feminature clinic
GINEKOLOG, kolposkopista

dr Piotr Świderczak

Dr Piotr Świderczak jest specjalistą położnictwa i ginekologii. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób szyjki macicy. Wykonuje wówczas badanie kolposkopia i inne potrzebne badania w zakresie chorób szyjki macicy: testy HPV, test CinTec oraz szczepi Gardasil 9.

Dr Piotr Świderczak interesuje się również położnictwem: prowadzi ciąże, dyżuruje w Sali Porodowej. Przyjmuje porody i wykonuje cięcia cesarskie. W praktyce zawodowej zajmuje się też diagnostyką oraz leczeniem w zakresie ginekologii i położnictwa. W ginekologii główne zainteresowania dr Świderczaka prócz wspomnianej kolposkopii i diagostyki chorób szyjki to laparoskopowe techniki operacyjne, diagnostyka ultrasonograficzna w ginekologii oraz ginekologia onkologiczna. Warto tu podkreślić, że dr Piotr Świderczak zawsze stawia na wysoki standard udzielanych konsultacji. Chce też zawsze zachować odpowiednią, profesjonalną i miłą atmosferę w trakcie wizyt. Dokładnie przedstawia problem i zasady nowoczesnego leczenia.

Więcej o kolposkopii i chorobach szyjki przeczytasz tutaj.

Wirus HPV to naturalny wróg kobiety w zakresie chorób szyjki macicy – dowiedz się jak go wykryć i z nim walczyć (link). 

Dr Piotr Świderczak – wykształcenie i doświadczenie

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Doświadczenie zawodowe uzyskał pracując w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Karowej w Warszawie, gdzie nadal pracuje. Swą wiedzę i praktykę lekarską zdobywał i poszerzał również odbywając staże i szkolenia miedzy innymi w klinikach w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto jest czynnym członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (PTGiP).

Dr Piotr Świderczak jest nauczycielem akademickim. Prowadzi zajęcia akademickie ze studentami Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Dr Świderczak posiada też certyfikat umiejętności Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Zapewnia on wiarygodność, że wykonane badania USG w zakresie ginekologii i położnictwa są przeprowadzone według wymaganych standardów. Jest certyfikowanym kolposkopistą i diagnostą w zakresie chorób szyjki macicy. 

Prowadzenie ciąży – jak powinno wyglądać – zapoznaj się z fachową wiedzą na ten temat. 

Pozamedyczne zainteresowania

Poza medycyną interesuje się lotnictwem, elektroniką i sieciami informatycznymi. W wolnych chwilach uwielbia spędzać czas z synem Leonem.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »