feminature clinic

Ultrasonografia

Kiedy wykonać badanie?

USG ginekologiczne: 

  • nie masz objawów, ale chcesz wykonać badane kontrolne, by mieć pewność, że  jesteś zdrowa. Nie ma ścisłych wytycznych odnośnie badań USG, ale rozsądnie jest wykonywać badanie raz do roku, ponieważ wiele chorób może przez długi czas nie dawać objawów
  • zostałaś skierowana przez lekarza, lub jest to badanie kontrolne, odnoszące się do wcześniej już stwierdzonych zaburzeń
  • występują niepokojące objawy jak bóle podbrzusza, obfite, bolesne i nieregularne miesiączki, krwawienie po menopauzie

USG w ciąży: 

  • potwierdzenie ciąży, monitorowanie stanu płodu
  • diagnostyka prenatalna – badania referencyjne I, II i III trymestru
  • USG 3D/4D – piękna pamiątka z okresu ciąży

USG ogólne: 

  • USG piersi: powinna wykonywać każda kobieta raz w roku
  • USG tarczycy: diagnostyka i kontrola chorób tarczycy
  • USG jamy brzusznej: diagnostyka i kontrola zaburzeń nerek, wątroby, dróg żółciowych,
  • USG doppler: diagnostyka żylaków, niewydolności żylnej i zakrzepicy kończyn dolnych

Jak to wygląda?

Każdy gabinet w naszej przychodni wyposażony jest w aparat ultrasonograficzny. Większość badań USG nie wymaga specjalnego przygotowania. Wizytę najlepiej umówić telefonicznie, by nasz Personel dokonał zapisu do odpowiedniego Specjalisty

Czym to skutkuje?

Badanie ultrasonograficzne (USG) jest nieinwazyjną i bezpieczną  metodą diagnostyczną, pozwalającą na uzyskanie obrazu badanego narządu z dużą dokładnością, umożliwiając wykrywanie nawet bardzo małych zmian.

Jest istotnym elementem profilaktyki i wczesnego rozpoznawania zmian nowotworowych narządu rodnego, piersi, jamy brzusznej.

Ultrasonografia jest bardzo istotnym badaniem w trakcie prowadzenia ciąży. Pozwala na ocenę rozwoju, wzrastania i bezpieczeństwa nienarodzonego dziecka. Badania prenatalne określają ryzyko wystąpienia wad wrodzonych i chromosomalnych u płodu.

Dlaczego my?

Wysokiej jakości sprzęt oraz doświadczeni specjaliści posiadający certyfikaty FMF ( Fetal Medicine Foundation) oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii.  Zachowanie wysokich standardów  gwarantuje dokładne badanie i właściwą diagnozę.

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.