feminature clinic
ginekolog

dr n. med. Katarzyna Suchta

Dr Katarzyna Suchta jest specjalistką położnictwa i ginekologii oraz specjalistką endokrynologii. Z wykształcenia jest również psychologiem.

Dr Katarzyna Suchta pracuje w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ul. Karowej, gdzie ukończyła szkolenie specjalizacyjne z Położnictwa i Ginekologii.

Dr Katarzyna Suchta zajmuje się diagnostyką i leczeniem:  ginekologiczno-endokrynologicznym i endokrynologicznym oraz położniczym. Prowadzi też ciąże. Ponadto wykonuje USG ginekologiczne oraz USG ciąży (oprócz USG referencyjnych).

Wykształcenie dr Suchty – endokrynologa, powoduje, że w obszarze jej zawodowych zainteresowań w szczególności znajdują się:

niepłodność kobieca i męska (link – co to jest niepłodność)
zespół policystycznych jajników (link – co to jest zespół policystycznych jajników)
endometrioza (link – co to jest endometrioza)
zaburzenia cyklu miesiączkowego (link – jakie są zaburzenia miesiączkowania)
– zaburzenia endokrynologiczne
– leczenie otyłości
– seksuologia
– aspekty psychologiczne chorób ginekologicznych i endokrynologicznych
– wulwodynia (bolesność sromu)

Wszystkie pacjentki dr Suchta prowadzi kompleksowo: od dokładnej właściwej diagnostyki, przez rozpoznanie choroby, po nowoczesną skuteczną terapię.

 

Dr n. med. Katarzyna Suchta  – doświadczenie zawodowe

Dr Suchta jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Szkolenie specjalizacyjne z Endokrynologii ukończyła w Klinice Endokrynologii CMKP, w I Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Diagnostyki Endokrynologicznej Diabetologii i Zaburzeń Metabolicznych, w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.
Ponadto dr Katarzyna Suchta jest wykładowcą akademickim na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie prowadzi zajęcia z przyszłymi lekarzami w zakresie endokrynologii ginekologicznej.
Ukończyła też 2-letnie podyplomowe szkolenie z seksuologii w ramach Szkoły Terapii Seksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz. Jest również absolwentką warsztatów dotyczących bólu sromu. Dr Suchta jest lekarzem specjalizującym się w rozpoznawaniu i leczeniu wulwodynii w województwie mazowieckim.

Holistyczna opieka i dobra komunikacja – klucz do sukcesu terapeutycznego

Jak sama mówi: „Kluczowe dla mnie jest znalezienie wyjścia w każdej zdrowotnej sytuacji z jaką zgłasza się do mnie kobieta, zgodnie z wiedza medyczną i z poszanowaniem zdania i możliwości pacjentki. Kluczem do sukcesu, prócz odpowiedniej wiedzy, jest prawidłowa komunikacja i dobra atmosfera w relacji lekarz-pacjent”.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »