Mgr Piotr Jagustyn jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, na której uzyskał tytuł magistra fizjoterapii w 2011r.
Jest specjalistą fizjoterapii, szczególnie ukierunkowanym w dziedzinie fizjoterapii ortopedycznej.
Piotr bardzo dobrze czuje się w pracy z kręgosłupem oraz stawami obwodowymi min.: kolanowym, biodrowym, ramiennym. Doświadczenie zawodowe zdobywał przez wiele lat pracując na oddziałach ortopedii oraz w wielu placówkach medycznych działających ambulatoryjnie. Ma szczególnie duże doświadczenie w pracy z najcięższymi pacjentami pooperacyjnymi, a także w leczeniu zespołów przeciążeniowych, kontuzji sportowych i schorzeń narządu ruchu wynikających z dysfunkcji tkanek miękkich i stawowych.
Przez ostatnie lata bardzo wiele pracuje z kobietami ciężarnymi, kiedy fizjoterapia jest często jedyną drogą przywrócenia sprawności i znoszenia dolegliwości przeciążeniowych powstających i ujawniających się w trakcie nawet całkowicie naturalnego przebiegu ciąży.
W fizjoterapii traumatologicznej najczęściej pracuje z pacjentami po operacjach: rekonstrukcji ACL, osteotomii k.udowej i piszczelowej, alloplastyce biodra, kolana stawu ramiennego, operacjach kręgosłupa takich jak: discektomia i stabilizacja.
Ukończył następujące kursy i szkolenia podyplomowe:
- Nowoczesna Medycyna Ortopedyczna wg. Cyriax’a. Kurs zakończony międzynarodowym egzaminem. Steven de Coninck, MSc PT
- PNF 1 i PNF 2; Beate Marie Selker PT, IPNFA Advanced Instructor
- Brian Mulligan – mobilizacje z ruchem. Caroline Stolz MCSP
- Terapia manualna wg. koncepcji Maitland’a. Thomas Horre MSc PT, OMT
- HVLA – manipulacje kręgosłupa i stawów obwodowych. Jory Pauwels D.O
– Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach obręczy barkowej. dr. Bartosz Rutowicz - Masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną.
- MTT – Medyczny Trening Terapeutyczny, Lasse Thue
- III dzień osteopaty – sympozjum naukowe. „Bóle i zawroty głowy – ujęcie wielodyscyplinarne”