feminature clinic
Ginekolog, Kolposkopista

dr Martyna Micek

Dr Martyna Micek jest specjalistką ginekologii i położnictwa. W praktyce klinicznej zajmuje się głownie chorobami szyjki macicy, wykonując nowoczesną kolposkopię i zabiegi ginekologii.

Jest wykształconym ginekologiem zajmującym się zaburzeniami funkcjonjonalnymi i medycyną estetyczną, gdzie wykonuje zabiegi plastyki warg sromowych (szczególnie laserową), wypełniania warg sromowych. Szczególnym i niespotykanym obszarem zainteresowań zawodowych jest także leczenie bólów przy stosunku i waginizmu czyli pochwicy, gdzie stosuje multidyscyplinarne i nowoczesne podejście, w tym leczenie toksyną botulinową.

Zawodowo zainteresowana ginekologią operacyjną i onkologiczną z zastosowaniem metod małoinwazyjnych (laparoskopia, histeroskopia). Szczególną uwagę poświęca prowadzeniu ciąży – dbanie o dobrostan ciąży, nadzór medyczny oraz profesjonalne, wielostronne poradnictwo postrzega jako misję lekarza ginekologa-położnika. Zajmuje się ciążami fizjologicznymi, jak i powikłanymi. Poszerza nieustannie swoje umiejętności w zakresie diagnostyki prenatalnej i patologii ciąży.

Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, uczestniczy w szkoleniach, kursach, pogłębia specjalistyczną wiedzę w oparciu o najnowsze doniesienia ze świata medycyny.
Jest certyfikowanym ultrasonografistą IOTA, który umożliwia profesjonalne wykonanie badania USG jajników i narządu rodnego kobiety.
Posiada certyfikat kolposkopisty Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy, który potwierdza wysokie kwalifikacje do wykonywania kolposkopii, badania niezbędnego w diagnostyce i leczeniu chorób szyjki macicy (nieprawidłowe wyniki badań cytologicznych, infekcja wirusem HPV).

Dr Martyną Micek jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Universita degli Studi di Milano (Facolta Medicina).

Ponadto jest absolwentką Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na kierunku medycyna estetyczna, gdzie z wyróżnieniem obroniła pracę dyplomową z zakresu ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej.

Od 2016 roku pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego.

„Moim priorytetem jest holistyczna i kompleksowa opieka nad kobietą w każdym wieku – od dziewcząt w okresie pokwitania, przez dorosłe kobiety, do pań w wieku okołomenopauzalnym, jak i w senium. Szczególną, niezwykle dla mnie ważną grupą są kobiety ciężarne, gdzie biorę podwójną odpowiedzialność – za dobro dziecka i matki. Cenię sobie dobry kontakt z pacjentką i wierzę w szczególną relację, jaką z Nią tworzę – opartą na zaufaniu oraz poczuciu bezpieczeństwa.”

Martyna Micek - ZnanyLekarz.pl

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

PCOS – fakty i mity

PCOS – czy trądzik lub ciemne owłosienie na ciele oznacza rozwój zespołu policystycznych jajników? Wiele kobiet zgłasza się do lekarza ginekologa z powodu nieustępującego trądziku

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »