feminature clinic
ginekolog, ultrasonografista

dr Paweł Bartnik

Dr Paweł Bartnik jest specjalistą położnikiem ginekologiem pracującym w Szpitalu Klinicznym WUM im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie.

Dr Paweł Bartnik w praktyce zawodowej zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem w zakresie ginekologii i położnictwa. Chętnie prowadzi ciąże fizjologiczne i patologiczne. Zawsze dba o pacjentkę w ciąży, przez cały okres trwania ciąży, będąc merytorycznym oparciem dla przyszłych rodziców. Po porodzie również jest w kontakcie z pacjentkami, często pomaga im jeszcze na Sali Porodowej i podczas pobytu w szpitalu na położnictwie, jeśli pacjentka rodzi w szpitalu na Karowej. 

Wyjątkową grupą pacjentek nad jakimi sprawuje opiekę położniczo-ginekologiczną są pacjentki chorujące na stwardnienie rozsiane. Również szczególnie zajmuje się kobietami po procedurach chirurgicznego leczenia otyłości, po operacji bariatrycznej.

 

Dr Paweł Bartnik jest weryfikowanym ultrasonografistą płodowym.

Dr Bartnik posiada certyfikat Fetal Medicine Foundation (FMF) oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (PTU) w dziedzinie położnictwa, diagnostyki prenatalnej oraz ginekologii. Dlatego też od wielu lat wykonuje badania referencyjne I, II i III trymestru zawsze starając się pokazać rodzicom detale anatomiczne ich dziecka. Opowiada przy tym o rozwoju waszego maleństwa i zgodnie z zasadami krok po kroku ocenia dziecko.

Więcej o badaniach prenatalnych przeczytasz tutaj. 

O USG I trymestru sprawdzającym Zdrowie Twojego dziecka dowiesz się tutaj.

 

Wykształcenie i doświadczenie

Dr Bartnik jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studia te ukończył z wyróżnieniem. Jest też autorem ponad 30 publikacji z położnictwa, perinatologii i ginekologii wyłącznie w recenzowanych, międzynarodowych czasopismach.

W swojej pracy w Klinice prócz opieki nad pacjentkami prowadzi też zajęcia i edukację w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Uczy na nich przyszłych lekarzy – studentów Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Prywatnie interesuje się historią, grami bitewnymi oraz fantastyką. Jest tatą dwóch dziewczynek.

Paweł Bartnik - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »