feminature clinic
ginekolog, ultrasonografista

dr Ewa Janowska

Dr Ewa Janowska jest specjalistką położnictwa i ginekologii, związana zawodowo ze Szpitalem Klinicznym im. ks. A. Mazowieckiej w Warszawie.

W relacji lekarz – pacjent najważniejsze jest dla niej poczucie bezpieczeństwa i komfortu pacjentek, a kluczem do sukcesu jest merytoryczna wiedza i otwarcie na potrzeby kobiet.

Interesuje się diagnostyką prenatalną. Posiada certyfikaty uprawniające do wykonywania specjalistycznych badań USG płodu: The Fetal Medicine Foundation (FMF) oraz Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.
Członkini ISUOG (International Society of Ultrasound in Obstetrics nad Gynecology).

Prowadzi zarówno ciąże fizjologiczne jak i wysokiego ryzyka.
W ginekologii stawia przede wszystkim nacisk na profilaktykę onkologiczną i właściwe leczenie chorób narządu rodnego oraz równie ważny dobór optymalnej metody antykoncepcyjnej czy terapii hormonalnej.

Prywatnie: jej rodzinnym miastem jest Kraków, który zamieniła na Warszawę w 2007 roku; wychowuje syna; zainteresowanie fotografią odziedziczyła po ojcu, a kolarstwem szosowym nabyła z partnerem życiowym.

Ewa Janowska - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »