feminature clinic
ginekolog

dr n. med. Katarzyna Suchta

Dr Katarzyna Suchta jest specjalistką położnictwa i ginekologii oraz specjalistką endokrynologii. Z wykształcenia jest również psychologiem.

Dr Katarzyna Suchta pracuje w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ul. Karowej, gdzie ukończyła szkolenie specjalizacyjne z Położnictwa i Ginekologii.

Dr Katarzyna Suchta zajmuje się diagnostyką i leczeniem:  ginekologiczno-endokrynologicznym i endokrynologicznym oraz położniczym. Prowadzi też ciąże. Ponadto wykonuje USG ginekologiczne oraz USG ciąży (oprócz USG referencyjnych).

Wykształcenie dr Suchty – endokrynologa, powoduje, że w obszarze jej zawodowych zainteresowań w szczególności znajdują się:

niepłodność kobieca i męska (link – co to jest niepłodność)
zespół policystycznych jajników (link – co to jest zespół policystycznych jajników)
endometrioza (link – co to jest endometrioza)
zaburzenia cyklu miesiączkowego (link – jakie są zaburzenia miesiączkowania)
– zaburzenia endokrynologiczne
– leczenie otyłości
– seksuologia
– aspekty psychologiczne chorób ginekologicznych i endokrynologicznych
– wulwodynia (bolesność sromu)

Wszystkie pacjentki dr Suchta prowadzi kompleksowo: od dokładnej właściwej diagnostyki, przez rozpoznanie choroby, po nowoczesną skuteczną terapię.

 

Dr n. med. Katarzyna Suchta  – doświadczenie zawodowe

Dr Suchta jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Szkolenie specjalizacyjne z Endokrynologii ukończyła w Klinice Endokrynologii CMKP, w I Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Diagnostyki Endokrynologicznej Diabetologii i Zaburzeń Metabolicznych, w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.
Ponadto dr Katarzyna Suchta jest wykładowcą akademickim na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie prowadzi zajęcia z przyszłymi lekarzami w zakresie endokrynologii ginekologicznej.
Ukończyła też 2-letnie podyplomowe szkolenie z seksuologii w ramach Szkoły Terapii Seksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz. Jest również absolwentką warsztatów dotyczących bólu sromu. Dr Suchta jest lekarzem specjalizującym się w rozpoznawaniu i leczeniu wulwodynii w województwie mazowieckim.

Holistyczna opieka i dobra komunikacja – klucz do sukcesu terapeutycznego

Jak sama mówi: „Kluczowe dla mnie jest znalezienie wyjścia w każdej zdrowotnej sytuacji z jaką zgłasza się do mnie kobieta, zgodnie z wiedza medyczną i z poszanowaniem zdania i możliwości pacjentki. Kluczem do sukcesu, prócz odpowiedniej wiedzy, jest prawidłowa komunikacja i dobra atmosfera w relacji lekarz-pacjent”.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »