feminature clinic
kardiolog

dr Anna Ścibisz

Dr Anna Ścibisz  jest specjalistą kardiologiem.

Dr Anna Ścibisz w swojej praktyce zajmuje się kardiologią nieinwazyjną, przywiązując dużą rolę do profilaktyki i nowoczesnych metod terapeutycznych w kardiologii. Leczy więc specjalistycznie i profesjonalnie zarówno choroby mięśnia sercowego, naczyń wieńcowych, jak i zaburzeń rytmu serca.

O zaburzeniach rytmu serca dowiesz się więcej tutaj. 

Sama twierdzi: „głęboko wierzę, że lepiej zapobiegać niż leczyć, zatem praktykuję holistyczne podejście do pacjenta jednocześnie mocno zwracając uwagę na styl życia i wdrażając działania prewencyjne.”

Więcej o kardiologii w Feminature Clinic przeczytaj tutaj (link).

 

Dr Anna Ścibisz – bariatria nieoperacyjna

W ostatnich latach dr Anna Ścibisz zajmuje się też tzw. bariatrią nieoperacyjną. Prowadzi skutecznie pacjentów z wielochorobowoście i otyłością, skutecznie prowadząc ich przez proces odchudzania. Stosuje wówczas dokładnie farmakologię oraz korzysta z pomocy odpowiednich rozwiązań związanych z dietą i stylem życia. Dr Anna Ścibisz jest ceniona przez wielu pacjentów, którym pomogła opanować problemy z chorobami serca oraz z otyłością.

 

Wykształcenie i doświadczenie

Ukończyła Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W roku 2015 uzyskała też tytuł doktora nauk medycznych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym – tytuł rozprawy doktorskiej: “Odległe wyniki stentowania u chorych ze zwężeniem tętnic szyjnych”. Zawodowe doświadczenie zdobywała pracując w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Badań Nad Otyłością. Jako członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia zajmuje się bariatrią nieoperacyjną – intensywną farmakoterapią i dietetyką. Właśnie to postępowanie prowadzi do intensywnego utrwalonego chudnięcia, bez konieczności przechodzenia zabiegu operacyjnego. Gdy jest to jednak niezbędne, kieruje na operacje bariatryczne.

O sobie: Prywatnie jestem biegaczką, maratonką i ultramaratonką, początkującą triathlonistką, miłośniczką kultury Włoch i literatury.

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »