feminature clinic

Ultrasonografia

Kiedy wykonać badanie?

USG ginekologiczne: 

 • nie masz objawów, ale chcesz wykonać badane kontrolne, by mieć pewność, że  jesteś zdrowa. Nie ma ścisłych wytycznych odnośnie badań USG, ale rozsądnie jest wykonywać badanie raz do roku, ponieważ wiele chorób może przez długi czas nie dawać objawów
 • zostałaś skierowana przez lekarza, lub jest to badanie kontrolne, odnoszące się do wcześniej już stwierdzonych zaburzeń
 • występują niepokojące objawy jak bóle podbrzusza, obfite, bolesne i nieregularne miesiączki, krwawienie po menopauzie

USG w ciąży: 

 • gdy potwierdzasz ciążę, monitorowujesz stan płodu
 • przeprowadzając diagnostykę prenatalną – badania referencyjne I, II i III trymestru
 • USG 3D/4D – gdy chcesz piękną pamiątkę z okresu ciąży

Jakie jeszcze USG możesz u nas wykonać (m.in.): 

 • USG piersi: powinna wykonywać każda kobieta raz w roku
 • USG tarczycy: diagnostyka i kontrola chorób tarczycy
 • USG jamy brzusznej: diagnostyka i kontrola zaburzeń nerek, wątroby, dróg żółciowych,
 • USG doppler: diagnostyka żylaków, niewydolności żylnej i zakrzepicy kończyn dolnych

Jak to wygląda?

Każdy gabinet w naszej przychodni wyposażony jest w aparat ultrasonograficzny. Większość badań USG nie wymaga specjalnego przygotowania. Wizytę najlepiej umówić telefonicznie, by nasz Personel dokonał zapisu do odpowiedniego Specjalisty

Czym to skutkuje?

Badanie ultrasonograficzne (USG) jest nieinwazyjną i bezpieczną  metodą diagnostyczną, pozwalającą na uzyskanie obrazu badanego narządu z dużą dokładnością, umożliwiając wykrywanie nawet bardzo małych zmian.

Jest istotnym elementem profilaktyki i wczesnego rozpoznawania zmian nowotworowych narządu rodnego, piersi, jamy brzusznej.

Ultrasonografia jest bardzo istotnym badaniem w trakcie prowadzenia ciąży. Pozwala na ocenę rozwoju, wzrastania i bezpieczeństwa nienarodzonego dziecka. Badania prenatalne określają ryzyko wystąpienia wad wrodzonych i chromosomalnych u płodu.

Dlaczego my?

Z nami masz pewność, że Twoje badanie będzie dokładne i zagwarantuje Ci prawidłową diagnozę.

 • Pracujemy wyłącznie na sprzęcie najwyższej jakości.
 • Nasi specjaliści mają certyfikaty FMF (Fetal Medicine Foundation) oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii.
 • Na badanie poświęcamy dokładnie tyle czasu, ile potrzeba, by wszystko dokładnie sprawdzić.

  Nie pracujemy „na czas”!

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.