feminature clinic
ginekolog, ultrasonografista

dr Marek Kucharski

Dr Marek Kucharski – ginekolog położnik, zajmuje się prowadzeniem ciąży, USG w ciąży i diagnostyką prenatalną oraz diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania.

Doktor Kucharski pracuje w II Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii w Szpitalu Klinicznym przy ulicy Karowej w Warszawie. Doktor jest lekarzem kończącym specjalizację z położnictwa i ginekologii. Wcześniej, przez prawie 3 lata, pracował w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej WUM. Tam zajmował się pacjentkami z zaburzeniami miesiączkowania, zespołem policystycznych jajników i niepłodnością i dalej zajmuje się takimi pacjentkami w praktyce ambulatoryjnej w przychodni. Obecnie W szpitalu dr Marek Kucharski dyżuruje na Bloku Porodowym i Izbie Przyjęć Szpitala Karowa WUM.

Badania USG w ciąży u dr Kucharskiego

Szczególne interesuje się diagnostyką ultrasonograficzną. Wykonuje badanie usg narządu rodnego oraz ciąży we wszystkich jej trymestrach.  Jest też członkiem ISUOG (International Society of Ultrasound in Obstetrics nad Gynecology). Posiada ponadto certyfikat Fetal Medicine Foundation nr 277060 uprawniający do wykonywania badań prenatalnych w I trymestrze ciąży.

Więcej o USG w ciąży przeczytasz tutaj (link). 

Doktor Marek Kucharski wziął udział w licznych kursach ultrasonografii, w tym dotyczących diagnostyki prenatalnej, diagnostyki 3D w położnictwie oraz oceny endometriozy głęboko naciekającej.

Więcej o USG w endometriozie – waginosonografii przeczytasz tutaj (link)

Na stałe wykonuje również mało inwazyjne zabiegi w ginekologii. Te zabiegi to m.in. biopsje endometrium, zakładanie wkładek wewnątrzmacicznych, histeroskopie. Prowadzi również ciąże, pomaga dobrać odpowiednią antykoncepcję i hormonalną terapię zastępczą.

 

Szkolenie i edukacja

Dr Kucharski ukończył z wyróżnieniem I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest również magistrem wcześniej Prawa i Administracji ukończonym na Uniwersytecie Warszawskim.

Prowadzi zajęcia akademickie ze studentami Wydziału Lekarskiego i jest współautorem licznych publikacji naukowych.

 

Prywatnie jest miłośnikiem aktywności fizycznej, zwłaszcza biegania.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »