feminature clinic

Choroby szyjki macicy

Kiedy?

Profilaktycznie: każda kobieta powinna wykonywać przynajmniej badanie cytologiczne szyjki macicy raz w roku. Coraz więcej badań naukowych sugeruję, że aktualnie najlepszą strategią ochrony przed rozwojem raka szyjki macicy jest wykonywanie cytologii wraz ze zbadaniem w kierunku wirusa HPV. Jeśli wynik badania nie będzie prawidłowy, lekarz po indywidualnej ocenie skieruje na dalsze badania, które będą najbardziej wskazane u danej Pacjentki.

Kiedy otrzymałaś nieprawidłowy wynik badania, potrzebujesz dalszej opieki, wykonamy:

  • Testy w kierunku HPV
  • Test CINtec PLUS Cytology jest to nowoczesne badanie wykrywające białka p16/Ki67 w komórkach pochodzących z szyjki macicy.  Są one wiązane z cyklem przemian nowotworowych- badanie pozwala na ich wykrycie w bardzo wczesnym stadium rozwoju.
  • Kolposkopię
  • Biopsję szyjki macicy
  • Jeśli będzie potrzeba to również zabieg operacyjny: konizacja szyjki macicy (LEEP)

Jak to wygląda?

Badanie cytologiczne
Badanie cytologiczne pobierane jest podczas badania na fotelu ginekologicznym przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonej silikonowej szczoteczki. Jest bezbolesne. Podobnie wyglądają testy w kierunku HPV i CinTec – również pobieramy je podczas badania na fotelu przy użyciu specjalnych zestawów.
Wczesna diagnoza
Wczesne wykrycie raka szyjki macicy i stanów przedrakowych jest jak dotąd, najskuteczniejszą strategią walki z tym nowotworem. Szacuje się, że ok. 95 % przepadków raka szyjki macicy związane jest z wcześniejszą infekcją wirusem HPV. Niemal wszystkim tym przypadkom można by zapobiec, wykonując regularne badanie cytologiczne i wdrażając odpowiednie leczenie na etapie zmian przednowotworowych.
Regularne badania
Badaj się regularnie i pozostań zdrowa- wystarczy jedno bezbolesne badanie raz w roku.

Dlaczego my?

Zobacz jakie korzyści czekają na Ciebie w Feminature Clinic:

  • Przygotujemy dobrany dla Ciebie plan opieki i profilaktyki.
  • Wszystkie badania wykonamy na miejscu, więc zaoszczędzisz swój czas i szybciej uzyskasz niezbędne wyniki.
  • Dysponujemy salą operacyjną, dlatego zabiegi możesz wykonać w naszej klinice, pod nadzorem Twojego lekarza prowadzącego.
  • Zawsze dokładnie Ci wyjaśniamy proces diagnostyki i leczenia, byś zawsze mogła świadomie podejmować decyzje dotyczące Ciebie i Twojego zdrowia.

 

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.