feminature clinic
ginekolog

dr Magdalena Grochecka

Doktor Magdalena Grochecka jest współzałożycielem Feminature Clinic.

Dr Magdalena Grochecka jest specjalistką położnictwa i ginekologii. W swojej praktyce zawodowej skupia się na poradnictwie ambulatoryjnym, dążąc do holistycznego objęcia Pacjentki opieką multidyscyplinarną. Jest też uczestniczką 2-letniego kursu estetyki lekarskiej przy Międzynarodowym Centrum Medycyny Anti-Aging.

Szczególny obszar zainteresowań Pani Doktor to ginekologia plastyczna i małoinwazyjna.

Posiada umiejętności i predyspozycje do poprawy komfortu pacjentek w zakresie ginekologii estetycznej polegających na poprawie objętości, kształtu, wielkości i kolorytu warg sromowych. Zajmuje się laserową i radiofrekwencyjną terapią wspomagającą napięcie ściany pochwy u kobiet w każdym wieku.  Obejmuje tym leczeniem m.in. wysiłkowe nietrzymanie moczu i zespół luźnej pochwy. Przeprowadza również operacje plastyczne i rekonstrukcyjne w zakresie sromu i krocza.

Odtwarza błonę dziewiczą. Zajmuje się laseroterapią i leczeniem niezabiegowym zmian sromu, a także terapią miejscową blizn poporodowych i po cięciu cesarskim.

Ponadto dr Magdalena Grochecka wykonuje zabiegi: ostrzyknięcie łechtaczki osoczem bogatopłytkowym O-SHOT®, wypełnienie przedniej ściany pochwy kwasem hialuronowym G-SHOT®, rewitalizację przedsionka i sromu przy użyciu preparatu osocza bogatopłytkowego w przypadku suchości przedsionka pochwy, liszaja twardzinowego, atrofii urogenitalnej. Z powodzeniem prowadzi terapię bolesnych stosunków płciowych. Dr Grochecka wykonuje nacięcie niepodatnej błony dziewiczej, a także relaksację nadmiernie napiętych mięśni pochwy toksyną botulinową. Ponadto jest w stałym kontakcie z psychoterapeutą – seksuologiem i fizjoterapeutką uroginekologiczną.

Więcej o ginekologii estetycznej w Feminature Clinic przeczytasz tutaj (link).

Jest członkiem ASCCP – Amerykańskiego Stowarzyszenia Kolposkopii i Patologii Szyjki Macicy. Posiada też certyfikat umiejętności kolposkopowych Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy będącej członkiem Europejskiej Federacji Kolposkopii. Diagnozuje i leczy pełne spektrum patologii szyjki macicy i sromu. Specjalizuje się również w diagnostyce i leczeniu chorób autoimmunologicznych sromu oraz infekcji – w tym przenoszonych drogą płciową – układu rodnego i nadżerek szyjki macicy – farmakologicznie jak i operacyjnie. Wykonuje elektrokonizację szyjki macicy oraz histeroskopię diagnostyczną i operacyjną.

Dr Grochecka zajmuje się leczeniem zaburzeń cyklu miesiączkowego oraz zaburzeń hormonalnych. Szczególnie tych, które skutkują pojawianiem się nadmiernego owłosienia lub problemów skórnych.

Wykształcenie dr Magdaleny Grocheckiej

Dr Grochecka ukończyła II Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Specjalistycznym im św. Rodziny, Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” i w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Praskim. Prowadziła także wykłady w Szkole Rodzenia Izabeli Dembińskiej przy Szpitalu Praskim. Jako wykładowca, prowadziła zajęcia ze studentami na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu w ramach studiów doktoranckich z zakresu ginekologii i położnictwa.

Jako priorytet uznaje zdrowie swoich pacjentek, przyjazną atmosferę podczas wizyty i dobry kontakt interpersonalny. Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w konferencjach i kursach specjalistycznych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

 

W tak zwanym wolnym czasie panią Doktor zajmuje sztuka malarska XIX w, kynologia, ogrodnictwo i podróże. Ponadto pasjonuje ją beletrystyka – thrillery medyczne i kryminały oraz opera i muzyka klasyczna, w szczególności symfoniczna.

Mama Aleksandra (13 lat). Właścicielka dwóch owczarków – szkockiego i szetlandzkiego oraz dystyngowanej kotki.

Magdalena Grochecka - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »