feminature clinic

Infekcje dróg rodnych

Infekcje intymne to sytuacja, która z dużym prawdopodobieństwem choć raz w życiu spotka każdą kobietę. Do typowych objawów należą:

  • dyskomfort,
  • świąd,
  • pieczenie okolic intymnych
  • oraz nieprawidłowa wydzielina.

Pomimo na pozór podobnych objawów, przyczyna może być zupełnie różna – bakterie, grzyby, wirusy lub drobne organizmy pierwotniaki. Dlatego ważna jest dokładna diagnoza i ukierunkowane leczenie, bo niedoleczone lub przewlekłe infekcje istotnie pogarszają komfort codziennego funkcjonowania, współżycia, a nawet mogą być przyczyną niepłodności.

Możliwe jest również, że infekcje nie będą dawały typowych objawów, które skłonią pacjentkę do zgłoszenia się do gabinetu ginekologa. Taki przebieg często charakteryzuje infekcje należące do chorób przenoszonych drogą kontaktów seksualnych. Są one wywoływane bakteriami atypowymi- z grupy Chlamydia, Ureoplasma i Mycoplasma. Pozornie bezobjawowe, długofalowo mogą prowadzić do powikłań, zapalenia macicy, jajowodów oraz powodować niepłodność.

Dlatego coraz częściej pacjentki nawet bez objawów, świadomie decydują się na wykonanie badań w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową. Co ważne – na takie badanie możesz skierować również swojego partnera, który w Przychodni Feminature zostanie skonsultowany i będzie mógł wykonać odpowiednie testy.

Jak przebiega leczenie?

Szczegółowy wywiad
Podstawą diagnostyki infekcji intymnych jest szczegółowy wywiad zebrany z pacjentką na temat czasu i charakteru objawów oraz badanie ginekologiczne.
Dodatkowe badania
W niektórych przypadkach konieczne będzie wykonane dodatkowych badań – mikrobiologicznych albo nawet wykrywających materiał genetyczny konkretnych patogenów.
Diagnoza
Szybkie rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwala na szybki powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania, zmniejsza ryzyko długofalowych nieprzyjemnych skutków.

Dlaczego my?

Wysokiej jakości sprzęt oraz doświadczeni specjaliści posiadający certyfikaty FMF ( Fetal Medicine Foundation) oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii. Zachowanie wysokich standardów gwarantuje dokładne badanie i właściwą diagnozę.

Podziel się wiedzą

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jest Kluczem do budowy zaufania. W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie mą możliwości terapii i jakie skutki może za sobą nieść. Chcemy, byś zawsze była pewna, że nikt nie pominie istotnych dla Twojego zdrowia i życia kwestii.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

Medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystując wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe, mając do pomocy nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dążymy do tego, by jak najtrafniej postawić diagnozę i by na możliwie wczesnym etapie wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

Kwalifikacje, umiejętności zawodowe, doświadczenie w swojej gałęzi medycyny, stałe zdobywanie wiedzy najnowszymi publikacjami naukowymi są bardzo potrzebne dla osiągnięcia celu Feminature Clinic. Oferując naszą opiekę, dążymy byś czuła i wiedziała, że kobieta może i powinna żyć pełnią życia w zdrowiu i harmonii z naturą.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.