feminature clinic

Labioplastyka laserowa (plastyka warg sromowych)

Przerost lub asymetria  warg sromowych mniejszych jest jednym z najczęstszych problemów estetyki intymnej.

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny polegający na zmniejszeniu lub zmianie kształtu warg sromowych mniejszych celem poprawy komfortu życia codziennego oraz seksualnego.

Labioplastyka laserowa w odniesieniu do klasycznej metody chirurgicznej niesie za sobą wiele korzyści:  jest mniej inwazyjna, zmniejsza ilość powikłań, utratę krwi podczas zabiegu oraz obrzęk pooperacyjny, dzięki czemu rekonwalescencja jest szybsza i mniej bolesna.

Wskazania

  • Ból lub dyskomfort podczas codziennych czynności takich jak: noszenie spodni, dopasowanej bielizny, jazdy na rowerze lub podczas uprawiania sportów
  • Dyskomfort podczas kontaktów seksualnych
  • Nawracające infekcje związane z wargami sromowymi
  • Niezadowolenie z wyglądu warg sromowych z powodu ich wielkości lub asymetrii

Jak przygotować się do labioplastyki?

Wizyta kwalifikacyjna do labioplastyki u lekarza mającego przeprowadzić zabieg.

Badanie kwalifikacyjne z lusterkiem i symulacją kształtu warg po zabiegu celem ustalenie pożądanego i możliwego do realizacji efektu zabiegu.

Zaplanowanie terminu laserowej plastyki warg sromowych, tak by wypadał on najlepiej kilka dni po miesiączce.

W dniu zabiegu konieczne jest przyjęcie profilaktyki antybiotykowej, celem zapobiegania zakażenia miejsca operowanego.

 

 

Labioplastyka w Feminature Clinic
-
poczuj się piękna!

Pozwól nam przywrócić Ci komfort psychiczny i fizyczny - skutecznie i bezpiecznie


Przebieg zabiegu

Laserowa plastyka warg sromowych odbywa się na fotelu w pozycji ginekologicznej i znieczuleniu miejscowym. Następnie przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 dokonuje się cięcia w zaplanowanych miejscach.

Na każdą wargę zakładane są bardzo cienkie szwy ciągłe niewchłanialne, praktycznie niewyczuwalne dla pacjentki. Wymagają one usunięcia po 7 dniach.

Postępowanie po zabiegu labioplastyki

Leki przeciwbólowe stosowane doustnie w razie potrzeby pierwszego dnia. Ważnym elementem warunkującym prawidłowe gojenie się jest oszczędzający tryb życia, zapewnienie dostępu powietrza do ran pooperacyjnych, i stosowanie środków odkażających po każdej wizycie w toalecie.

Bezwzględnie konieczne jest 7 dni zwolnienia z pracy zawodowej.

Po 7 dniach odbywa się pierwsza wizyta kontrolna, podczas której zdejmowane są szwy.

Po labioplastyce zaleca się spoczynkowy tryb życia przez około 3 dni, po tygodniu powrót do aktywności zawodowej, a powrót do pełnej aktywności fizycznej i seksualnej po 4 tygodniach.

Podsumowanie - plastyka warg sromowych

Okres gojenia

Bezwzględnie konieczne jest 7 dni zwolnienia z pracy zawodowej.

Po 7 dniach odbywa się pierwsza wizyta kontrolna, podczas której zdejmowane są szwy.

Po labioplastyce zaleca się spoczynkowy tryb życia przez około 3 dni, po tygodniu powrót do aktywności zawodowej, a powrót do pełnej aktywności fizycznej i seksualnej po 4 tygodniach.

Możliwe powikłania

Częste:

  • ból niewielkiego nasilenia i  krwawienie z miejsca operowanego.

Rzadkie:

  • zakażenie i rozejście się rany pooperacyjnej, silny ból miejsca operowanego

Bardzo rzadkie:

  • krwiak wargi sromowej mniejszej, zaburzenia czucia operowanej okolicy, powstanie bliznowca czy martwica wargi sromowej mniejszej. 

Oczekiwanie na wynik

W trakcie zabiegu najczęściej nie jest pobierany materiał do badania histopatologicznego.

Cena

Labioplastyka 

  • 4000 – 6000 zł

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Powiększanie warg sromowych

Powiększanie warg sromowych – czemu jest potrzebne? Powiększanie wypełnianie warg sromowych ma kluczowy wpływ na wargi sromowe większe w zakresie ochrony pochwy. Wargi sromowe większe

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.