feminature clinic

Powiększanie warg sromowych

Czego się dowiesz z tego artykułu?

Powiększanie warg sromowych – czemu jest potrzebne?

Powiększanie wypełnianie warg sromowych ma kluczowy wpływ na wargi sromowe większe w zakresie ochrony pochwy. Wargi sromowe większe są ważną strukturą chroniącą narządy płciowe od zewnątrz. Zakrywają wargi sromowe mniejsze, wejście do pochwy i chronią także cewkę moczową i łechtaczkę. W przeważającej większości składają się z tkanki tłuszczowej i ich funkcją jest ochrona przed urazami mechanicznymi, zabezpieczanie przez wnikaniem bakterii oraz nadmiernym wysuszeniem przedsionka pochwy. Dodatkowo ich unerwienie – szczególnie po stronie przyśrodkowej – sprawia, że wargi sromowe biorą czynny udział w czerpaniu przyjemności podczas seksu.

Zadbaj o swoje wargi sromowe – to nie jest fanaberia

Wraz z wiekiem i spadkiem estrogenów tkanka tłuszczowa warg sromowych większych zanika, obniża się również ilość i jakość kolagenu w naszym organizmie, wtedy też wargi sromowe przestają spełniać swoje funkcje ochronne. Wypełnianie warg sromowych rozwiązuje ten problem.

Niekiedy z problemem zbyt małych warg sromowych większych borykają się młode kobiety. Może wynikać to z urazów, przebytych operacji w tej okolicy, a także częstych w ostatnich latach ubytkach masy ciała. Deformacje warg sromowych pojawiają się także po porodzie i nacięciu krocza – blizna po szyciu zaciąga się i deformuje powierzchnię zewnętrzną warg sromowych. Wypełnienie warg sromowych przywraca właściwy kształt i symetrię tej intymnej okolicy.

Innym objawem zbyt małych warg sromowych jest bolesność w okolicy przedsionka pochwy podczas seksu i uprawiania sportu. Dodatkowo pojawia się suchość pochwy, która działa niekorzystnie na mikroflorę pochwy, co powoduje nawracające zakażenia układu moczowo – płciowego i bolesne stosunki płciowe. Wypełnienie powiększenie warg sromowych chroni przed tym powikłaniami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o innych zabiegach na wargach sromowych – labioplastyce laserowej – zapoznaj się z tym artykułem.

Wypełnienie warg sromowych – niezbędna pomoc we wstydliwej sprawie

Wygląd warg sromowych, ich asymetria bądź nietypowy kształt mają wpływ nie tylko na fizyczne aspekty życia kobiety. Dyskomfort psychiczny wynikający z kwestii estetycznych ma duże znaczenie w postrzeganiu własnej atrakcyjności, także seksualnej.

Wypełnianie kwasem hialuronowym jest zabiegiem pomagającym uzyskać pożądaną wielkość a tym samym powrót funkcjonalności warg sromowych większych. Zabieg jest prosty i skuteczny. Polega na wstrzyknięciu podskórnie za pomocą kaniuli preparatu usieciowanego kwasu hialuronowego, a następnie „uformowaniu” pożądanego kształtu warg sromowych. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i trwa do kilkunastu minut. Efekt jest widoczny niemalże natychmiast po zabiegu, jednak pełny efekt osiąga się po kilku dniach, a utrzymuje się minimum 6 miesięcy, nawet do 2 lat.

 

Przy pomocy lasera w ginekologii estetycznej wykonasz również laserową rewitalizację pochwy. Przy nietrzymaniu moczu możesz z kolei skorzystać z laserowego leczenia nietrzymania moczu. Więcej szczegółów tutaj. 

 

 

autor: dr Magdalena Grochecka

Podziel się wiedzą

Powiązane wpisy