feminature clinic

Laserowa rewitalizacja pochwy / laserowe leczenie nietrzymania moczu

Laserowa rewitalizacja pochwy i terapia wysiłkowego nietrzymania moczu są nieinwazyjnymi metodami poprawy funkcjonowania pochwy.

Mechanizm działania promieni lasera w tkankach pochwy obejmuje reakcję krótkoterminową – powodującą skrócenie włókien kolagenowych oraz długoterminową polegającą na stymulacji produkcji nowych włókiem kolagenowych. Pozwala to na zwiększenie napięcia ścian pochwy, nawilżenia, elastyczności i poprawę satysfakcji z życia seksualnego dla obojga partnerów.

Opisany efekt poprawia również statykę cewki moczowej, przeciwdziałając zjawisku nietrzymaniu moczu. Laserowa rewitalizacja pochwy jest dedykowana dla kobiet, które po przebytych porodach odczuwają dyskomfort związany z luźnością pochwy, suchością lub nietrzymaniem moczu oraz w okresie menopauzy.

Wskazania do laserowego leczenia nietrzymania moczu oraz rewitalizacji pochwy:

  • Dyskomfort związany z luźnością pochwy
  • Uczucie suchości na co dzień oraz podczas stosunków
  • Okres menopauzy i atrofia okolic intymnych
  • Ból podczas stosunków
  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Wizyta kwalifikacyjna mająca na celu ustalenie wskazań do zabiegu, historii zdrowia i choroby pacjentki, ocenę jej obecnego stanu zdrowia oraz przewidzenie spodziewanych korzyści po zabiegu.

Przebieg zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu:

Zabieg trwa około 30 minut. Nie wymaga znieczulenia – pacjentka podczas zabiegu odczuwa ciepło, ale nie jest to definiowane przez Pacjentki jako uczucie nieprzyjemne.

Do pochwy wprowadzany jest metalowy wziernik lasera oraz jego głowica pozwalająca na jednoczesne naświetlanie całego obwodu pochwy w przypadku rewitalizacji pochwy lub okolic cewki moczowej, jeśli leczenie obejmuje tylko nietrzymanie moczu.

Postępowanie po zabiegu

Pacjentka może od razu wrócić do aktywności codziennych i zawodowych. Przez okres 10-14 dni przeciwskazane są korzystanie z basenu, kąpieli, aktywność seksualna.


Leczenie nietrzymania moczu oraz rewitalizacja pochwy - laserowa terapia w Feminature Clinic

Pozwól nam przywrócić Ci komfort i pełne poczucie kobiecości


Podsumowanie

Okres gojenia

Pacjentka może od razu wrócić do aktywności codziennych i zawodowych. Przez okres 10-14 dni przeciwskazane są korzystanie z basenu, kąpieli, aktywność seksualna.

Możliwe powikłania

Niewielki dyskomfort w trakcie zabiegu oraz bezpośrednio po jego zakończeniu.

Cena

Laserowa rewitalizacja pochwy (zwykle 1 zabieg) cena 1500 zł/ zabieg


Laserowa terapia wysiłkowego nietrzymania moczu (zwykle 2-3 zabiegi) cena 1000 zł/ zabieg lub pakiet 3 zabiegów 2600zł

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Powiększanie warg sromowych

Powiększanie warg sromowych – czemu jest potrzebne? Powiększanie wypełnianie warg sromowych ma kluczowy wpływ na wargi sromowe większe w zakresie ochrony pochwy. Wargi sromowe większe

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.