feminature clinic

Doktor Monika Drobniak jest specjalistką Położnictwa i Ginekologii.
To współzałożycielka Feminature CLINIC.

W codziennej praktyce zajmuje się przede wszystkim położnictwem i ginekologią operacyjną. Prowadzi ciąże fizjologiczne i z towarzyszącymi patologiami ciąży, a także zajmuje się nowoczesną diagnostyką i leczeniem zmian w zakresie narządu rodnego. Wykonuje zabiegi operacyjne przy użyciu technik małoinwazyjnych jak laparoskopia i histeroskopia.

Szczególny obszar zainteresowań stanowi ginekologia estetyczna jako nowoczesna dziedzina leczenia i poprawy komfortu w sferze intymnej kobiet. Wykonuje zabiegi z użyciem lasera – labioplastykę oraz rewitalizację pochwy i leczenie nietrzymania moczu.

Jest uczestniczką wielu konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, doskonali swoje umiejętności i poszerza wiedzę o najnowsze standardy i merytoryczne doniesienia naukowe.
W 2014 roku wzięła udział w pierwszym sezonie telewizyjnego serialu dokumentalnego „Młodzi Lekarze”, ponieważ chciała przybliżyć pacjentom kulisy pracy lekarza szpitalnika i pokazać jak ważna jest odpowiednia – merytoryczna i ciepła opieka nad Pacjentkami.

Stara się łączyć indywidualne podejście do każdej Pacjentki ze stosowaniem najnowszych standardów medycznych, kładąc nacisk na profilaktykę chorób kobiecych, właściwy dobór metody antykoncepcyjnej oraz skuteczne i bezpieczne metody leczenia.

Działalność zawodową rozpoczęła po ukończeniu Pierwszego Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywała w Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” w Warszawie i w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Praskim, z którym wciąż współpracuje po zakończeniu szkolenia specjalizacyjnego .

Prywatnie pasjonuje się kinematografią, modą i wykończeniem wnętrz.
To właśnie doktor Monika Drobniak zaprojektowała i zaaranżowała wnętrza i styl Feminature Clinic.

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Artur Drobniak jest współzałożycielem Feminature Clinic i Dyrektorem Medycznym placówki.

Jego głównym obszarem zainteresowań są zaburzenia endokrynologiczne w ginekologii. Zajmuje się parami z problemem niepłodności, prowadząc je przez diagnostykę tego schorzenia oraz jak najskuteczniejsze leczenie, tak by zakończone było posiadaniem zdrowych dzieci. Prowadzi pacjentki z zespołem policystycznych jajników i insulinoopornością. Jednym z jego koników zawodowych są choroby tarczycy i ich wpływ na funkcje hormonalne innych układów. Nieprzypadkowo w 2017 roku otworzył przewód doktorski dotyczący właśnie choroby Hashimoto i zaburzeń cyklu miesiączkowego. Pracę doktorską obronił w maju 2022 roku. W pracy zawodowej zawsze ze zrozumieniem problemu stara się zastosować najskuteczniejszą drogę wyjścia z chorób. Bardzo lubi współpracę z kobietą cieżarną. Opiekuje się ciężarnymi prowadząc ciąże fizjologiczne i patologiczne.

Dr n. med. Artur Drobniak ukończył Modern Hysteroscopy Course organizowany przez European Society for Gynecological Endoscopy i z powodzeniem zajmuje się diagnostyką i leczeniem zmian wewnątrzmacicznych.

Dr Artur doświadczenie zawodowe budował odbywając staże i szkolenia w czołowych polskich Klinikach. Przez całą specjalizację był związany ze Szpitalem Klinicznym WUM przy ul. Karowej w Warszawie. 10 lat pracował w czołowej polskiej klinice zajmującej się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych kobiet – Klinice Endokrynologii Ginekologicznej WUM. Swą pracę naukową i kliniczną rozpoczął po ukończeniu I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z nagrodą Studenckiego Towarzystwa Naukowego. Wieloletnia praca i dyżury w II Klinice Ginekologii i Położnictwa WUM pozwoliły mu nabyć niezbędną wiedzę i doświadczenie w położnictwie i patologii ciąży.

Dr Artur Drobniak przez wiele lat był nauczycielem akademickim endokrynologii ginekologicznej studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadził wykłady na kursach specjalizacyjnych z dziedziny endokrynologii ginekologicznej dla lekarzy w trakcie szkolenia specjalizacyjnego.

Doktor Drobniak aktywnie działa w strukturach samorządu lekarskiego. Był Wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej poprzedniej kadencji. W poprzedniej i obecnej kadencji kieruje Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej szkolącym co roku tysiące lekarzy.

Prywatnie pasjonuje się kinematografią, ogrodnictwem oraz sportem.

Doktor Magdalena Grochecka jest współzałożycielem Feminature Clinic.

Ukończyła II Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Specjalistycznym im św. Rodziny, Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” i w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Praskim. Prowadziła wykłady w Szkole Rodzenia Izabeli Dembińskiej przy Szpitalu Praskim. Jako wykładowca, prowadziła zajęcia ze studentami na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu w ramach studiów doktoranckich z zakresu ginekologii i położnictwa.

Obecnie w swojej praktyce zawodowej skupia się na poradnictwie ambulatoryjnym, dążąc do holistycznego objęcia Pacjentki opieką multidyscyplinarną.

Szczególny obszar zainteresowań pani doktor to ginekologia plastyczna i małoinwazyjna.
Posiada umiejętności i predyspozycje do poprawy komfortu pacjentek w zakresie ginekologii estetycznej polegających na poprawie objętości, kształtu i kolorytu warg sromowych oraz na laserowej terapii wspomagającej napięcie ściany pochwy u kobiet w każdym wieku. Wykonuje operacje plastyczne w zakresie sromu i krocza. Zajmuje się laseroterapią i leczeniem niezabiegowym zmian sromu, a także terapią miejscową blizn poporodowych i po cięciu cesarskim.

Posiada certyfikat umiejętności kolposkopowych Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy będącej członkiem Europejskiej Federacji Kolposkopii. Diagnozuje i leczy pełne spektrum patologii szyjki macicy i sromu. Specjalizuje się w leczeniu infekcji – w tym przenoszonych drogą płciową – układu rodnego i nadżerek szyjki macicy – farmakologicznie jak i operacyjnie.
Wykonuje elektrokonizację szyjki macicy oraz histeroskopię diagnostyczną i operacyjną.

Jako priorytet uznaje zdrowie swoich pacjentek, przyjazną atmosferę podczas wizyty i dobry kontakt interpersonalny. Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w konferencjach i kursach specjalistycznych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

W tak zwanym wolnym czasie panią Doktor pasjonuje ogrodnictwo, podróże, motoryzacja, beletrystyka – thrillery medyczne i kryminały, opera i muzyka klasyczna, w szczególności symfoniczna.

Mama Aleksandra (14 lat).
Właścicielka trzech zwariowanych owczarków szetlandzkich i dystyngowanej kotki.

Doktor Katarzyna Wiśniewska jest specjalistą położnictwa i ginekologii oraz specjalistą endokrynologii.

Ukończyła z wyróżnieniem I Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Warszawie

Szkolenie specjalizacyjne w zakresie położnictwa i ginekologii odbywała w Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” w Warszawie oraz w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu „Solec” w Warszawie. Karierę zawodową kontynuowała w Szpitalu Solec, a następnie w Szpitalu Praskim w Warszawie.

Następnie odbyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Endokrynologii w wiodącej w Polsce Klinice Endokrynologii CMKP, w I Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Diagnostyki Endokrynologicznej Diabetologii i Zaburzeń Metabolicznych, w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.

Doktor Wiśniewska stale pogłębia wiedzę na kursach i szkoleniach krajowych i zagranicznych w zakresie endokrynologii, andrologii oraz anti-aging, a także w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

W codziennej pracy charakteryzuje ją zaangażowanie, rzetelność, profesjonalizm oraz  przyjazne nastawienie do pacjentek z indywidualnym podejściem do ich potrzeb.

Dr n.med. Damian Warzecha jest specjalistą w zakresie położnictwa i ginekologii. Jest asystentem w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy Placu Starynkiewicza w Warszawie.

Zawodowo zainteresowany głównie zagadnieniami związanymi z perinatologią, diagnostyką i leczeniem niepłodności oraz endometriozą. W 2020 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, broniąc pracy na temat zaburzeń płodności oraz jakości życia kobiet z endometriozą.

Jest członkiem zarządu Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

W 2015 roku ukończył I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2017 roku przewodniczy sekcji specjalistycznej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (ENTOG Polska), zrzeszającą lekarzy specjalizujących się oraz młodych specjalistów w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii.

Ponadto uczestniczył w zagranicznych kursach oraz programach stypendialnych w zakresie leczenia endometriozy m.in. w Tenon Hospital  (Paryż, 2018 r.), Institut de Recherche contre les Cancers de l’Appareil Digestif (IRCAD, Strasburg, 2019 r.).

Jestem specjalistką położnictwa i ginekologii, z pasją do zajmowania się kobietami w ciąży.

Owocem mojej fascynacji zagadnieniami związanymi z ciążą i pracą na bloku porodowym jest kierowanie od 2019 roku Oddziałem Patologii Ciąży Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie. Jestem także wykładowcą Wydziału Medycznego Uniwersytetu Łazarskiego w Warszawie.

Zajmuje się prowadzeniem ciąż fizjologicznych i patologicznych przyjmowaniem porodów i wykonywaniem cięć cesarskich oraz diagnostyką prenatalną.

Kompleksową opiekę nad ciężarną, prócz pracy w szpitalu, umożliwia mi wykonywanie badań USG w ciąży, w tym badań referencyjnych I, II i III trymestru. Pracując na najlepszym sprzęcie w Feminature Clinic, ze wspaniałymi pacjentkami, zawsze staram się by satysfakcja z przeprowadzonego badania dotyczyła i pacjentki i mnie jako lekarza ultrasonografisty.

Posiadam certyfikaty FMF w diagnostyce płodowej oraz certyfikat ultrasonografisty Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa oraz International Society of Urasound in Obsterics and Gynecology.

Moje zainteresowania zawodowe nieprzypadkowo powiodły mnie do realizacji pracy doktorskiej z zakresu ultrasonografii śródporodowej. Zainteresowania naukowe realizuję także będąc redaktorem działu ultrasonografii w położnictwie i ginekologii międzynarodowego czasopisma Journal of Ultrasonography.

Aktywnie udzielam się w pracy samorządowej, będąc Zastępcą Okregowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Warszawie.

Zawsze staram się otoczyć pacjentkę możliwie najbardziej profesjonalną opieką, tak by w tym ważnym momencie życia jakim jest okres ciąży, porodu i połogu czuła wsparcie ze strony profesjonalisty w naszej dziedzinie. Zapraszam do Feminature Clinic, pacjentki przyjmuję w czwartki.

Dr n. med. Aleksandra Zyguła w 2010 roku ukończyła II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Po stażu podyplomowym odbywała specjalizację w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii w I Katedrze i Klinice Położnictwa
i Ginekologii WUM, w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka przy ul. Starynkiewicza.
Od 2019 roku jest specjalistą położnictwa i ginekologii, a ponadto w listopadzie 2021 r. zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.

W 2021 roku z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską poruszającą problematykę stresu oksydacyjnego w ciąży, uzyskując tytuł Doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jak sama mówi: „w codziennej praktyce szczególnie bliski jest  temat diagnostyki i leczenia niepłodności oraz zaburzeń endokrynologicznych.”

Od 2012 roku pracuje w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka przy Pl. Starynkiewicza 1/3 w Warszawie, gdzie nieustannie poszerza swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Aktywnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

W stosunku do pacjenta najważniejsze jest dla dr Zyguły indywidualne podejście oraz skuteczna
pomoc w określonych problemach.

Doktor Piotr Świderczak jest specjalistą położnictwa i ginekologii. Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To czynny członek Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Doświadczenie zawodowe uzyskał pracując w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Karowej w Warszawie, gdzie nadal pracuje. Swą wiedzę i praktykę lekarską zdobywał i poszerzał również odbywając staże i szkolenia miedzy innymi w klinikach w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Jest nauczycielem akademickim, prowadzi zajęcia akademickie ze studentami Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada  certyfikat umiejętności Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, który pozwala na wykonywanie badań ultrasonograficznych w zakresie ginekologii i położnictwa według wymaganych standardów.

W praktyce zawodowej zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem w zakresie ginekologii i położnictwa oraz diagnostyką niepłodności. Jego główne zainteresowania to laparoskopowe techniki operacyjne, diagnostyka ultrasonograficzna w ginekologii i położnictwie oraz ginekologia onkologiczna. Prowadzi ciąże fizjologiczne i patologiczne. Zawsze stawia na wysoki standard udzielanych konsultacji oraz odpowiednią, profesjonalną i miłą atmosferę w trakcie wizyt.

Poza medycyną interesuje się lotnictwem, elektroniką i sieciami informatycznymi. W wolnych chwilach uwielbia spędzać czas z synem Leonem.

Dr Ewa Janowska jest specjalistką położnictwa i ginekologii, związana zawodowo ze Szpitalem Klinicznym im. ks. A. Mazowieckiej w Warszawie.

W relacji lekarz – pacjent najważniejsze jest dla niej poczucie bezpieczeństwa i komfortu pacjentek, a kluczem do sukcesu jest merytoryczna wiedza i otwarcie na potrzeby kobiet.

Interesuje się diagnostyką prenatalną. Posiada certyfikaty uprawniające do wykonywania specjalistycznych badań USG płodu: The Fetal Medicine Foundation (FMF) oraz Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.
Członkini ISUOG (International Society of Ultrasound in Obstetrics nad Gynecology).

Prowadzi zarówno ciąże fizjologiczne jak i wysokiego ryzyka.
W ginekologii stawia przede wszystkim nacisk na profilaktykę onkologiczną i właściwe leczenie chorób narządu rodnego oraz równie ważny dobór optymalnej metody antykoncepcyjnej czy terapii hormonalnej.

Prywatnie: jej rodzinnym miastem jest Kraków, który zamieniła na Warszawę w 2007 roku; wychowuje syna; zainteresowanie fotografią odziedziczyła po ojcu, a kolarstwem szosowym nabyła z partnerem życiowym.

Dr hab. n. med. Monika Szpotańska jest specjalistką w dziedzinie położnictwa i ginekologii, specjalistką
genetyki klinicznej, a aktualnie odbywa kolejne szkolenie specjalizacyjne z perinatologii.

Ukończyła studia na I Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. Przez
wiele lat pracowała jako Adiunkt na Oddziale Patologii Ciąży i Położnictwa Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Aktualnie pracuje na Oddziale Patologii Ciąży Samodzielnego Publicznego
Szpitala Klinicznego im. W. Orłowskiego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (CMKP). Od kilku lat współpracuje również z Poradnią Genetyczną Instytutu Matki i Dziecka, gdzie udziela genetycznych konsultacji prenatalnych.

Od początku swej kariery zawodowej szczególne zainteresowanie poświęcała ultrasonograficznej diagnostyce prenatalnej, która stała się i jest jej pasją do dzisiaj.
Posiada certyfikaty z diagnostyki prenatalnej sekcji ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (PTGiP) oraz Fetal Medicine Foundation (FMF), uprawniający do przeprowadzania rozszerzonej diagnostyki ultrasonograficznej w I i II
trymestrze wraz z oceną ryzyka wystąpienia stanu przedrzucawkowego czy porodu przedwczesnego związanego z niewydolnością cieśniowo-szyjkową.

 

Jest członkiem PTGiP oraz International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynaecology (ISUOG).
W 2020 roku prof. Szpotańska otrzymała tytuł specjalisty w dziedzinie genetyki klinicznej, który dodatkowo poszerzył możliwości udzielanych konsultacji prenatalnych i kwalifikacji do zabiegów inwazyjnych jak amniopunkcja czy biopsja kosmówki, które również w swej praktyce wykonuje.

Wieloletnia praktyka kliniczna w ośrodkach III stopnia referencyjności umożliwiła prof. Szpotańskiej rozwój kliniczny i naukowy w zakresie opieki oraz prowadzenia ciąż u kobiet wysokiego ryzyka powikłań matczyno-płodowych. Zagadnienie planowania ciąż oraz zdrowia reprodukcyjnego u kobiet z grupy wysokiego ryzyka powikłań ciążowych (kobiet po przeszczepieniu narządu) stało się tematem jej pracy doktorskiej, której obrona została wyróżniona na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a następnie cyklu publikacji, stanowiących osiągnięcie naukowe, za które w 2019 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych i nauk o zdrowiu nadany przez Radę Dyscypliny Naukowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.