feminature clinic
ginekolog, ultrasonografista

dr Urszula Nowacka

Dr Urszula Nowacka jest lekarzem, diagnostą prenatalnym.

Ukończyła z wyróżnieniem Warszawski Uniwersytet Medyczny, obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie położnictwa i ginekologii w w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Od początku swojej przygody z położnictwem i ginekologią związana z ultrasonografią płodu. W 2018 wyjechała na dwuletni staż do King’s College w Londynie, gdzie pod okiem profesora Kyprosa Nicolaidesa uzyskała Diploma in Fetal Medicine, najbardziej prestiżowy  na świecie certyfikat w dziedzinie medycyny płodowej.

Na zagranicznym etapie swojej kariery zawodowej w Londynie pracowała w Fetal Medicine Centre przy Harley Street, gdzie zajmowała się najtrudniejszymi przypadkami klinicznymi oraz gdzie badani są między innymi członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Wykonuje wszystkie rodzaje badań ultrasonograficznych płodu. Ponadto wykonuje biopsje kosmówki oraz amniopunkcje. W zakresie zainteresowań znajdują się głównie problemy ciąż bliźniaczych, a także stan przedrzucawkowy i ograniczenie wzrastania płodu, stanowiące temat przygotowywanej rozprawy doktorskiej.

Jest uczestnikiem wielu staży zagranicznych, między innymi w Sharp Mary Birch Hospital w San Diego, Kalifornia, USA. Jest laureatką nagrody Stowarzyszenia Młody Lekarz za najlepszy wynik Lekarskiego Egzaminu Końcowego oraz nagrody Rektora za wybitne wyniki w nauce.

Członek brytyjskiego General Medical Council.

Prywatnie miłośniczka aktywności fizycznej, malarstwa, motoryzacji i włoskiej kultury.

Urszula Nowacka - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy