feminature clinic

Guzy i torbiele jajników

Kiedy?

Torbiele jajników są jednym z najczęstszych schorzeń ginekologicznych. Dotykają przez to dużej grupy kobiet i wywołują przeświadczenie, że zawsze są przyczyną nieprzyjemnych komplikacji i wymagają leczenia. Na szczęście w większości przypadków nie. Wiele zmian w jajnikach to tak zwane torbiele czynnościowe, czyli łagodne, związane z cyklem miesiączkowym torbiele, które najczęściej wymagają obserwacji, ale również wyczulenia Pacjentki na ewentualne niepokojące objawy do czasu zaplanowanej kontroli.

Niestety nie wszystkie torbiele jajników ulegają samoistnemu wchłonięciu. Część z nich będzie wymagała leczenia operacyjnego, którego opóźnienie może skutkować powstawaniem zmian o dużych rozmiarach, uszkadzających zdrową tkankę jajników, a w skrajnych przypadkach nawet przemianą do zmian nowotworowych.

Jeśli odczuwasz ból w podbrzuszu, najczęściej jednostronny, który nasila się przy wysiłku, współżyciu lub przed miesiączką, może być on objawem istniejącej torbieli jajnika. Niektóre zmiany mogą jednak przez długi czas nie dawać żadnych objawów, a ich wykrycie następuje podczas rutynowej kontroli u lekarza ginekologa.

Dlatego ważne jest, by na wizytę do gabinetu ginekologa zgłosić się zawsze w razie wystąpienia niepokojących objawów, a także, by pilnować kontroli, jeśli od ostatniego badania upłynął ponad rok.

Jak to wygląda?

Podstawą rozpoznawania zmian w  jajnikach jest badanie ultrasonograficzne. Pozwala ono precyzyjnie określić wielkość oraz  charakter torbieli i guzów. Dlatego też w przypadku występowania wymienionych wcześniej objawów nasz specjalista prócz badania ginekologicznego wykona badanie USG narządu rodnego. W niektórych sytuacjach, gdy obraz będzie sugerować występowanie zmian podejrzanych o charakter złośliwy, potrzebne będą dodatkowe badania z krwi –  markerów nowotworowych, które pozwalają na lepsze różnicowanie zmian i zaplanowanie leczenia Pacjentki.

Czym to skutkuje?

Odpowiednio wczesne rozpoznanie torbieli jajnika pozwala na szybkie podjęcie leczenia adekwatnego do stwierdzonej zmiany. W niektórych sytuacjach niezbędne będzie leczenie operacyjne.

Dlaczego my?

Specjaliści Feminature Clinic dzięki doświadczeniu i pracy na nowoczesnym sprzęcie diagnostycznym pozwalającym na  przeprowadzenie precyzyjnego badania będą w stanie już na wstępie określić ryzyko związane ze stwierdzoną zmianą.

Jeśli to możliwe zastosujemy bezpieczne leczenie zachowawcze, dzięki czemu unikniesz stresu związanego z pobytem w szpitalu i operacją.

W przypadku, gdy niezbędna będzie operacja, nasi specjaliści pokierują Cię tak, by z wykorzystaniem małoinwazyjnych technik operacyjnych usunąć jedynie nieprawidłową zmianę z zachowaniem pozostałej części jajnika, bez niekorzystnego wpływu na płodność.

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.