feminature clinic
ginekolog

dr n. med. Damian Warzecha

Dr Damian Warzecha jest specjalistą w zakresie położnictwa i ginekologii zajmującym się przed wszystkim niepłodnością: diagnostyką i leczeniem oraz położnictwem.

Dr Damian Warzecha zawodowo zainteresowany głównie zagadnieniami związanymi z perinatologią, diagnostyką i leczeniem niepłodności oraz endometriozą.  Dlatego temat jego pracy doktorskiej dotyczył zaburzeń płodności oraz jakości życia kobiet z endometriozą. W 2020 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

W swojej praktyce zajmuje się dokładną diagnostyka obojga partnerów: kobiety i mężczyzny w zakresie niepłodności. Prowadzi taką parę przez cały proces diagnostyki i terapii niepłodności. Często spotyka się w praktyce z chorymi na endometriozę. W przypadkach pacjentek z endometriozą zajmuje się właściwą, nowoczesną farmakoterapią endometriozy.

Dr Damian Warzecha prowadzi również ciąże fizjologiczne i u kobiet z problemami zdrowotnymi i chorobami. Pracuje obecnie oddziale ginekologiczno – położniczym Szpitala Południowego w Warszawie, gdzie zajmuje się też przyjmowaniem porodów.

Dowiedz się więcej o endometriozie (link).

Dowiedz się więcej o niepłodności – diagnostyce i leczeniu (link).

Doświadczenie naukowe i zawodowe – dr Warzecha

W 2015 roku ukończył I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2017 roku przewodniczy sekcji specjalistycznej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (ENTOG Polska), zrzeszającą lekarzy specjalizujących się oraz młodych specjalistów w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii. Jest też członkiem zarządu Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Ponadto uczestniczył w zagranicznych kursach oraz programach stypendialnych w zakresie leczenia endometriozy m.in. w Tenon Hospital  (Paryż, 2018 r.), Institut de Recherche contre les Cancers de l’Appareil Digestif (IRCAD, Strasburg, 2019 r.).

Był asystentem w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy Placu Starynkiewicza w Warszawie. Obecnie związany ze Szpitalem Południowym w Warszawie, gdzie pracuje na oddziale ginekologii i położnictwa.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »