feminature clinic
Ginekolog, Kolposkopista

dr Martyna Micek

Dr Martyna Micek jest specjalistką ginekologii i położnictwa. W praktyce klinicznej zajmuje się chorobami szyjki macicy, wykonując nowoczesną kolposkopię i zabiegi ginekologiczne: konizacja szyjki macicy.

Dr Micek Martyna jest wykształconym ginekologiem zajmującym się zaburzeniami funkcjononalnymi pochwy i sromu. W zakresie medycyny estetycznej, szczególnie ginekologii estetycznej, dr Martyna Micek jest ekspertem. Wykonuje zabiegi plastyki warg sromowych (szczególnie laserową), wypełniania warg sromowych. Szczególnym i niespotykanym obszarem zainteresowań zawodowych jest także leczenie bólów przy stosunku i waginizmu czyli pochwicy. Właśnie tam stosuje multidyscyplinarne i nowoczesne podejście, w tym leczenie toksyną botulinową.

Więcej o powiększaniu wypełnianiu warg sromowych i czy jest Ci potrzebne przeczytaj tutaj

Z kolei o labioplastyce laserowej i szczegółach dotyczących tego zabiegu dowiesz się tu.

Zawodowo zainteresowana ginekologią operacyjną i onkologiczną z zastosowaniem metod małoinwazyjnych (laparoskopia, histeroskopia). Szczególną uwagę poświęca prowadzeniu ciąży – dbanie o dobrostan ciąży, nadzór medyczny oraz profesjonalne, wielostronne poradnictwo postrzega jako misję lekarza ginekologa-położnika. Dlatego też zajmuje się ciążami fizjologicznymi, jak i powikłanymi. Poszerza nieustannie swoje umiejętności w zakresie diagnostyki prenatalnej i patologii ciąży.

 

Dr Martyna Micek – wykształcenie i doświadczenie

Dr Martyną Micek jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Universita degli Studi di Milano (Facolta Medicina). Ponadto jest absolwentką Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na kierunku medycyna estetyczna, gdzie z wyróżnieniem obroniła pracę dyplomową z zakresu ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej.

Od 2016 roku pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego.

Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Uczestniczy w szkoleniach, kursach, pogłębia specjalistyczną wiedzę w oparciu o najnowsze doniesienia ze świata medycyny.
Dr Martyna Micek jest certyfikowanym ultrasonografistą IOTA, który umożliwia profesjonalne wykonanie badania USG jajników i narządu rodnego kobiety.

Posiada również certyfikat kolposkopisty Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy. W związku z tym posiada wysokie kwalifikacje do wykonywania kolposkopii. Czyli badania niezbędnego w diagnostyce i leczeniu chorób szyjki macicy (nieprawidłowe wyniki badań cytologicznych, infekcja wirusem HPV).

Więcej o HPV – przyczynie chorób szyjki macicy i jaka macicy przeczytasz tutaj

 

Priorytety w stosunku do pacjentki

Dr Martyna Micek o pacjentkach: „Moim priorytetem jest holistyczna i kompleksowa opieka nad kobietą w każdym wieku – od dziewcząt w okresie pokwitania, przez dorosłe kobiety, do pań w wieku okołomenopauzalnym, jak i w senium. Szczególną, niezwykle dla mnie ważną grupą są kobiety ciężarne. U nich w końcu biorę podwójną odpowiedzialność – za dobro dziecka i matki. Cenię też sobie dobry kontakt z pacjentką i wierzę w szczególną relację, jaką z Nią tworzę – opartą na zaufaniu oraz poczuciu bezpieczeństwa.”

Moje artykuły w Bazie wiedzy

Pierwsza wizyta u ginekologa

Każda z nas, kobiet, przeżywała kiedyś stres związany z pierwsza wizyta u ginekologa. Od pierwszej wizyty u ginekologa zależy bardzo dużo: postrzeganie własnego ciała podejście

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »

Pływanie w ciąży

Pływanie w ciąży to świetny sposób na aktywność, bo odciąża kręgosłup i stawy! Należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów pływania w ciąży. Czystość

Podziel się wiedzą
Czytaj więcej »