feminature clinic
ginekolog, perinatolog, ultrasonografista

dr Szymon Kozłowski

Doktor Szymon Kozłowski ukończył studia na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku kariery zawodowej związany jest z Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka przy Placu Starynkiewicza w Warszawie. Lata pracy zaowocowały szerokim doświadczeniem w diagnostyce prenatalnej, patologii ciąży i terapii wewnątrzmacicznej płodu, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań ciąży bliźniaczej.

Wykonuje badania diagnostyczne i lecznicze zabiegi wewnątrzmaciczne, w tym amniopunkcje, amnioredukcje, biopsje kosmówki, fetoskopową ablację połączeń naczyniowych między płodami, transfuzje dopłodowe oraz zakładanie shuntów dopłodowych.

Jest specjalistą położnictwa i ginekologii od 2014 roku, a w 2020 roku ukończył specjalizację z perinatologii.

Doktor Kozłowski posiada certyfikat umiejętności ultrasonograficznych sygnowany przez londyński Fetal Medicine Foundation, uprawniający do prowadzenia rozszerzonej diagnostyki prenatalnej w I trymestrze, ocenie ryzyka wystąpienia stanu przedrzucawkowego i porodu przedwczesnego. Ponadto Pan Doktor posiada certyfikat Sekcji USG Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w zakresie badań prenatalnych we wszystkich trymestrach ciąży oraz uprawniający do badania ECHO serca płodu. W 2016 roku Doktor Kozłowski uzyskał certyfikat Fetal Care Academy w zakresie terapii płodów w ciążach bliźniaczych, szkolenia przeprowadzonego w Karolinska Institute w Sztokholmie.

Doktor prowadzi szkolenia na kursach ultrasonograficznych Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz szkoli lekarzy w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa.

W codziennej praktyce koncentruje się na prowadzeniu ciąż fizjologicznych oraz ze współistniejącą patologią, a szczególne zainteresowanie Doktora Kozłowskiego to opieka nad matką i dziećmi w ciążach bliźniaczych. Doświadczenia uzyskane w praktyce lekarskiej oraz wyniki przeprowadzonych badań ukierunkowały temat jego pracy doktorskiej.

Prywatnie interesuje się modą męską.

Szymon Kozłowski - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwszą wizytą u ginekologa. Od niej zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście do życia intymnego

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »