feminature clinic

Choroby tarczycy

Nie wszystkie choroby tarczycy to choroba Hashimoto – co musisz wiedzieć?

Łamliwe paznokcie, wypadające włosy, sucha skóra, uczucie permanentnego zmęczenia lub ciągłej senności, problemy z koncentracją i z zapamiętywaniem? Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że te objawy mogą być związane z chorobami tarczycy. Nie każdy jednak wie, że choroby tarczycy są liczne, a ich przyczyny mogą być różne.

Jeśli masz wymienione wyżej objawy, możesz cierpieć na niedoczynność tarczycy. Ta z kolei, może być spowodowana przez:

  • nieprawidłową objętość tarczycy (za mały narząd i niewystarczająca produkcja hormonów w stosunku do potrzeb organizmu),
  • nieprawidłową budowę tarczycy (niedoczynne wole guzkowe) i przez to produkować zmniejszoną ilość hormonów,
  • coraz bardziej rozumianą i znaną chorobę autoimmunologiczną, czyli chorobę Hashimoto.

Choroba Hashimoto może dawać objawy pogarszające Twoją jakość życia nawet jeszcze przed rozwojem niedoczynności tarczycy. Oznacza to, że prawidłowy poziom TSH nie zawsze świadczy o tym, że Twoja tarczyca i Twój organizm jest zdrowy. Jeśli produkujesz przeciwciała przeciwtarczycowe, które z upływem czasu skutecznie niszczą komórki tarczycy, to poza uszkodzeniem tarczycy oddziałują ogólnoustrojowo. Stąd mogą występować problemy z włosami, skórą, cyklem miesiączkowym czy płodnością, a Twoje samopoczucie i zdolności intelektualne zaczynają się pogarszać.

Pamiętaj też, że nie każda choroba tarczycy związana jest z niedoczynnością tego gruczołu. Nadczynność tarczycy, choć rzadsza, może być znacznie groźniejsza.

Pakiet badań diagnostycznych i prowadzenie przez proces diagnostyczno-terapeutyczny niedoczynności i nadczynności tarczycy

Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, by postawić Ci prawidłową diagnozę. W endokrynologii, a szczególnie w chorobach tarczycy nic nie jest zero-jedynkowe. Twój organizm wydziela wiele hormonów, które mają wpływ na funkcjonowanie wszystkich narządów w Twoim organizmie. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne pakiety badań diagnostycznych w chorobach tarczycy, obejmujące badania hormonalne, immunologiczne oraz obrazowe. Wyniki zawartych w nich badań, dadzą Ci pewność, że przyjrzymy się Twojemu organizmowi kompleksowo.

Choroby tarczycy – bezpieczne, holistyczne podejście terapeutyczne 

Choć słowo holistyczny często źle kojarzy się w medycynie, wskazując jedynie na duchowe aspekty przyczyn chorób. Jednak w endokrynologii oznacza, że należy spojrzeć na wiele zależności osi hormonalnych w Twoim organizmie, nim dobierze się odpowiednie skuteczne leczenie. Nie bój się modyfikacji terapii. Nie bój się czasem konieczności odstawiania niektórych leków.

Wszystko, co zrobimy po zakończeniu diagnostyki, będzie miało na celu wykorzystać możliwości Twojego organizmu i natury, a prowadzona terapia oparta będzie na medycynie opartej na faktach (EBM). Tak, by w sposób najmniej inwazyjny zachować wysoką skuteczność.

Pamiętaj też, że każdą terapię należy modyfikować w zależności od okresu życia, w jakim się znajdujesz i wyzwaniami, jakie stawiasz przed sobą. Jesteśmy po to, by Ci w tym dopomóc. Zapisz się do endokrynologa w Feminature Clinic.

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.