feminature clinic
ginekolog onkolog

dr n. med. Artur Stefanowicz

Dr Artur Stefanowicz to ginekolog położnik oraz ginekolog onkolog, specjalista w ginekologii operacyjnej.

Dr n med. Artur Stefanowicz od początku kariery zawodowej interesuje się ginekologią onkologiczną i ginekologią operacyjną. Prowadzi od kilku lat Poradnię Uroginekologiczną Szpitala Praskiego oraz uczestniczy w kongresach i  kursach operacyjnych z tej dziedziny. Ponadto w latach 2021-2023 przebywał na stażu w Chicago w USA doskonaląc swoje umiejętności operacyjne i prowadził badania naukowe.
Dr Stefanowicz specjalizuje się w chirurgii małoinwazyjnej : operacjach laparoskopowych i histeroskopiach operacyjnych oraz operacjach plastycznych krocza, obniżenia narządu rodnego  i nietrzymania moczu.

Jeśli więc wymagasz leczenia z powodu torbieli jajników, endometriozy, polipów macicy lub mięśniaków macicy dr Stefanowicz to specjalista który zajmie się Tobą profesjonalnie i z klasą. Efektywne operacje to również podstawa leczenia nietrzymania moczu lub obniżenia narządu rodnego – to zabiegi w których specjalizuje się dr Stefanowicz.

Zawsze mówi, że jego dewizą w pracy zawodowej jest połączenie dużej dozy empatii z profesjonalną pomocą opartą na najnowszej wiedzy.

Wykształcenie i umiejętności dr Stefanowicza

Dr n. med. Artur Stefanowicz to absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Ponadto, w ramach stypendium europejskiego programu Sokrates-Erasmus studiował medycynę na Uniwersytecie w Dusseldorfie w latach 2004-2005.

Karierę zawodową rozpoczął w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zdobył pierwsze doświadczenia z zakresu położnictwa oraz patologii ciąży. Z kolei w 2009 r. rozpoczął pracę w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie ukończył szkolenie specjalizacyjne.
Po czteroletnich studiach doktoranckich na II Wydziale Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2014 uzyskał też stopień doktora nauk medycznych.
W 2015 z najlepszym wynikiem w Polsce zdał egzamin specjalizacyjny i uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

Od stycznia 2016 roku dr n. med. Artur Stefanowicz pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala Praskiego w Warszawie . Tam też ukończył szkolenie  specjalizacyjne z  Ginekologii Onkologicznej. Dyżuruje w swoim macierzystym Oddziale pełniąc funkcje szefa dyżuru.

Jest aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Onkologii Ginekologicznej (ESGO).
W Feminature Clinic pełni rolę eksperta w ginekologii onkologicznej oraz uroginekologii oraz ginekologii operacyjnej.

 

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »