feminature clinic
ginekolog, ultrasonografista

dr Anna Parzyńska

Dr Anna Parzyńska jest specjalistką położnictwa i ginekologii.  Umiejętności zawodowe zdobywała w Klinice Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Aktualnie pracuje w Pododdziale Medycyny Płodowej oraz w Poradni Badań Prenatalnych w Szpitalu Bielańskim w Warszawie, a także prowadzi kursy dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie położnictwa i ginekologii w CMKP. Jest też trenerem w trakcie kursów ultrasonograficznych dla lekarzy.

Jej zainteresowania zawodowe wiążą się głównie z ultrasonografią oraz opieką nad kobietą w ciąży, zarówno fizjologicznej jak i patologicznej. Posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Fetal Medicine Fundation FMF.  Wykonuje badania przesiewowe w ciąży I, II i III trymestru ciąży oraz badania ginekologiczne.

Dr Parzyńska mówi, że Ginekologia i Położnictwo to bardzo ciekawa specjalizacja obejmująca rożne aspekty życia kobiety. Podchodzi do problemu każdej pacjentki indywidualnie, zawsze stawiając jej dobro na pierwszym miejscu. Bliskie jest dla niej holistyczne podejście do problemu.
„Uwielbiam prowadzić ciąże – najbardziej pozytywna strona pracy, przynosząca mnóstwo radości i satysfakcji. Chętnie doradzę rownież Tym, które jeszcze nie myślą o macierzyństwie, nad wyborem odpowiedniej metody antykoncepcji ”

Poza aktywnością stricte zawodową dr Parzyńska aktywnie działa na rzecz Kobiet apelując o szacunek dla każdej decyzji. Staje po stronie nieoceniania bez względu na światopogląd i ideologię, które wyznaję. Współpracuje z Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, prowadzi webinary edukacyjne.

Prywatnie jest fanką zdrowego stylu życia i spędzania czasu! Jest aktywną joginką i uwielbia taniec.

Anna Parzyńska - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »