feminature clinic

Polipy szyjki i trzonu macicy

Kiedy?

Polipy szyjki i trzonu macicy są jedną z częstszych przyczyn zgłaszania się kobiet w wieku rozrodczym do lekarza ginekologa. Początkowo objawy są bardzo znikome. Możesz zauważyć, że miesiączki stają się bardziej obfite, ze skrzepami. Często krwawienie wydłuża się o 2-3dni.

Niektóre pacjentki zgłaszają dolegliwości bólowe przy współżyciu, zwiększone upławy bez objawów zakażenia czy zwiększenie się bolesności krwawień miesiączkowych. Najczęstszym momentem wykrycia objawowych polipów narządu rodnego jest pojawienie się plamień z dróg rodnych w okresie międzymiesiączkowym lub po stosunku.

Jak to wygląda?

Podczas wizyty lekarz ginekolog wypyta Cię dokładnie o możliwe objawy występujące przy polipach macicy. Następnie przeprowadzi badanie ginekologiczne. W badaniu ginekologicznym obejrzy Twoją szyjkę macicy, by wykluczyć obecność polipa szyjki macicy. W badaniu ultrasonograficznym potwierdzi lub wykluczy polip w jamie macicy. Niekiedy potrzebne jest badanie z podaniem płynu do jamy macicy (USG SIS), by dostrzec polip trudny do uwidocznienia w obrębie prawidłowego nabłonka jamy macicy. Najlepszym momentem do konsultacji z ginekologiem jest I faza cyklu, bezpośrednio po zakończeniu krwawienia miesiączkowego.

Czym to skutkuje?

Pozostawianie polipa w jamie macicy najczęściej prowadzi do zwiększania się rozmiarów polipa i stopniowe nasilanie się dolegliwości związanych z jego występowaniem: krwawień z dróg rodnych i bólu podbrzusza w różnych okolicznościach. Niestety istnieje również ryzyko nowotworzenia. Szczęśliwie nie jest ono duże i w przypadku polipów wynosi poniżej 1%. Zmiany nowotworowe częściej występują u kobiet w wieku około i pomenopauzalnym oraz u otyłych pacjentek. Dodatkowo, polipy są jedną z głównych przyczyn niepłodności, utrudniając prawidłowe zagnieżdżanie się zarodka w jamie macicy.
U młodych kobiet niekiedy dochodzi do samoistnego złuszczania się polipa w trakcie miesiączki, zwykle jest ona wówczas wyjątkowo obfita i bolesna.

Dlaczego my?

W Feminature Clinic nasi specjaliści w komfortowych warunkach dokładnie Cię przebadają w związku z występowania zmian o charakterze polipów. Nowoczesny sprzęt, uzupełniony o możliwość wykonania sonohisterografii (SIS), pozwoli w niemal 100% na postawienie właściwej diagnozy.

Gdy to niezbędne wykonamy u Ciebie zabieg usunięcia polipów, wykonując histeroskopię. Można go przeprowadzić w krótkim dożylnym znieczuleniu ogólnym. Trwa ok. 10 minut. Z uwagi na jego niezwykle małą inwazyjność Twój powrót do pełni formy nie powinien trwać dłużej niż kilka godzin.

Chcemy, byś w Feminature Clinic mogła szybko, komfortowo i bezboleśnie pozbyć się swojego problemu.

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.