feminature clinic
endokrynolog

dr n. med. Beata Rak

Endokrynolog Warszawa – dr n. med. Beata Rak-Makowska

Dr Beata Rak-Makowska jest prawdziwym pasjonatem swojej dziedziny – endokrynologii. Endokrynologię traktuje jako gałąź medycyny wymagającą wiązania wielu faktów i objawów związanych ze zdrowiem i funkcjonowaniem pacjenta. Uważa, że tylko takie podejmie umożliwia znalezienie prawdziwej genezy problemów, przeprowadzenie prawidłowej diagnostyki i wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Dlatego też w naszej ocenie stanowi wzór endokrynologa w Warszawie.

Specjalizuje się w leczeniu chorób tarczycy takich jak niedoczynność tarczycy i nadczynność tarczycy, również tych związanych z autoimmunologicznymi procesami jak w chorobie Hashimoto oraz chorobie Graves-Basedowa.

Wiele chorób w endokrynologii ma swoje podłoże w przysadce mózgowej, takich jak hiperprolaktynemia, czy choroba Cushinga czy akromegalia. Nieprzypadkowo w 2020 roku obroniła swoją prace doktorską właśnie poświęconą mechanizmom inwazyjności gruczolaków przysadki.

Dba o pacjentki z problemem insulinooporności, wyprowadzając je z nadwagi i problemów z sennością, nadmiernym zmęczeniem i otyłości brzusznej.

W pracy z pacjentami ceni bardzo dokładną analizę poprzez wywiad i rozmowę z pacjentem wspomaganą ukierunkowanymi badaniami hormonalnymi. Zawsze stara się jasno i dokładnie wyjaśniać pacjentom proces leczenia i wspiera ich w drodze do uzyskania swojego dobrego zdrowia.

 

dr Beata Rak-Makowska – endokrynolog – wykształcenie i doświadczenie zagraniczne

Mówiąc o swojej edukacji i kształceniu wymienia nie tylko krajowe ośrodki , ale również zagraniczne:
„W 2014 ukończyłam studia lekarskie na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a następnie w 2019 studia doktoranckie w Studium Medycyny Molekularnej WUM.

Po obronie rozprawy doktorskiej w 2020 roku z uwagi na swoje zainteresowanie nauką i endokrynologią ukończyłam podyplomowo  2-letnie studia na Queen Mary  University w Londynie, również z wyróżnieniem. Od 2016 r. realizuję program rezydentury z endokrynologii w Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM (zdałam już egzamin specjalizacyjny).

Od czasu ukończenia studiów odbywałam staże naukowe m.in. w Londynie w Zakładzie Endokrynologii w Wiliam
Harvey Research Institute (dzięki uzyskanemu stypendium Etiuda dla najlepszych doktorantów które przyznało mi Narodowe Centrum Nauki), a także w Szwajcarii na Uniwersytecie Genewskim (stypendium “boursier d’excellence”– przyznane przez
Uniwersytet w Genewie).

Jestem autorką i współautorką prac opublikowanych w prestiżowych zagranicznych czasopismach m.in. Frontiers in Endocrinology, Pituitary, Endocrine czy Journal of Endocrine Society.

Ponadto jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Europejskiego – European Society of Endocrinology. Stale staram się poszerzać swoją wiedzę i dlatego uczestniczę w konferencjach krajowych oraz zagranicznych kursach szkoleniowych.”

Zapraszamy na konsultacje w Feminature Clinic do dr Rak-Makowskiej – endokrynolog Warszawa w poniedziałki.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »