feminature clinic
ginekolog

dr Kinga Wdowiarz

Doktor Kinga Wdowiarz w swojej codziennej praktyce zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem zmian narządu rodnego, doborem odpowiedniej antykoncepcji i hormonalnej terapii zastępczej. Prowadzi ciąże zarówno fizjologiczne jak i te z powikłaniami.
Wykonuje badania USG: ginekologiczne oraz USG wczesnej ciąży. Posiada certyfikat IOTA uprawniający do ultrasonograficznej oceny zmian przydatków.

Jej głównym obszarem zainteresowań jest ginekologia operacyjna z zastosowaniem technik małoinwazyjnych (histeroskopia i laparoskopia). Uważa, że strefa intymna jest istotną sprawą dla komfortu fizycznego i psychicznego każdej kobiety, stąd doskonali swoje umiejętności w ginekologii estetycznej. Chce, by każda pacjentka czuła się cudownie ze swoim ciałem i funkcjonowaniem swojej sfery seksualnej.
Uczestniczy w licznych konferencjach i kursach, zarówno w kraju jak i zagranicą, aby stale poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w zakresie ginekologii i położnictwa.

Pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Szpitala Praskiego w Warszawie, gdzie odbywa swoje szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Pełni również dyżury medyczne w Oddziale Ginekologiczno-Położnicznym Szpitala św. Anny w Piasecznie.

W swojej pracy stawia na komfort pacjentki. Wizyty przebiegają w bezstresowej i przyjaznej atmosferze. Stara się w sposób jak najbardziej zrozumiały i przystępny odpowiedzieć na pytania pacjentek w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną.

Dr Wdowiarz jest absolwentką II Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W ramach stypendium europejskiego Erasmus studiowała na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach w latach 2015-2016.

Kinga Wdowiarz - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »