feminature clinic
ginekolog, ultrasonografista

dr n. med. Urszula Nowacka

Dr n. med.  Urszula Nowacka jest lekarzem, diagnostą prenatalnym.

Ukończyła z wyróżnieniem Warszawski Uniwersytet Medyczny, obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie położnictwa i ginekologii w w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Od początku swojej przygody z położnictwem i ginekologią związana z ultrasonografią płodu. W 2018 wyjechała na dwuletni staż do King’s College w Londynie, gdzie pod okiem profesora Kyprosa Nicolaidesa uzyskała Diploma in Fetal Medicine, najbardziej prestiżowy  na świecie certyfikat w dziedzinie medycyny płodowej.

Na zagranicznym etapie swojej kariery zawodowej w Londynie pracowała w Fetal Medicine Centre przy Harley Street, gdzie zajmowała się najtrudniejszymi przypadkami klinicznymi w perinatologii oraz gdzie badani są między innymi członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Wykonuje wszystkie rodzaje badań ultrasonograficznych płodu, włącznie z ECHO serca płodu, a także biopsje kosmówki oraz amniopunkcje. W zakresie zainteresowań dr Nowackiej znajdują się głównie problemy ciąż bliźniaczych, a także stan przedrzucawkowy i ograniczenie wzrastania płodu, stanowiące temat przygotowywanej rozprawy doktorskiej. W lutym 2022 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

Jest uczestnikiem wielu staży zagranicznych, między innymi w Sharp Mary Birch Hospital w San Diego, Kalifornia, USA. Jest laureatką nagrody Stowarzyszenia Młody Lekarz za najlepszy wynik Lekarskiego Egzaminu Końcowego oraz nagrody Rektora za wybitne wyniki w nauce.

Członek brytyjskiego General Medical Council.

Prywatnie miłośniczka aktywności fizycznej, malarstwa, motoryzacji i włoskiej kultury.

Urszula Nowacka - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »