feminature clinic

Arytmia serca – od zdrowia po śmiertelne zagrożenie

Czego się dowiesz z tego artykułu?

Arytmia serca – co to jest?

Arytmia to termin opisujący spektrum nieprawidłowych rytmów serca. Dokładne zaburzenia rytmu zależą od miejsca, gdzie powstają i mogą mieć różny wpływ na Twoje zdrowie. Spektrum arytmii jest szerokie: od nieszkodliwych tachykardii zatokowych zależnych od stresu i emocji, po niebezpieczne dla życia komorowe zaburzeń rytmu serca. Dlatego tez nie bagatelizujmy objawów, szczególnie gdy nie wystąpiły one jednorazowo.

Właściwą diagnostykę i skuteczne leczenie uzyskasz u naszych specjalistów – zapisz się już dziś.

Kardiologia Warszawa Mokotów w Feminature Clinic.

 

Diagnostyka zaburzeń rytmu serca

Arytmię diagnozuje się za pomocą urządzeń monitorujących rytm serca: standardowego EKG, Holterów EKG (czyli urządzeń do pomiarów wielodniowych), rejestratory arytmii. Diagnostyka jest bezbolesna. Nowoczesne urządzenia są dokładne i możemy dość szybko znaleźć żródło problemu. Prawidłowo postawione rozpoznanie pozwala na wdrożenie leczenia celowanego. Nekiedy, ze względu na napadowy i nieregularny charakter wielu arytmii, proces diagnostyczny bywa żmudny i niekiedy wymaga powtarzania badań diagnostycznych.

Najważniejsze jednak, by dobrane potem leczenie było akceptowane przez pacjenta i możliwie najbardziej skuteczne.

Leczenie może być farmakologiczne lub niefarmakologiczne. Można też zastosować leczenie zabiegowe, które rozwiązuje problem i nie musisz zażywać leków.

Więcej o ablacji  przezskórnej przeczytasz tutaj (link).

Więcej o lekach przeciwkrzepliwych przeczytasz tutaj (link).

 

Autor: dr hab. n.med. Michał Farkowski

Podziel się wiedzą

Powiązane wpisy