feminature clinic
flebolog, radiolog

prof. nadzw. Łukasz Paluch

Profesor nadzw. dr hab. n. med. Łukasz Paluch jest konsultantem Feminature Clinic w zakresie flebologii.

Jest lekarzem zajmującym się kompleksowym leczeniem niewydolności żylnej.

Ukończył I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Po studiach szkolił się na Uniwersytecie w Graiswaldzie w Niemczech pod okiem prof. Michela Jungera, jednego z najznamienitszych flebologów na świecie. Następnie kontynuował szkolenie z zakresu wewnątrznaczyniowego leczenia naczyń pod okiem konsultanta krajowego w dziedzinie radiologii prof. Jerzego Waleckiego.

W 2015 r. rozpoczął rozprawę doktorską z zakresu chorób żylnych, którą w roku 2017 obronił z wyróżnieniem. Wynik pracy został ogłoszony na European Venous Forum w Porto oraz w międzynarodowych czasopismach medycznych. W 2018 r. rozpoczął postępowanie habilitacyjne z zakresu z nowoczesnych metod diagnostyki niewydolności żylnej.
Prowadzi liczne polskie i międzynarodowe szkolenia z zakresu leczenia i diagnostyki niewydolności żylnej. Szkoli lekarzy oraz studentów medycyny. Od 2019 r. jest egzaminatorem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego dla lekarzy w dziedzinie radiologii.  Jest nauczycielem akademickim, który wykłada w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Uniwersytecie Łazarskiego.
W 2020 r. uzyskał habilitację i został ogłoszony profesorem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Profesor Paluch wykonał już ponad 20 tysięcy  badań diagnostycznych oraz około 7 tysięcy różnego typu zabiegów usuwania niewydolnych naczyń żylnych (w tym około 2 tysiące zabiegów ablacji laserowej). Posiada największe doświadczenie w Polsce z użycia lasera radialnego (neolaser) o długości fali 1470 nm. Jako pierwszy lekarz w Polsce wykorzystał najnowocześniejszy laser o długości 1940 nm.

Obecnie prowadzi kolejne prace badawcze z zakresu niewydolności żylnej, których rezultaty regularnie prezentuje na większości polskich i światowych kongresach naukowych. Flebologia jest  pasją prof. Łukasza Palucha i planuje poświecić jej całą karierę zawodową.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »