feminature clinic
onkolog, ginekolog, ultrasonografista, kolposkopista

dr n. med. Katarzyna Jalinik

Doktor Katarzyna Jalinik jest specjalistką położnictwa ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. Ponadto od wielu lat posiada certyfikaty badań USG: The Fetal Medicine Foundation, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, certyfikat The International Ovarian Tumor Analysis (IOTA) oraz certyfikat badań kolposkopowych szyjki macicy.

Obecnie jest starszym asystentem w Klinice Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii w Warszawie. Wcześniej przez wiele lat pracowała w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu przy ul. Karowej w Warszawie.

Ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie oraz studia doktoranckie dotyczące chemioterapii w leczeniu raka jajnika.

Doktor Jalinik to uczestniczka kursów i szkoleń z zakresu ginekologii onkologicznej oraz zastosowania ultrasonografii w położnictwie i ginekologii w Polsce, Anglii, Niemczech i Włoszech, w tym szkolenia w The Harris Birthright Research Centre for Fetal Medicine, King`s College Hospital w Londynie.  Jest współautorką wielu publikacji w dziedzinie położnictwa i ginekologii.
Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Ultrasonografii w Położnictwie i Ginekologii (ISUOG).

Specjalizuje się w onkologii ginekologicznej, kolposkopii oraz diagnostyce prenatalnej, ultrasonografii położniczej i ginekologicznej, prowadzeniu ciąż fizjologicznych i powikłanych.

W Feminature Clinic konsultuje pacjentki z zakresu ginekologii i położnictwa oraz onkologi ginekologicznej oraz wykonuje referencyjne badania ultrasonograficzne. Przeprowadza też drobne zabiegi ginekologiczne (biopsja szyjki macicy, wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy, biopsja zmian w obrębie pochwy i sromu).

Katarzyna Jalinik - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »