feminature clinic

Dr Monika Drobniak jest specjalistką położnictwa i ginekologii.
To współzałożycielka Feminature CLINIC.

Operacje ginekologiczne w praktyce

Dr Monika Drobniak w praktyce zajmuje się przede wszystkim położnictwem i ginekologią operacyjną. Prowadzi również ciąże fizjologiczne i z towarzyszącymi patologiami ciąży. Zajmuje się także zajmuje się nowoczesną diagnostyką i leczeniem zmian w zakresie narządu rodnego.
Wykonuje dużo zabiegów operacyjnych przy użyciu technik małoinwazyjnych: laparoskopia i histeroskopia. Leczy w ten sposób torbiele jajników, mięśniaki macicy, niepłodność czy polipy macicy. Zawsze przykłada uwagę, by leczenie było jak najmniej inwazyjne i skuteczne.

Chcesz przeczytać więcej o laparoskopii – kliknij (link)
Chcesz przeczytać więcej o histeroskopii – kliknij (link)

 

Dr Monika Drobniak – ginekologia estetyczna

Szczególny obszar zainteresowań dr Moniki Drobniak stanowi ginekologia estetyczna jako nowoczesna dziedzina leczenia i poprawy komfortu w sferze intymnej kobiet.
Dr Monika Drobniak wykonuje zabiegi z użyciem lasera – labioplastyka oraz rewitalizacja pochwy i leczenie nietrzymania moczu (więcej o zabiegach labioplastyki i ginekologii estetycznej – link).

Jest uczestniczką wielu konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Co ważne, doskonali swoje umiejętności i poszerza wiedzę o najnowsze standardy i merytoryczne doniesienia naukowe.

W 2014 roku wzięła udział w pierwszym sezonie telewizyjnego serialu dokumentalnego „Młodzi Lekarze”, ponieważ chciała przybliżyć pacjentom kulisy pracy lekarza szpitalnika i pokazać jak ważna jest odpowiednia – merytoryczna i ciepła opieka nad Pacjentkami.

 

Opieka ambulatoryjna

„Staram się łączyć indywidualne podejście do każdej Pacjentki ze stosowaniem najnowszych standardów medycznych. Kładę nacisk na profilaktykę chorób kobiecych oraz skuteczne mądre leczenie. Właściwie dobieram też metody antykoncepcyjne oraz skuteczne i bezpieczne metody leczenia chorób ginekologicznych.”

Dr Monika Drobniak działalność zawodową rozpoczęła po ukończeniu Pierwszego Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywała w Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” w Warszawie i w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Praskim, z którym wciąż współpracuje po zakończeniu szkolenia specjalizacyjnego .

 

Prywatnie pasjonuje się kinematografią, modą i wykończeniem wnętrz.

To właśnie doktor Monika Drobniak zaprojektowała i zaaranżowała wnętrza i styl Feminature Clinic.

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Artur Drobniak jest współzałożycielem Feminature Clinic i Dyrektorem Medycznym przychodni. Dr Drobniak jest specjalistą położnictwa i ginekologii.

Jego głównym obszarem zainteresowań są zaburzenia endokrynologiczne w ginekologii. W związku z tym często zajmuje się parami z problemem niepłodności. Prowadzi diagnostykę niepłodności oraz jak najskuteczniejsze leczenie, tak by zakończone było posiadaniem zdrowych dzieci. Dr Artur Drobniak diagnozuje też i leczy pacjentki z zespołem policystycznych jajników PCOS i insulinoopornością. Jednym z jego koników zawodowych są choroby tarczycy i ich wpływ na funkcje hormonalne innych układów. Nieprzypadkowo w 2017 roku otworzył przewód doktorski dotyczący właśnie choroby Hashimoto i zaburzeń cyklu miesiączkowego. Pracę doktorską obronił w maju 2022 roku.

Więcej o chorobach tarczycy przeczytasz tutaj (link).

Co to jest PCOS – jak je diagnozować – przeczytasz tutaj (link).

Więcej o niepłodności przeczytasz tutaj (link).

 

Dr Artur Drobniak – opieka nad kobietą w ciąży

W pracy zawodowej zawsze ze zrozumieniem problemu stara się zastosować najskuteczniejszą drogę wyjścia z chorób. Bardzo lubi również współpracę z kobietą cieżarną. Dlatego opiekuje się ciężarnymi prowadząc ciąże fizjologiczne i patologiczne. Odpowiednio przygotowuje pacjentki do właściwej, bezpiecznej drogi porodu. W praktyce zawodowej przykłada też wagę do doskonałej komunikacji z pacjentką w czy i jej najbliższymi.

 

Zabiegi małoinwazyjne w ginekologii – histeroskopia i laparoskopia

Dr n. med. Artur Drobniak ukończył Modern Hysteroscopy Course organizowany przez European Society for Gynecological Endoscopy i z powodzeniem zajmuje się diagnostyką i leczeniem zmian wewnątrzmacicznych. Wykonuje histeroskopię diagnostyczną i histeorskopię operacyjną. Podczas histeroskopii usuwa polipy macicy, mięśniaki macicy, zrosty wewnątrzmaciczne. Wykonuje też histeroskopię w niepłodności ze skaryfikacją (skretchingiem) endometrium. 

Przeprowadza zabieg laparoskopię. W trakcie operacji usuwa torbiele jajników, diagnozuje drożność jajowodów. Niekiedy odpowiednie małoinwazyjne leczenie wymaga usuwania zrostów, co też wykonuje podczas operacji.

Więcej o histeroskopii przeczytasz tutaj (link).

Co to laparoskopia i jak się ją wykonuje – przeczytasz tutaj (link).

Guzy i torbiele jajników są częsta są przyczyną operacji – przeczytaj o nich tutaj.

 

Dr Artur Drobniak – doświadczenie zawodowe

Dr Artur Drobniak swą pracę naukową i kliniczną rozpoczął po ukończeniu I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z nagrodą Studenckiego Towarzystwa Naukowego.

Doświadczenie zawodowe budował odbywając staże i szkolenia w czołowych polskich Klinikach. Przez całą specjalizację był związany ze Szpitalem Klinicznym WUM przy ul. Karowej w Warszawie. 10 lat pracował w czołowej polskiej klinice zajmującej się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych kobiet – Klinice Endokrynologii Ginekologicznej WUM.  Wieloletnia praca jak również dyżury w II Klinice Ginekologii i Położnictwa WUM pozwoliły mu nabyć niezbędną wiedzę i doświadczenie w położnictwie i patologii ciąży.

Dr Artur Drobniak przez wiele lat był również nauczycielem akademickim endokrynologii ginekologicznej studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadził też wykłady na kursach specjalizacyjnych z dziedziny endokrynologii ginekologicznej dla lekarzy w trakcie szkolenia specjalizacyjnego.

Dr Artur Drobniak aktywnie działa w strukturach samorządu lekarskiego. Był Wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej poprzedniej kadencji. Ponadto w poprzedniej i obecnej kadencji kieruje Centralnym Ośrodkiem Badań Innowacji i Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej (COBIK NIL) szkolącym co roku tysiące lekarzy.

Prywatnie pasjonuje się kinematografią, ogrodnictwem oraz sportem.

Doktor Magdalena Grochecka jest współzałożycielem Feminature Clinic.

Dr Magdalena Grochecka jest specjalistką położnictwa i ginekologii. W swojej praktyce zawodowej skupia się na poradnictwie ambulatoryjnym, dążąc do holistycznego objęcia Pacjentki opieką multidyscyplinarną. Jest też uczestniczką 2-letniego kursu estetyki lekarskiej przy Międzynarodowym Centrum Medycyny Anti-Aging.

Szczególny obszar zainteresowań Pani Doktor to ginekologia plastyczna i małoinwazyjna.

Posiada umiejętności i predyspozycje do poprawy komfortu pacjentek w zakresie ginekologii estetycznej polegających na poprawie objętości, kształtu, wielkości i kolorytu warg sromowych. Zajmuje się laserową i radiofrekwencyjną terapią wspomagającą napięcie ściany pochwy u kobiet w każdym wieku.  Obejmuje tym leczeniem m.in. wysiłkowe nietrzymanie moczu i zespół luźnej pochwy. Przeprowadza również operacje plastyczne i rekonstrukcyjne w zakresie sromu i krocza.

Odtwarza błonę dziewiczą. Zajmuje się laseroterapią i leczeniem niezabiegowym zmian sromu, a także terapią miejscową blizn poporodowych i po cięciu cesarskim.

Ponadto dr Magdalena Grochecka wykonuje zabiegi: ostrzyknięcie łechtaczki osoczem bogatopłytkowym O-SHOT®, wypełnienie przedniej ściany pochwy kwasem hialuronowym G-SHOT®, rewitalizację przedsionka i sromu przy użyciu preparatu osocza bogatopłytkowego w przypadku suchości przedsionka pochwy, liszaja twardzinowego, atrofii urogenitalnej. Z powodzeniem prowadzi terapię bolesnych stosunków płciowych. Dr Grochecka wykonuje nacięcie niepodatnej błony dziewiczej, a także relaksację nadmiernie napiętych mięśni pochwy toksyną botulinową. Ponadto jest w stałym kontakcie z psychoterapeutą – seksuologiem i fizjoterapeutką uroginekologiczną.

Więcej o ginekologii estetycznej w Feminature Clinic przeczytasz tutaj (link).

Jest członkiem ASCCP – Amerykańskiego Stowarzyszenia Kolposkopii i Patologii Szyjki Macicy. Posiada też certyfikat umiejętności kolposkopowych Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy będącej członkiem Europejskiej Federacji Kolposkopii. Diagnozuje i leczy pełne spektrum patologii szyjki macicy i sromu. Specjalizuje się również w diagnostyce i leczeniu chorób autoimmunologicznych sromu oraz infekcji – w tym przenoszonych drogą płciową – układu rodnego i nadżerek szyjki macicy – farmakologicznie jak i operacyjnie. Wykonuje elektrokonizację szyjki macicy oraz histeroskopię diagnostyczną i operacyjną.

Dr Grochecka zajmuje się leczeniem zaburzeń cyklu miesiączkowego oraz zaburzeń hormonalnych. Szczególnie tych, które skutkują pojawianiem się nadmiernego owłosienia lub problemów skórnych.

Wykształcenie dr Magdaleny Grocheckiej

Dr Grochecka ukończyła II Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Specjalistycznym im św. Rodziny, Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” i w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Praskim. Prowadziła także wykłady w Szkole Rodzenia Izabeli Dembińskiej przy Szpitalu Praskim. Jako wykładowca, prowadziła zajęcia ze studentami na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu w ramach studiów doktoranckich z zakresu ginekologii i położnictwa.

Jako priorytet uznaje zdrowie swoich pacjentek, przyjazną atmosferę podczas wizyty i dobry kontakt interpersonalny. Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w konferencjach i kursach specjalistycznych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

 

W tak zwanym wolnym czasie panią Doktor zajmuje sztuka malarska XIX w, kynologia, ogrodnictwo i podróże. Ponadto pasjonuje ją beletrystyka – thrillery medyczne i kryminały oraz opera i muzyka klasyczna, w szczególności symfoniczna.

Mama Aleksandra (13 lat). Właścicielka dwóch owczarków – szkockiego i szetlandzkiego oraz dystyngowanej kotki.

Dr Katarzyna Wiśniewska jest specjalistką położnictwa i ginekologii oraz specjalistką endokrynologii.

Dr Katarzyna Wiśniewska w praktyce klinicznej zajmuje się diagnostyka i leczeniem niepłodności. Prowadzi pracy od samego początku problemu, przeprowadza właściwą diagnostykę i wdraża leczenie.  Wykonuje badania hormonalne i stymulację owulacji. Ponadto z uwagi na swoje zainteresowania endokrynologią i zdobyte w tej dziedzinie wykształcenie prowadzi pacjentki z zespołem policystycznych jajników PCOS i insulinoopornością. Dobiera antykoncepcję właściwą dla danej kobiety. Zakłada również wkładki wewnątrzmaciczne – Kyleena i Milena. Zawsze stara się, by decyzje o formie antykoncepcji podejmować wspólnie z pacjentką.

Dr Katarzyna Wiśniewska lubi współpracę z pacjentkami w ciąży. Prowadzi ciąże zarówno fizjologiczne, jak i kobiet z różnymi zaburzeniami hormonalnymi: chorobami tarczycy, cukrzycą czy nadciśnieniem tętniczym.

Jeśli masz zaburzenia miesiączkowania dr Katarzyna Wiśniewska właściwie wskaże przyczynę zaburzeń miesiączkowania. Ponadto prowadzi tez pacjentki z hiperprolaktynemią.

Więcej o niepłodności przeczytasz tutaj (link).

Więcej o zaburzeniach miesiączkowania przeczytasz tutaj (link). 

 

Dr Katarzyna Wiśniewska – doświadczenie

Ukończyła z wyróżnieniem I Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Warszawie

Szkolenie specjalizacyjne w zakresie położnictwa i ginekologii odbywała w Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” w Warszawie oraz w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu „Solec” w Warszawie. Karierę zawodową kontynuowała w Szpitalu Solec, a następnie w Szpitalu Praskim w Warszawie.

Dr Wiśniewska następnie odbyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Endokrynologii w wiodącej w Polsce Klinice Endokrynologii CMKP, w I Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Diagnostyki Endokrynologicznej Diabetologii i Zaburzeń Metabolicznych, w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.

Nowości w endokrynologii nie są obce dla Pani Doktor

Doktor Katarzyna Wiśniewska stale pogłębia wiedzę na kursach i szkoleniach krajowych i zagranicznych w zakresie endokrynologii, andrologii oraz anti-aging, a także w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

W codziennej pracy dr Wiśniewską charakteryzuje zaangażowanie, rzetelność i profesjonalizm. Z kolei przyjazne nastawienie do pacjentek z indywidualnym podejściem do ich potrzeb pomaga we współpracy i skuteczności leczenia. Dzięki temu i skutecznym terapiom pacjentki chętnie do niej wracają i polecają ją innym kobietom.

Dr Damian Warzecha jest specjalistą w zakresie położnictwa i ginekologii zajmującym się przed wszystkim niepłodnością: diagnostyką i leczeniem oraz położnictwem.

Dr Damian Warzecha zawodowo zainteresowany głównie zagadnieniami związanymi z perinatologią, diagnostyką i leczeniem niepłodności oraz endometriozą.  Dlatego temat jego pracy doktorskiej dotyczył zaburzeń płodności oraz jakości życia kobiet z endometriozą. W 2020 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

W swojej praktyce zajmuje się dokładną diagnostyka obojga partnerów: kobiety i mężczyzny w zakresie niepłodności. Prowadzi taką parę przez cały proces diagnostyki i terapii niepłodności. Często spotyka się w praktyce z chorymi na endometriozę. W przypadkach pacjentek z endometriozą zajmuje się właściwą, nowoczesną farmakoterapią endometriozy.

Dr Damian Warzecha prowadzi również ciąże fizjologiczne i u kobiet z problemami zdrowotnymi i chorobami. Pracuje obecnie oddziale ginekologiczno – położniczym Szpitala Południowego w Warszawie, gdzie zajmuje się też przyjmowaniem porodów.

Dowiedz się więcej o endometriozie (link).

Dowiedz się więcej o niepłodności – diagnostyce i leczeniu (link).

Doświadczenie naukowe i zawodowe – dr Warzecha

W 2015 roku ukończył I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2017 roku przewodniczy sekcji specjalistycznej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (ENTOG Polska), zrzeszającą lekarzy specjalizujących się oraz młodych specjalistów w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii. Jest też członkiem zarządu Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Ponadto uczestniczył w zagranicznych kursach oraz programach stypendialnych w zakresie leczenia endometriozy m.in. w Tenon Hospital  (Paryż, 2018 r.), Institut de Recherche contre les Cancers de l’Appareil Digestif (IRCAD, Strasburg, 2019 r.).

Był asystentem w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy Placu Starynkiewicza w Warszawie. Obecnie związany ze Szpitalem Południowym w Warszawie, gdzie pracuje na oddziale ginekologii i położnictwa.

Dr Ewa Janowska jest specjalistką położnictwa i ginekologii. Specjalizuje się w położnictwie i ultrasonografii płodowej.

Dr Ewa Janowska  jest związana zawodowo ze Szpitalem Klinicznym im. ks. A. Mazowieckiej w Warszawie. Dyżuruje na Sali Porodowej. Sama często mówi, że w relacji lekarz – pacjent najważniejsze jest dla niej poczucie bezpieczeństwa i komfortu pacjentek. Natomiast kluczem do sukcesu mamy i jej rozwijającego się dziecka jest merytoryczna wiedza i otwarcie na potrzeby kobiet.

Dr Janowska Ewa – położnictwo i USG ciąży

Dr Janowska prowadzi zarówno ciąże fizjologiczne jak i wysokiego ryzyka. Szczególnie interesuje się diagnostyką prenatalną. Wykonuje badania USG referencyjne: I, II i III trymestru.

Ponadto posiada certyfikaty uprawniające do wykonywania specjalistycznych badań USG płodu: The Fetal Medicine Foundation (FMF) oraz Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Jest Członkinią ISUOG (International Society of Ultrasound in Obstetrics nad Gynecology). Zawsze stara się poszerzać wiedzę i naukowe horyzonty, dlatego odbywała staże zagraniczne w zakresie diagnostyki płodowej w prestiżowych ośrodkach w Berlinie i Londynie.

Więcej o badaniu I trymestru w artykuł napisanym przez dr Janowską dowiesz się tutaj.

Więcej o testach DNA płodowego – testach NIPT w artykule autorstwa dr Janowskiej dowiesz się tutaj. 

W ginekologii stawia przede wszystkim nacisk na profilaktykę onkologiczną i właściwe leczenie chorób narządu rodnego. Jako kobieta uważa, że równie ważny jest dobór optymalnej metody antykoncepcyjnej czy terapii hormonalnej.

Prywatnie: jej rodzinnym miastem jest Kraków, który zamieniła na Warszawę w 2007 roku; wychowuje syna; zainteresowanie fotografią odziedziczyła po ojcu, a kolarstwem szosowym nabyła z partnerem życiowym.

Dr Katarzyna Suchta jest specjalistką położnictwa i ginekologii oraz specjalistką endokrynologii. Z wykształcenia jest również psychologiem.

Dr Katarzyna Suchta pracuje w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ul. Karowej, gdzie ukończyła szkolenie specjalizacyjne z Położnictwa i Ginekologii.

Dr Katarzyna Suchta zajmuje się diagnostyką i leczeniem:  ginekologiczno-endokrynologicznym i endokrynologicznym oraz położniczym. Prowadzi też ciąże. Ponadto wykonuje USG ginekologiczne oraz USG ciąży (oprócz USG referencyjnych).

Wykształcenie dr Suchty – endokrynologa, powoduje, że w obszarze jej zawodowych zainteresowań w szczególności znajdują się:

niepłodność kobieca i męska (link – co to jest niepłodność)
zespół policystycznych jajników (link – co to jest zespół policystycznych jajników)
endometrioza (link – co to jest endometrioza)
zaburzenia cyklu miesiączkowego (link – jakie są zaburzenia miesiączkowania)
– zaburzenia endokrynologiczne
– leczenie otyłości
– seksuologia
– aspekty psychologiczne chorób ginekologicznych i endokrynologicznych
– wulwodynia (bolesność sromu)

Wszystkie pacjentki dr Suchta prowadzi kompleksowo: od dokładnej właściwej diagnostyki, przez rozpoznanie choroby, po nowoczesną skuteczną terapię.

 

Dr n. med. Katarzyna Suchta  – doświadczenie zawodowe

Dr Suchta jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Szkolenie specjalizacyjne z Endokrynologii ukończyła w Klinice Endokrynologii CMKP, w I Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Diagnostyki Endokrynologicznej Diabetologii i Zaburzeń Metabolicznych, w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.
Ponadto dr Katarzyna Suchta jest wykładowcą akademickim na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie prowadzi zajęcia z przyszłymi lekarzami w zakresie endokrynologii ginekologicznej.
Ukończyła też 2-letnie podyplomowe szkolenie z seksuologii w ramach Szkoły Terapii Seksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz. Jest również absolwentką warsztatów dotyczących bólu sromu. Dr Suchta jest lekarzem specjalizującym się w rozpoznawaniu i leczeniu wulwodynii w województwie mazowieckim.

Holistyczna opieka i dobra komunikacja – klucz do sukcesu terapeutycznego

Jak sama mówi: „Kluczowe dla mnie jest znalezienie wyjścia w każdej zdrowotnej sytuacji z jaką zgłasza się do mnie kobieta, zgodnie z wiedza medyczną i z poszanowaniem zdania i możliwości pacjentki. Kluczem do sukcesu, prócz odpowiedniej wiedzy, jest prawidłowa komunikacja i dobra atmosfera w relacji lekarz-pacjent”.

Dr Raczyński Adam jest specjalistą ginekologii i położnictwa. Prowadzi ciąże i zajmuje się położnictwem.

Dr Adam Raczyński pracuje w Szpitalu Św. Zofii przy ul. Żelaznej w Warszawie. Prowadzi ciąże zarówno fizjologiczne jak i patologiczne. Kieruje też i kwalifikuje do cięć cesarskich, operacji jak i do drobnych zabiegów ginekologicznych, które odbywają się w jego macierzystym szpitalu. Jeśli potrzebujesz usunąć polip szyjki lub jamy macicy – dr Raczyński wykona histeroskopię i usunie te zmiany.

Dr Adam Raczyński wykonuje USG piersi, co dla pacjentek gwarantuje całą kompleksową opiekę na jednej wizycie. Obejmuje ona wywiad lekarski, niezbędne badanie, cytologia, usg ginekologiczne i usg piersi. Dodatkową umiejętnością dr Raczyńskiego jest wykonywanie biopsji gruboigłowych piersi. Ta umiejętność zapewnia kompleksową opiekę dla kobiet z problemami piersi – od badania, poprzez USG aż po biopsję z badaniem histopatologicznym, jeśli jest potrzebna.

Więcej o biopsji gruboigłowej piersi przeczytasz tutaj.

 

Dr Raczyński Adam jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2014). Szkolenie specjalizacyjne z ginekologii odbywał w szpitalu św. Zofii w Warszawie, gdzie nadal pracuje i dyżuruje.

W swojej pracy charakteryzuje się holistycznym spojrzeniem na pacjentkę i jej zdrowotne problemy. Lubi również współpracę z kobietami w ciąży. Dlatego zawsze stara się, by opieka była na najwyższym poziomie merytorycznym jak i w miłej atmosferze. 

Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci (Gabi, Jaś i Hela)

Dr Aleksandra Zyguła jest specjalistką ginekologii oraz specjalistką endokrynologii ginekologicznej.

Dr Aleksandra Zyguła jest wykształconym lekarzem, szczególnie ukierunkowanym na zaburzenia hormonalne i leczenie problemów z płodnością.  Jak sama mówi: „w codziennej praktyce szczególnie bliski jest mi temat diagnostyki i leczenia niepłodności oraz zaburzeń endokrynologicznych”. Szczególnie interesuje się też diagnostyką i leczeniem zespołu policystycznych jajników czy farmakologicznym leczeniem endometriozy. Prowadzi pacjentkę od etapu diagnostyki po rozpoznanie i wdrożenie leczenia.

Więcej o niepłodności przeczytasz tutaj.

Więcej o zaburzeniach miesiączkowania przeczytasz tutaj.

Bardzo chętnie opiekuje się kobietami w ciąży. Właśnie dlatego jej praca doktorska dotyczyła kobiet ciężarnych. Zawsze na wizycie z ciężarną stara się bardzo dokładnie tłumaczyć pacjentce wszystkie niuanse związane z przebiegim ciąży i wzrostem dziecka.

Dr Zyguła – doświadczenie zawodowe

Dr Aleksandra Zyguła w 2010 roku ukończyła II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Po stażu podyplomowym odbywała specjalizację w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii w I Katedrze i Klinice Położnictwa
i Ginekologii WUM, w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka przy ul. Starynkiewicza.
Od 2019 roku jest specjalistą położnictwa i ginekologii, a ponadto w listopadzie 2021 r. zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.

W 2021 roku z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską poruszającą problematykę stresu oksydacyjnego w ciąży, uzyskując tytuł Doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Od 2012 roku do 2023 roku pracowała w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka przy Pl. Starynkiewicza 1/3 w Warszawie. Ta też nieustannie poszerzała swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Aktywnie uczestniczy również w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Jest też członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

W stosunku do pacjenta najważniejsze jest dla dr Zyguły indywidualne podejście oraz skuteczna pomoc w określonych problemach.

Dr hab. n. med. Szpotańska Monika jest specjalistką w dziedzinie położnictwa i ginekologii, specjalistką genetyki klinicznej oraz perinatologiem.

Profesor Monika Szpotańska od początku swej kariery zawodowej szczególne zainteresowanie poświęcała ultrasonograficznej diagnostyce prenatalnej, która stała się i jest jej pasją do dzisiaj. Wykonuje badania prenatalne USG I , II i III trymestru. Przeprowadza również, gdy jest to potrzebne, badania inwazyjne – amniopunkcję i biopsję kosmówki.

Z racji swojej wiedzy i wykształcenia konsultuje także pary wymagające pomocy genetyka klinicznego, np. po wielu poronieniach tzw. poronieniach nawykowych.  

Posiada certyfikaty z diagnostyki prenatalnej sekcji ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (PTGiP) oraz Fetal Medicine Foundation (FMF). Certyfikaty te uprawniają do przeprowadzania rozszerzonej diagnostyki ultrasonograficznej w I i II trymestrze. Uwzględniają też ryzyko chorób genetycznych u dziecka wraz z oceną ryzyka wystąpienia stanu przedrzucawkowego czy porodu przedwczesnego związanego z niewydolnością cieśniowo-szyjkową.

 

Ciąża – zarówno fizjologiczna i patologiczna – nie jest problemem w prowadzeniu dla Pani Profesor

Wieloletnia praktyka kliniczna w ośrodkach III stopnia referencyjności umożliwiła prof. Szpotańskiej rozwój kliniczny i naukowy w zakresie opieki oraz prowadzenia ciąż u kobiet wysokiego ryzyka powikłań matczyno-płodowych. Zagadnienie planowania ciąż oraz zdrowia reprodukcyjnego jest jej konikiem. Właśnie grupa kobiet z wysokim ryzykiem powikłań ciążowych (kobiet po przeszczepieniu narządu) stała się tematem jej pracy doktorskiej. Obrona pracy została wyróżniona na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dalsza praca naukowa zaowocowała cyklem publikacji stanowiących osiągnięcie naukowe.

W 2019 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Został on nadany przez Radę Dyscypliny Naukowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Dr Monika Szpotańska – wykształcenie i praktyka zawodowa

Profesor Monika Szpotańska ukończyła studia na I Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie.
Przez wiele lat pracowała jako Adiunkt na Oddziale Patologii Ciąży i Położnictwa Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy Placu Starynkiewicza.
Specjalizację z perinatologii odbywała min. na Oddziale Patologii Ciąży Szpitala Klinicznego im. W. Orłowskiego.

Od kilku lat współpracuje również z Poradnią Genetyczną Instytutu Matki i Dziecka. Tam też udziela genetycznych konsultacji prenatalnych.

Jest członkiem PTGiP oraz International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynaecology (ISUOG).

W 2020 roku prof. Szpotańska otrzymała tytuł specjalisty w dziedzinie genetyki klinicznej, który dodatkowo poszerzył możliwości udzielanych konsultacji prenatalnych. Kwalifikuje do zabiegów inwazyjnych jak amniopunkcja czy biopsja kosmówki, które również w swej praktyce wykonuje.

 

Więcej o badaniach prenatalnych przeczytasz tutaj.