feminature clinic

Guzy i torbiele jajników

Kiedy?

Torbiele jajników są jednym z najczęstszych schorzeń ginekologicznych. Dotykają przez to dużej grupy kobiet i wywołują przeświadczenie, że zawsze są przyczyną nieprzyjemnych komplikacji i wymagają leczenia. Na szczęście w większości przypadków nie. Wiele zmian w jajnikach to tak zwane torbiele czynnościowe, czyli łagodne, związane z cyklem miesiączkowym torbiele, które najczęściej wymagają obserwacji, ale również wyczulenia Pacjentki na ewentualne niepokojące objawy do czasu zaplanowanej kontroli.

Niestety nie wszystkie torbiele jajników ulegają samoistnemu wchłonięciu. Część z nich będzie wymagała leczenia operacyjnego, którego opóźnienie może skutkować powstawaniem zmian o dużych rozmiarach, uszkadzających zdrową tkankę jajników, a w skrajnych przypadkach nawet przemianą do zmian nowotworowych.

Jeśli odczuwasz ból w podbrzuszu, najczęściej jednostronny, który nasila się przy wysiłku, współżyciu lub przed miesiączką, może być on objawem istniejącej torbieli jajnika. Niektóre zmiany mogą jednak przez długi czas nie dawać żadnych objawów, a ich wykrycie następuje podczas rutynowej kontroli u lekarza ginekologa.

Dlatego ważne jest, by na wizytę do gabinetu ginekologa zgłosić się zawsze w razie wystąpienia niepokojących objawów, a także, by pilnować kontroli, jeśli od ostatniego badania upłynął ponad rok.

Jak to wygląda?

Podstawą rozpoznawania zmian w  jajnikach jest badanie ultrasonograficzne. Pozwala ono precyzyjnie określić wielkość oraz  charakter torbieli i guzów. Dlatego też w przypadku występowania wymienionych wcześniej objawów nasz specjalista prócz badania ginekologicznego wykona badanie USG narządu rodnego. W niektórych sytuacjach, gdy obraz będzie sugerować występowanie zmian podejrzanych o charakter złośliwy, potrzebne będą dodatkowe badania z krwi –  markerów nowotworowych, które pozwalają na lepsze różnicowanie zmian i zaplanowanie leczenia Pacjentki.

Czym to skutkuje?

Odpowiednio wczesne rozpoznanie torbieli jajnika pozwala na szybkie podjęcie leczenia adekwatnego do stwierdzonej zmiany. W niektórych sytuacjach niezbędne będzie leczenie operacyjne.

Dlaczego my?

Specjaliści Feminature Clinic dzięki doświadczeniu i pracy na nowoczesnym sprzęcie diagnostycznym pozwalającym na  przeprowadzenie precyzyjnego badania będą w stanie już na wstępie określić ryzyko związane ze stwierdzoną zmianą. Jeśli to możliwe zastosujemy bezpieczne leczenie zachowawcze, dzięki czemu unikniesz stresu związanego z pobytem w szpitalu i operacją. W przypadku, gdy niezbędna będzie operacja, nasi specjaliści pokierują Cię tak, by z wykorzystaniem małoinwazyjnych technik operacyjnych usunąć jedynie nieprawidłową zmianę z zachowaniem pozostałej części jajnika, bez niekorzystnego wpływu na płodność.

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.