feminature clinic
ginekolog, ultrasonografista

dr Ewa Janowska

Dr Ewa Janowska jest specjalistką położnictwa i ginekologii. Specjalizuje się w położnictwie i ultrasonografii płodowej.

Dr Ewa Janowska  jest związana zawodowo ze Szpitalem Klinicznym im. ks. A. Mazowieckiej w Warszawie. Dyżuruje na Sali Porodowej. Sama często mówi, że w relacji lekarz – pacjent najważniejsze jest dla niej poczucie bezpieczeństwa i komfortu pacjentek. Natomiast kluczem do sukcesu mamy i jej rozwijającego się dziecka jest merytoryczna wiedza i otwarcie na potrzeby kobiet.

Dr Janowska Ewa – położnictwo i USG ciąży

Dr Janowska prowadzi zarówno ciąże fizjologiczne jak i wysokiego ryzyka. Szczególnie interesuje się diagnostyką prenatalną. Wykonuje badania USG referencyjne: I, II i III trymestru.

Ponadto posiada certyfikaty uprawniające do wykonywania specjalistycznych badań USG płodu: The Fetal Medicine Foundation (FMF) oraz Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Jest Członkinią ISUOG (International Society of Ultrasound in Obstetrics nad Gynecology). Zawsze stara się poszerzać wiedzę i naukowe horyzonty, dlatego odbywała staże zagraniczne w zakresie diagnostyki płodowej w prestiżowych ośrodkach w Berlinie i Londynie.

Więcej o badaniu I trymestru w artykuł napisanym przez dr Janowską dowiesz się tutaj.

Więcej o testach DNA płodowego – testach NIPT w artykule autorstwa dr Janowskiej dowiesz się tutaj. 

W ginekologii stawia przede wszystkim nacisk na profilaktykę onkologiczną i właściwe leczenie chorób narządu rodnego. Jako kobieta uważa, że równie ważny jest dobór optymalnej metody antykoncepcyjnej czy terapii hormonalnej.

Prywatnie: jej rodzinnym miastem jest Kraków, który zamieniła na Warszawę w 2007 roku; wychowuje syna; zainteresowanie fotografią odziedziczyła po ojcu, a kolarstwem szosowym nabyła z partnerem życiowym.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »