feminature clinic
flebolog, radiolog

prof. nadzw. Łukasz Paluch

Profesor nadzw. dr hab. n. med. Łukasz Paluch jest konsultantem Feminature Clinic w zakresie flebologii.

dr Łukasz Paluch jest lekarzem zajmującym się kompleksowym leczeniem niewydolności żylnej. Profesor Paluch wykonał już ponad 20 tysięcy  badań diagnostycznych oraz około 7 tysięcy różnego typu zabiegów usuwania niewydolnych naczyń żylnych (w tym około 2 tysiące zabiegów ablacji laserowej). Posiada też największe doświadczenie w Polsce z użycia lasera radialnego (neolaser) o długości fali 1470 nm. Jako pierwszy lekarz w Polsce wykorzystał najnowocześniejszy laser o długości 1940 nm.

Wraz ze specjalistami Feminature Clinic dr Łukasz Paluch prowadzi pacjentów z obrzękiem tłuszczowym (lipodema) i limfatycznym. Ponadto wspólnie z profesorem Paluchem prowadzimy pacjentki przez proces diagnostyki i leczenia żylaków przymacicza. 

 

Profesor Paluch – wykształcenie

Ukończył I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Po studiach szkolił się na Uniwersytecie w Graiswaldzie w Niemczech pod okiem prof. Michela Jungera, jednego z najznamienitszych flebologów na świecie. Następnie kontynuował szkolenie z zakresu wewnątrznaczyniowego leczenia naczyń pod okiem konsultanta krajowego w dziedzinie radiologii prof. Jerzego Waleckiego.

W 2015 r. rozpoczął rozprawę doktorską z zakresu chorób żylnych, którą w roku 2017 obronił z wyróżnieniem. Wynik pracy został wówczas ogłoszony na European Venous Forum w Porto oraz w międzynarodowych czasopismach medycznych. W 2018 r. rozpoczął postępowanie habilitacyjne z zakresu z nowoczesnych metod diagnostyki niewydolności żylnej.
Prowadzi liczne polskie i międzynarodowe szkolenia z zakresu leczenia i diagnostyki niewydolności żylnej. Szkoli lekarzy oraz studentów medycyny. Od 2019 r. jest egzaminatorem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego dla lekarzy w dziedzinie radiologii.  Jest też nauczycielem akademickim, który wykłada w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Uniwersytecie Łazarskiego. W 2020 r. uzyskał habilitację i został ogłoszony profesorem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Rutynową kontrolę ginekologiczną przeprowadzoną przez wyjątkowych profesjonalistów w zakresie ginekologii i położnictwa i radiologii również przeprowadzisz w Feminature Clinic.

Obecnie dr Łukasz Paluch prowadzi kolejne prace badawcze z zakresu niewydolności żylnej, których rezultaty regularnie prezentuje na większości polskich i światowych kongresach naukowych. Flebologia jest  więc pasją prof. Łukasza Palucha i planuje poświecić jej całą karierę zawodową.

Jeśli chcesz prowadzić ciążę przez profesjonalistów polecanych przez profesora Palucha koniecznie zapisz się już dziś na konsultację. Znamy się na chorobach żylnych i wiemy jak opiekowac się ciaża u kobiet z problemami flebologicznymi.

W Feminature Clinic Profesor Paluch pełni rolę konsultanta zewnętrznego w zakresie chorób żył.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »