feminature clinic
onkolog, ginekolog, ultrasonografista, kolposkopista

dr n. med. Katarzyna Jalinik

Dr Katarzyna Jalinik jest specjalistką położnictwa ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. Ponadto od wielu lat posiada certyfikaty badań USG: The Fetal Medicine Foundation, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, certyfikat The International Ovarian Tumor Analysis (IOTA) oraz certyfikat badań kolposkopowych szyjki macicy.

Dr Katarzyna Jalinik specjalizuje się w onkologii ginekologicznej oraz kolposkopii. Zajmuje się również pacjentkami z podejrzeniem chorób nowotworowych oraz opiekuje się kobietami już po rozpoznaniu raka. Operuje nowotwory szyjki macicy, tronu macicy oraz raka jajnika. Dr Jalinik wykonuje rownież badania diagnostyki prenatalnej, ultrasonografię położniczą i ginekologiczną. Prowadzi ciąże fizjologiczne i powikłane.

O guzach i torbielach jajników przeczytasz tutaj

W Feminature Clinic konsultuje pacjentki z zakresu ginekologii i położnictwa oraz onkologi ginekologicznej oraz wykonuje referencyjne badania ultrasonograficzne. Przeprowadza też drobne zabiegi ginekologiczne (biopsja szyjki macicy, wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy, biopsja zmian w obrębie pochwy i sromu) oraz wykonuje badanie kolposkopia.

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o cytologii przeczytasz tutaj.

Co to kolposkopia, co to są wycinki z szyjki macicy lub biopsja szyjki macicy – zajrzyj tu.

 

Doświadczenie zawodowe

Dr Jalinik obecnie jest starszym asystentem w Klinice Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii w Warszawie. Wcześniej przez wiele lat pracowała w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu przy ul. Karowej w Warszawie.

Ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie oraz studia doktoranckie dotyczące chemioterapii w leczeniu raka jajnika.

Dr Katarzyna Jalinik to uczestniczka kursów i szkoleń z zakresu ginekologii onkologicznej oraz zastosowania ultrasonografii w położnictwie i ginekologii w Polsce, Anglii, Niemczech i Włoszech, w tym szkolenia w The Harris Birthright Research Centre for Fetal Medicine, King`s College Hospital w Londynie.  Jest też współautorką wielu publikacji w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Należy także do Międzynarodowego Towarzystwa Ultrasonografii w Położnictwie i Ginekologii (ISUOG).

 

 

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »