feminature clinic
ginekolog, ultrasonografista

dr Krzysztof Wilk

Dr Krzysztof Wilk – specjalista ginekologii i położnictwa.

Dr Krzysztof Wilk pracuje na Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Południowym w Warszawie, gdzie dyżuruje na Sali Porodowej. Przyjmuje porody i wykonuje cięcia cesarskie. W swojej praktyce jest lubiany przez pacjentki z uwagi na spokój i opanowanie nawet w trudnych sytuacjach i oddana pomoc, szczególnie wobec kobiet ciężarnych.

Wykonuje również zabiegi operacyjne, w tym operacje brzuszne w ginekologii i histeroskopie. W gestii jego zainteresowań pozostaje ginekologia zachowawcza oraz operacyjna, prowadzenie ciąży fizjologicznej i powikłanej.

USG prenatalne

Dr Krzysztof Wilk ponadto wykonuje badania referencyjne USG ciąży. Wykonuje też USG 3D, USG I trymestru oraz inne prenatalne USG. Jest certyfikowanym ultrasonografistą Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie położnictwa, diagnostyki prenatalnej i ginekologii. Posiada certyfikat FMF (Fetal Medicine Foundation) w zakresie diagnostyki I trymestru ciąży oraz oceny indywidualnego ryzyka wystąpienia wad genetycznych, w tym zespołu Downa. Dr Wilk uważa, że diagnostyka prenatalna i jej właściwe poprowadzenie ma kluczowe znaczenie dla wykrycia wszelkich wad u dzieci. Ponadto zawsze stara się tłumaczyć pacjentkom i ich partnerom, by rozumieli co oglądają na ekranie aparatu USG.

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. We wcześniejszych latach swojej praktyki klinicznej edukował się i pracował w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Praskiego w Warszawie.

 

Dr Krzysztof Wilk w praktyce klinicznej

Jak sam dr Wilk mówi: „Pacjenta w ciąży wymagają wszechstronnej wiedzy lekarza prowadzącego i dostępności. Lubię też prowadzić pacjentki, które potem rodzą w Szpitalu Południowym w Warszawie gdzie pracuję. Współpraca z pacjentką to zawsze stworzenie dobrej atmosfery i zgranego duetu obdarzających się zaufaniem ludzi.”

Zapisz się do dr Wilka na prowadzenie ciąży oraz na USG prenatalne lub na konsultacje ginekologiczne już dziś. 

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Endometrioza – co warto wiedzieć?

Endometrioza – wszystko co powinnaś wiedzieć o chorobie  Dlaczego się choruje na endometriozę? Endometrioza jest przewlekłą chorobą polegającą na występowaniu nabłonka z jamy macicy w

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

USG endometriozy – sonowaginografia

USG endometriozy – specjalistyczna sonowaginografia w Feminature Clinic Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dotykającą 10% kobiet w wieku rozrodczym, 2-5% młodocianych oraz 3-6% kobiet w wieku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »