feminature clinic

Choroby tarczycy

Nie każda choroba tarczycy to choroba Hashimoto – co musisz wiedzieć?

Łamliwe paznokcie, wypadające włosy, sucha skóra, uczucie permanentnego zmęczenia lub ciągłej senności, problemy z koncentracją i z zapamiętywaniem?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że te objawy mogą być związane z chorobą tarczycy. Nie każdy jednak wie, że chorób tarczycy mamy jednak wiele, a ich przyczyna może być różna.

Jeśli masz wymienione wyżej objawy, możesz cierpieć na niedoczynność tarczycy. Ta z kolei, może być spowodowana przez nieprawidłowa objętość tarczycy (za mały narząd i niewystarczająca produkcja hormonów w stosunku do potrzeb organizmu), tarczyca może mieć nieprawidłową budowę (np. wole guzkowe) i przez to produkować zmniejszoną ilość hormonów czy wreszcie coraz bardziej rozumianą i znaną postać choroby – autoimmunologiczną, w największej ilości przypadków definiowaną jako choroba Hashimoto.

Choroba Hashimoto może dawać objawy pogarszające Twoją jakość życia nawet jeszcze przed rozwojem niedoczynności. Oznacza to, że prawidłowy poziom TSH nie świadczy, że Twoja tarczyca i Twój organizm jest zdrowy. Jeśli produkujesz przeciwciała, które z upływem czasu skutecznie niszczą komórki tarczycy, to poza uszkodzeniem tarczycy oddziaływują ogólnoustrojowo. Stąd mogą występować problemy z włosami, skórą, cyklem miesiączkowym czy płodnością, a Twoje samopoczucie i zdolności intelektualne zaczynają się pogarszać.

Pamiętaj też, że nie każda choroba tarczycy związana jest z niedoczynnością tego gruczołu. Nadczynność tarczycy, choć rzadsza, może być znacznie groźniejsza w krótkim czasie dla Twojego zdrowia lub życia niż niedoczynność.

Pakiet badań diagnostycznych i prowadzenie przez proces diagnostyczno-terapeutyczny niedoczynności i nadczynności tarczycy

Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, by doprowadzić proces diagnostyczny do końca. W tym celu mamy specjalne pakiety badan diagnostycznych w chorobach tarczycy, obejmujące badania hormonalne, badania immunologiczne oraz obrazowe. W endokrynologii, a szczególnie w chorobach tarczycy nie istnieje proces zero-jedynkowy, a jest to związane z licznymi połączeniami pomiędzy układami narządowymi i ogólnoustrojowym oddziaływaniem hormonów. Dlatego też nasi lekarze nim wprowadzą skuteczne leczenie, doprowadzają proces diagnostyczny do końca, uwzględniając inne możliwe przyczyny Twojego samopoczucia.

Bezpieczne, holistyczne podejście terapeutyczne

Choć słowo holistyczny często źle kojarzy się w medycynie, wskazując jedynie na duchowe aspekty przyczyn chorób. Jednak w endokrynologii oznacza, że należy spojrzeć na wiele zależności osi hormonalnych w Twoim organizmie, nim dobierze się odpowiednie skuteczne leczenie. Nie bój się modyfikacji terapii. Nie bój się czasem konieczności odstawiania niektórych leków. Wszystko, co zrobimy po zakończeniu diagnostyki, będzie miało na celu wykorzystać możliwości Twojego organizmu i natury, a prowadzona terapia oparta będzie na medycynie opartej na faktach (EBM), tak by w sposób najmniej inwazyjny zachować wysoką skuteczność. Pamiętaj też, że każdą terapię należy modyfikować w zależności od okresu życia, w jakim się znajdujesz i wyzwaniami, jakie stawiasz przed sobą. Jesteśmy po to, by Ci w tym dopomóc. 

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.