feminature clinic
GINEKOLOG, kolposkopista

dr Piotr Świderczak

Doktor Piotr Świderczak jest specjalistą położnictwa i ginekologii. Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To czynny członek Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Doświadczenie zawodowe uzyskał pracując w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Karowej w Warszawie, gdzie nadal pracuje. Swą wiedzę i praktykę lekarską zdobywał i poszerzał również odbywając staże i szkolenia miedzy innymi w klinikach w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Jest nauczycielem akademickim, prowadzi zajęcia akademickie ze studentami Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada  certyfikat umiejętności Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, który pozwala na wykonywanie badań ultrasonograficznych w zakresie ginekologii i położnictwa według wymaganych standardów.

W praktyce zawodowej zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem w zakresie ginekologii i położnictwa oraz diagnostyką niepłodności. Jego główne zainteresowania to laparoskopowe techniki operacyjne, diagnostyka ultrasonograficzna w ginekologii i położnictwie oraz ginekologia onkologiczna. Prowadzi ciąże fizjologiczne i patologiczne. Zawsze stawia na wysoki standard udzielanych konsultacji oraz odpowiednią, profesjonalną i miłą atmosferę w trakcie wizyt.

Poza medycyną interesuje się lotnictwem, elektroniką i sieciami informatycznymi. W wolnych chwilach uwielbia spędzać czas z synem Leonem.

Piotr Świderczak - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »