feminature clinic
ginekolog, ultrasonografista

dr n. med. Urszula Nowacka

Dr Urszula Nowacka jest lekarzem, diagnostą prenatalnym. Kończy specjalizację z ginekologi i położnictwa.

Od początku swojej przygody z położnictwem i ginekologią dr Urszula Nowacka związana jest z ultrasonografią płodu. Dlatego też, w 2018 wyjechała na dwuletni staż do King’s College w Londynie. Tam właśnie, pod okiem profesora Kyprosa Nicolaidesa uzyskała Diploma in Fetal Medicine, najbardziej prestiżowy  na świecie certyfikat w dziedzinie medycyny płodowej. Ten certyfikat ma jedynie wybrana grupa lekarzy na świecie.

Dr Urszula Nowacka Wykonuje badania prenatalne: USG I, II i III trymestru oraz ECHO serca płodu. Ponadto wykonuje zabiegi wewnątrzmaciczne – fetoskopie. Przeprowadza też amniopunkcje i biopsje kosmówki. 

Na zagranicznym etapie swojej kariery zawodowej w Londynie pracowała w Fetal Medicine Centre przy Harley Street, gdzie zajmowała się najtrudniejszymi przypadkami klinicznymi w perinatologii. Właśnie tam też badani są między innymi członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Nawiązuje łatwo kontakt z pacjentkami w każdym wieku. Zyski poziom merytoryczny i świetna komunikacja zapewnia, że  pacjentki do niej wracają i polecają dr Nowacką innym.

Patologia ciąży – wyzwanie dla położnika i diagnosty płodowego

W zakresie zainteresowań dr Nowackiej znajdują się głównie problemy ciąż bliźniaczych, a także stan przedrzucawkowy i ograniczenie wzrastania płodu. Właśnie te zagadnienia stanowiły temat jej rozprawy doktorskiej. W lutym 2022 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

O ultrasonografii w ciąży przeczytasz tutaj.

Umów się do Pani Doktor Nowackiej na badanie USG Twojego Maleństwa już dziś

Dr Urszula Nowacka – wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Dr Nowacka ukończyła z wyróżnieniem Warszawski Uniwersytet Medyczny. Obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie położnictwa i ginekologii w w Instytucie Matki i Dziecka w WarszawieJest też uczestnikiem wielu staży zagranicznych, między innymi w Sharp Mary Birch Hospital w San Diego, Kalifornia, USA. Istotne również, że jako Polka, dr Urszula Nowacka jest członkiem brytyjskiego General Medical Council. Jest laureatką nagrody Stowarzyszenia Młody Lekarz za najlepszy wynik Lekarskiego Egzaminu Końcowego oraz nagrody Rektora za wybitne wyniki w nauce.

 

Prywatnie miłośniczka aktywności fizycznej, malarstwa, motoryzacji i włoskiej kultury.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »