feminature clinic
kardiolog

dr Anna Ścibisz

Doktor Anna Ścibisz  jest specjalistką kardiologii.
W roku 2015 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym – tytuł rozprawy doktorskiej: “Odległe wyniki stentowania u chorych ze zwężeniem tętnic szyjnych”.

W swojej praktyce zajmuje się kardiologią nieinwazyjną, przywiązując dużą rolę do profilaktyki i nowoczesnych metod terapeutycznych w kardiologii: zarówno chorobach mięśnia sercowego, naczyń wieńcowych, jak i zaburzeń rytmu serca.
Sama twierdzi: „głęboko wierzę, że lepiej zapobiegać niż leczyć, zatem praktykuję holistyczne podejście do pacjenta jednocześnie mocno zwracając uwagę na styl życia i wdrażając działania prewencyjne.”

Zawodowe doświadczenie zdobywała pracując w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Badań Nad Otyłością. Jako członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia zajmuje się bariatrią nieoperacyjną – intensywną farmakoterapią i dietetyką, mającą prowadzić do intensywnego utrwalonego chudnięcia, bez konieczności przechodzenia zabiegu operacyjnego Gdy jest to niezbędne, kieruje na operacje bariatryczne.

Prywatnie jestem biegaczką, maratonką i ultramaratonką, początkującą triathlonistką, miłośniczką kultury Włoch i literatury.

Anna Ścibisz - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »