feminature clinic
ginekolog onkolog

dr n. med. Artur Stefanowicz

Dr Artur Stefanowicz to ginekolog położnik oraz ginekolog onkolog, specjalista w ginekologii operacyjnej.

Dr n med. Artur Stefanowicz od początku kariery zawodowej interesuje się ginekologią onkologiczną i ginekologią operacyjną. Prowadzi od kilku lat Poradnię Uroginekologiczną Szpitala Praskiego. Uczestniczy też w kongresach i  kursach operacyjnych z tej dziedziny. Ponadto w latach 2021-2023 przebywał na stażu w Chicago w USA doskonaląc swoje umiejętności operacyjne i prowadził badania naukowe (szczegóły w tekście poniżej).
Dr Stefanowicz specjalizuje się w chirurgii małoinwazyjnej : operacjach laparoskopowych i histeroskopiach operacyjnych oraz operacjach plastycznych krocza, obniżenia narządu rodnego  i nietrzymania moczu.

Więcej o histeroskopii i laparoskopii przeczytasz tutaj (link).

Jeśli więc wymagasz leczenia z powodu torbieli jajników, endometriozy, polipów macicy lub mięśniaków macicy dr Stefanowicz to specjalista który zajmie się Tobą profesjonalnie i z klasą. Efektywne operacje to również podstawa leczenia nietrzymania moczu lub obniżenia narządu rodnego – to zabiegi w których specjalizuje się dr Stefanowicz.

Zawsze mówi, że jego dewizą w pracy zawodowej jest połączenie dużej dozy empatii z profesjonalną pomocą opartą na najnowszej wiedzy.

Wykształcenie i umiejętności dr Stefanowicza

Dr n. med. Artur Stefanowicz to absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Ponadto, w ramach stypendium europejskiego programu Sokrates-Erasmus studiował medycynę na Uniwersytecie w Dusseldorfie w latach 2004-2005.

Karierę zawodową rozpoczął w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zdobył pierwsze doświadczenia z zakresu położnictwa oraz patologii ciąży. Z kolei w 2009 r. rozpoczął pracę w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie ukończył szkolenie specjalizacyjne.
Po czteroletnich studiach doktoranckich na II Wydziale Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2014 uzyskał też stopień doktora nauk medycznych.
W 2015 z najlepszym wynikiem w Polsce zdał egzamin specjalizacyjny i uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

Od stycznia 2016 roku dr n. med. Artur Stefanowicz pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala Praskiego w Warszawie . Tam też ukończył szkolenie  specjalizacyjne z  Ginekologii Onkologicznej. Dyżuruje w swoim macierzystym Oddziale pełniąc funkcje szefa dyżuru.

Dr Artur Stefanowicz powrócił do Feminature po dwóch latach stażu naukowego na prestiżowym Northwestern University of Chicago. Od 2021 do 2023 pracował także jako research fellow w Lurie Children’s Hospital of Chicago – 1 z 10 topowych szpitali pediatrycznych w USA. Zajmował się tam eksperymentalnym zastosowaniem noworodkowych komórek macierzystych w leczeniu schorzeń o podłożu zapalnym. Współpracował również z prof. Johnem Rogersem, światowej sławy ekspertem w dziedzinie inżynierii materiałowej i biomedycznej. Badanie służyło opracowaniu nieinwazyjnego urządzenia
rejestrującego EKG i saturację krwi płodu. Dr Stefanowicz odbył staż kliniczny w Klinice Ginekologii Onkologicznej
uniwersyteckiego szpitala ginekologicznego Prentice Women’s Hospital. Szpital ten to jeden z pięciu najlepszych ośrodków kształcących ginekologów w USA. Miał tam możliwość zapoznania się z najnowocześniejszymi technikami stosowanymi w leczeniu schorzeń nowotworowych u kobiet.

Jest aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Onkologii Ginekologicznej (ESGO).
W Feminature Clinic pełni rolę eksperta w ginekologii onkologicznej oraz uroginekologii oraz ginekologii operacyjnej.

 

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »