feminature clinic

Choroby szyjki macicy

Kiedy?

Profilaktycznie: każda kobieta powinna wykonywać przynajmniej badanie cytologiczne szyjki macicy raz w roku. Coraz więcej badań naukowych sugeruję, że aktualnie najlepszą strategią ochrony przed rozwojem raka szyjki macicy jest wykonywanie cytologii wraz ze zbadaniem w kierunku wirusa HPV. Jeśli wynik badania nie będzie prawidłowy, lekarz po indywidualnej ocenie skieruje na dalsze badania, które będą najbardziej wskazane u danej Pacjentki.

Kiedy otrzymałaś nieprawidłowy wynik badania, potrzebujesz dalszej opieki, wykonamy:

  • Testy  w kierunku HPV
  • Test CINtec PLUS Cytology jest to nowoczesne badanie wykrywające białka p16/Ki67 w komórkach pochodzących z szyjki macicy.  Są one wiązane z cyklem przemian nowotworowych- badanie pozwala na ich wykrycie w bardzo wczesnym stadium rozwoju.
  • Kolposkopię
  • Biopsję szyjki macicy

Jak to wygląda?

Badanie cytologiczne
Badanie cytologiczne pobierane jest podczas badania na fotelu ginekologicznym przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonej silikonowej szczoteczki. Jest bezbolesne. Podobnie wyglądają testy w kierunku HPV i CinTec – również pobieramy je podczas badania na fotelu przy użyciu specjalnych zestawów.
Wczesna diagnoza
Wczesne wykrycie raka szyjki macicy i stanów przedrakowych jest jak dotąd, najskuteczniejszą strategią walki z tym nowotworem. Szacuje się, że ok. 95 % przepadków raka szyjki macicy związane jest z wcześniejszą infekcją wirusem HPV. Niemal wszystkim tym przypadkom można by zapobiec, wykonując regularne badanie cytologiczne i wdrażając odpowiednie leczenie na etapie zmian przednowotworowych.
Regularne badania
Badaj się regularnie i pozostań zdrowa- wystarczy jedno bezbolesne badanie raz w roku.

Dlaczego my?

Wszystkie te badania wykonasz na miejscu, a jeśli zajdzie taka potrzeba zajmiemy się kompleksowo i przeprowadzimy przez cały proces diagnostyczny.

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.