feminature clinic
ginekolog onkolog

dr n. med. Artur Stefanowicz

DOKTOR ARTUR STEFANOWICZ PRZEBYWA OBECNIE NA STYPENDIUM NAUKOWYM W USA.

PLANOWANY POWRÓT 06.2022r.

 

Dr n. med. Artur Stefanowicz to absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. W ramach stypendium europejskiego programu Sokrates-Erasmus studiował medycynę na Uniwersytecie w Dusseldorfie w latach 2004-2005.

Karierę zawodową rozpoczął w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zdobył pierwsze doświadczenia z zakresu położnictwa oraz patologii ciąży. W 2009 r. rozpoczął pracę w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie ukończył szkolenie specjalizacyjne.
Po czteroletnich studiach doktoranckich na II Wydziale Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2014 uzyskał stopień doktora nauk medycznych.
W 2015 z najlepszym wynikiem w Polsce zdał egzamin specjalizacyjny i uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

Od stycznia 2016 roku dr n. med. Artur Stefanowicz pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala Praskiego w Warszawie , gdzie ukończył szkolenie  specjalizacyjne z  Ginekologii Onkologicznej. Dyżuruje w swoim macierzystym Oddziale pełniąc funkcje szefa dyżuru.

Od początku kariery zawodowej interesuje się ginekologią onkologiczną i ginekologią operacyjną. Prowadzi od kilku lat Poradnię Uroginekologiczną Szpitala Praskiego oraz uczestniczy w kongresach i  kursach operacyjnych z tej dziedziny.
Specjalizuje się w chirurgii małoinwazyjnej : operacjach laparoskopowych i histeroskopiach operacyjnych oraz operacjach plastycznych krocza, obniżenia narządu rodnego  i nietrzymania moczu.

Jest aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Onkologii Ginekologicznej (ESGO).   Dewizą w pracy zawodowej jest połączenie dużej dozy empatii z profesjonalną pomocą opartą na najnowszej wiedzy.
W Feminature Clinic pełni rolę eksperta w ginekologii onkologicznej oraz uroginekologii.

Artur Stefanowicz - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

U kogo cytologia?

Badanie cytologiczne jest szybkim i bezbolesnym narzędziem przesiewowym chorób szyjki macicy. Jest badaniem tanim, więc zasadne jest, by ją wykonywać raz do roku. Szczególnie u

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »