feminature clinic

Infekcje dróg rodnych

Infekcje intymne to sytuacja, która z dużym prawdopodobieństwem choć raz w życiu spotka każdą kobietę. Do typowych objawów należą:

  • dyskomfort,
  • świąd,
  • pieczenie okolic intymnych
  • oraz nieprawidłowa wydzielina.

Pomimo na pozór podobnych objawów, przyczyna może być zupełnie różna – bakterie, grzyby, wirusy lub drobne organizmy pierwotniaki. Dlatego ważna jest dokładna diagnoza i ukierunkowane leczenie, bo niedoleczone lub przewlekłe infekcje istotnie pogarszają komfort codziennego funkcjonowania, współżycia, a nawet mogą być przyczyną niepłodności.

Możliwe jest również, że infekcje nie będą dawały typowych objawów, które skłonią pacjentkę do zgłoszenia się do gabinetu ginekologa. Taki przebieg często charakteryzuje infekcje należące do chorób przenoszonych drogą kontaktów seksualnych. Są one wywoływane bakteriami atypowymi- z grupy Chlamydia, Ureoplasma i Mycoplasma. Pozornie bezobjawowe, długofalowo mogą prowadzić do powikłań, zapalenia macicy, jajowodów oraz powodować niepłodność.

Dlatego coraz częściej pacjentki nawet bez objawów, świadomie decydują się na wykonanie badań w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową. Co ważne – na takie badanie możesz skierować również swojego partnera, który w Przychodni Feminature zostanie skonsultowany i będzie mógł wykonać odpowiednie testy.

Jak przebiega leczenie?

Szczegółowy wywiad
Podstawą diagnostyki infekcji intymnych jest szczegółowy wywiad zebrany z pacjentką na temat czasu i charakteru objawów oraz badanie ginekologiczne.
Dodatkowe badania
W niektórych przypadkach konieczne będzie wykonane dodatkowych badań – mikrobiologicznych albo nawet wykrywających materiał genetyczny konkretnych patogenów.
Diagnoza
Szybkie rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwala na szybki powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania, zmniejsza ryzyko długofalowych nieprzyjemnych skutków.

Dlaczego my?

Wysokiej jakości sprzęt oraz doświadczeni specjaliści, a także właściwe badania dostępne na miejscu. Panie położne pobierają krew najmniej boleśnie, jak to tylko możliwe.

Potrzebujesz pomocy?

Umów wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Feminature to

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

W Feminature Clinic chcemy, byś zawsze była świadoma, jakie masz możliwości terapii. Wyjaśnimy Ci, na czym polegają badania i metody leczenia oraz jakie skutki mogą ze sobą nieść. Patrzymy na Twój organizm jako na całość, dzięki temu masz pewność, że wybierzemy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne rozwiązania.

diagnostyka

Najnowocześniejsze metody diagnostyczne

U nas medycyna idzie w parze z rozwojem techniki. Wykorzystujemy wiedzę i najnowsze doniesienia naukowe. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, aby jak najtrafniej postawić diagnozę i szybko wykryć wszystkie nieprawidłowości.

lekarze

Wykwalifikowani profesjonaliści

W Feminature Clinic starannie dobieramy naszych specjalistów, bo chcemy byś zawsze była w najlepszych rękach. Nasi lekarze szlifują swoje umiejętności na międzynarodowych szkoleniach, by oferować Ci terapie zgodne z najnowszymi odkryciami naukowymi.Właściwa interpretacja nawet niejednoznacznych objawów pozwoli natychmiast zaproponować Ci odpowiednie leczenie.

Kto się Tobą zaopiekuje?

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów

Ból miednicy i ból jajników

Bóle w miednicy – problem dotykający wiem kobiet Ból miednicy i bóle lokalizujące się w podbrzuszu są jednymi z najczęstszych konsultacji z jakimi, jako ginekolodzy,

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Najczęścięj zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.